Demolice (2015)

Fajn oddychovka. Trošku mi ušiel zmysel tohto filmu ale bolo to také zvláštne až sa mi to nakoniec aj docela páčilo. Jake to zdvíha ako zvyčajne.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Čo za jednobunkový organizmus píše k týmto filmom scenáre? Je to čoraz stupídnejšie a čo je horšie, začína to byť sakra nuda. A ešte hrozne lenivo natočené. Veľmi slabé 3 hviezdy.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Veľká škoda, že režisér nepozná mieru. Všetkého veľa škodí a tento film bol miestami až moc prepálený. A rovnako ako jednotka mal bohužiaľ domrvený koniec, ktorý tento krát vsadil na obrovskú, farebnú, epickú, vybuchujúcu polhodinu...a bola to nuda. Dokým postavy hláškovali, objavovali planéty a tak nejak sa celkovo spolu s divákmi zabávali to ale bola fajn jazda.

Hořkých sedmnáct (2016)

Výborný feel-good film v ktorom sa kde kto aspoň z časti nájde. Hailee mám veľmi rád a znova podáva výkon hodný veľkej herečky. Čítam, že Woodyho Harrelsona tu všetci vychvaľujú tak ja sa zdržím nech mu nestúpne sláva do hlavy ;)

Přicházejí v noci (2017)

Špičkovo nasnímaný film, ktorý síce s jednoduchým príbehom, ale vtiahne a pohltí diváka do sledovania. Hlavne úvodná polhodinka je skutočne podarená. Hudba bola minimalistická, ale zároveň jedna z naj, ktoré som v poslednej dobe vo filme počul. Koniec mi nebol moc po chuti, preto hviezda dole.

The Wall (2017)

Výborný film, ktorý aj v minimalistickom prostredí dokáže nabudiť atmosféru a napätie. Po katastrofe, ktorú Aaron Taylor-Johnson predviedol v Godzille je toto už druhý film v rade (Nocturnal Animals) v ktorom si sakra napravuje povesť. Dobrá práca.

Jason Bourne (2016)

Príbeh je slabý, akcia stále na úrovni, aj keď videla aj svetlejšie chvíľky počas série, a Matt Damon v úlohe, ktorá mu sedí úplne najviac. Zapamätateľných scénok absolútne minimum, ale tesné 4 hviezdy to obháji. Bolo to svižné.

Mumie (2017)

Hrôzostrašný scenár a nie moc dobré prevedenie. Hlavná ženská postava je otravná, príbeh nedáva zmysel a samotný Cruise to nezachráni.

Čára (2017)

Prvá hodina je docela fajn. Prostredie je zaujímavé, postavy takisto a celkovo to spolu s miernymi prvkami humoru pekne odsýpa. Po hodine sa však scenárista zbláznil a postavy začali čumieť do prázdna, konať úplne nelogicky, príbeh postrádal logiku a pochopenie, dialógy pomaly prestali existovať a keď už aj nejaké boli, bolo to k smiechu ("tam pod tým gaštanom"). Veľká škoda vzhľadom na dobrý štart. Pochváliť treba kameru ktorá sa nebojí aj nezvyčajných uhlov a treba povedať, že bola ku koncu jedinou vecou čo ma držala bdelého.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Aký zmysel má z hlavnej postavy spraviť prispatého (zdrogovaného?), šušlajúceho, nesympatického mamľasa? Fantastické zvery ma pri premiére fantasticky nezaujímali, aby ma trištvrte roku na to fantasticky pretkali čisto čistým priemerom. Príbeh je úplny chaos, ktorý by som nevedel zrekapitulovať ani teraz, dve hodiny po pozretí. Triky sú skutočné zlé a vizuálna stránka je klasicky Yatesovsky mdlá a nudná. Pochváliť sa dajú len dve vedľajšie postavy tučka a sestry, ktoré boli prekvapivo sympatické a vtipné, a ešte záverečný súboj ktorý mal aký-taký náboj. Pozerať sa ďalšie štyri filmy na Eddieho Redmaynea...no s pánom bohom.