Maltézský sokol (1941)

Takto má vyzerať hlavná postava! šarmantný detektív, ktorý vždy vie čo robí, a keď si divák myslí, že už je stratený vyťahuje eso z rukáva. Trošilinku viac nervydrásajúcej akcie a bolo by to určite za 5. :)

Warrior (2011)

ja takýmto filmom nenaletím, pripomína mi to gran torino, je tam veľa dojimávych a húra momentov z ktorých sa mi dá grcať, To vysoké hodnotenie v človeku vyvolá veľké očakávanie, túto radosť ale vystrieda veľké sklamanie. Určite o pár rokov tento film z top 300 vypadne.

Philadelphia (1993)

Mrazivo meniaci sa Tom Hanks, skvelé herecké výkony. Dávam 5* za to že sympatizujem s buzerantmi? Nie! Vôbecnie! Hnusia sa mi a samého ma dosť sklamalo keď som zistil že taký mladý ambiciózny muž má rad také nechutné praktiky, ale bolo tu porušené právo ! :)

Mluv s ní (2002)

Zaujimavá tema, výborne technicky prepracované a hlavne nudné. Prečo by som sa mal pozerať na film o neškodnom, milom blázonkovi, ktorý nabúcha dievča v kóme. Akosi som sa na to celé nechytal. 75%

Jana Eyrová (2011)

Porno pre ženy, krásna vizualizácia doby, možno majstrovské dielo. Moje filmové chuťky to ale neuspokojuje.

50/50 (2011)

sympatický film,pekný a zábavný, o priateľstve a láske chorého človeka, zabavil som sa a ani som neostal chladný ale akosi ma to na tých plných 5* neťahá, možno preto že takých rakovinových filmov som už zopár videl a tento moc medzi nimi nevyniká, tak takých 4,5*

Love (2011)

z tych "romantickych scien" sa mi dalo grcat, s tymi vulgarizmami to prehnali, chyba tomu celemu akysi duch a logika, tej romantike daka charizma a spontantost... z celeho toho mam pocit ze romanticke sceny pisali babenky z fejsbuku, studentske stredoskolaci a tie drogovo/kriminalne daki 14 rocni dedinskí mafiozovia....a cele sa to dakym nahodnym trapnym sposobom spojilo a preco sa to vobec vola Lóve?ved tam o peniaze ani nejde......** za K-1 Attack, za krasu kristiny svarinskej a za tu intrakovsku kontrolu izieb :D

Zrození Planety opic (2011)

Perfektný film :) ale nemohol som si odpustiť, dať o jednu hviezdu menej. Za tie ... "typické americké dojímave, morálne scénky" a za to, že to nieje taka legenda ako ta úplne prvá :)

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

židovská tématika,holocaust to vždy dojalo a čo tatkto to celé zobraziť pohľadom detí ? to bude dvojnásobne ! celkom slušný potenciál ... ale žiaden búm sa nekoná. Nelogický trapas, komerčne spracovaný, tažiaci z historického nešťastia.

X-Men 2 (2003)

Ľudia mutantom stále neveria, chcú ich odstrániť pre bezpečnosť ľudstva a pritom sami chcú využiť ich moc na ovládanie sveta! Opäť dobrá akčná "podívaná" so sympatickými (a aj sexi ženskými) postavami ako u jednotky tak nemením hodnotenie.