Stopy ve sněhu (1997)

Skvělý začátek, slabší konec .... 3+

Black Lagoon (2006) (seriál)

Morální postavu aby člověk hledal svíčkou. Zločin je COOL! ... stejně jsme již mrtví tak co.Tři hvězdičky jsou za zpracování.

Nacume júdžinčó (2008) (seriál)

Takashi Natsume podědil po své babičce Reiko schopnost vidět a bojovat s Ayakashi a nádavkem k tomu i Knihu přátel. Každé děditství má svá pozitiva a negativa. To jeho je zvlášť komplikované neboť Kniha přátel (obsahující jména některých ayakashi) je pro spoustu nadpřirozených bytostí lákavá. K tomu, aby to trable přitahující Takeshi zvládl, má svého "ochránce" (Nyanko-san) , i když v tom je ta potíž a to jak pro samotného Takeshiho tak pro diváka. Nyanko-san je mocné ayakashi, které většinu času tráví ve zhmotněné podobně kocoura, který mi lezl celou dobu na nervy. Seriál využívá podobného tématu jako Mononoke ale jeho těžiště je jinde. Ústředním problémem je Takeshiho odcizení (v důsledku jeho nadpřirozených schopností) a snaha nalézt rovnováhu mezi lidmi a duchy. Neštěstím je již zmiňovaný kocour který, dle mého názoru, tak jako spousta rádoby komediálních charakterů, sráží celek do šedi průměru. Škoda.

Kostka 2 - Hyperkrychle (2002)

Porovnání s Kostkou (1) - více vizuálních efektu, více povrchní, horší scénář a nanicovatý konec s možností dalšího pokračování. Jen doufám že pokračování vůbec nevznikne nebo se autoři poučí z chyb.

Třetí muž (1949)

Po filmové stránce skvěle, jen hudba je na levačku, neboť se nehodí k poválečné Vídni ani tématu filmu. Její žoviálnost sráží celkové vyznění, a proto dávám velmi slabých 5*.

Higaši no Eden (2009) (seriál)

Saki Morimi je na výletě ve Washingtonu (DC) a před návratem do Japonska se snaží hodit minci do kašny Bílého domu. Ochrance se to nelíbí, ale než může dojít k vysvětlení zjeví se v Adamově rouše s mobilem v jedné a zbraní v druhé ruce hlavní hrdina (Akira Takizawa). Jak se zdá nemá tušení proč se tu vyskytl, ale na meditování není čas. Po té, co setřese dotěrné strážce, se pustí do hovoru se Saki, která mu nabídne svůj kabát. Po chvíli jí ale dojde, že v něm zůstal i její cestovní pas, a proto jej i Akiru stíhá seč ji plíce stačí. Další děj skýtá mnohé, ale neodpustím si nezmínit ještě jednu maličkost: Mobilní telefon Akiry je cosi jako utržené sluchátko, jenže to má háček ...Noblesse oblige. První díl vypadá jako komedie, ale zbytek se , naštěstí, vyvíjí bez nadměrného vtipu. Animace je na velmi dobré úrovni a látka příběhu by klidně snesla i více než 11 dílů. Velmi silné 4*.

Sajonara zecubó sensei - Season 1 (2007) (série)

Slabší 4*. Za zmínku stojí skvěla scéna ve sprše (8 díl), zajímavé slovní hříčky a některé nápady ( hlavně v prvních dílech).

NieA_7 (2000) (seriál)

Anime, kde mne štve hloupá komediální složka a kde si užívám méně vtipné části. Škoda, stejně jako vylitého curry. 3+

Paříži, miluji Tě (2006)

Nekteré příběhy jsou pekné jiné poněkud slabší. Celkový dojem nevyvážený, ale na druhé straně je to pestré, a tak si každý najde co se mu líbí. Dle mne nejlepší (v uvedeném pořadí) : Tour Eiffel, Loin du 16éme a Faubourg Saint-Denis.

Metropolis (2001)

Čekal jsem trochu více. První část se mi líbila, ale závěr byl poněkud hektický. Vizuální podání je zajímavé, ale příběh je velmi jednoduchý (skoro bych řekl fádní) a postavy příliš vyhraněné. Silné 3*.