Rocky IV (1985)

Naj cool Rocky :), trénovanie v snehu a vytrenie zadkom rusákom si ešte z detstva dobre pamätám :), ale to hodnotenie mi tu pride trošku prehnané, asi nostalgia pri hodnotení pohla s väčšinou uživateľov čsfd :)

Rocky III (1982)

Po celkom slušnej dvojke som čakal že teraz príde ten čas, biednych a silených pokračovaní, navyše keď som pozeral na tie mená (Hulk Hogan a Mr. T ??:)) ale nie, v pohode, rocky nesklamal, trenoval a opäť vyhral, nečakane :)

9. rota (2005)

jednoducho a dobre, podla starého,osvedčeného amerického vzorca na vojnové filmy, žiadna psychológia ani ideológia, tie si tam môžme ale sami dosadiť ... ak máte fantáziu

Pearl Harbor (2001)

Tak toto bol hit môjho ranného pubertálneho veku! Romantika, akcia počas 2. svetovej vojny(síce som stále mal rád lietadlá ale už ma začali zaujímať aj dievčatá a toto bol jeden z filmov na ktorý sa ich oplatilo zobrať), všetko ako má byť, proste môj naj film, až do čias čo som si ho pozrel 2. krát ako dospelý a v dabingu ... trapáreň,kliše,kvázy smutné scény a nechuť z americkeho patriotizmu, tfej, ale pridávam * za nostalgiu :)

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Spontána návšteva kina sa zmenila na skvelý filmový zažitok. Ako 12 ročný chlapec som bol v nemom úžase.

Nebezpečná rychlost (1994)

Od zázračného letu autobusu ponad nedokončenú diaľnicu to začiná byť miestami riadna trapošina a občas ide proti logike čo mi trochu lezie na nervy ... ale ten dobrý začiatok a sexy Sandrine nohy v kanadách na 4*(s odretými ušami) akčnému filmu umňa stačia.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Ten záver...to bola asi najabsurnejšia akčná scéna v dejinách filmu... 70% pred ňou to bolo tak za 80%

Senna (2010)

Medzi skalných fanušíkov F1 nepatrím(ale ako športový fanúšik mená spomínaných pretekárov som už počul). Napriek tomu - Film ma dostal! dostal ma aj samotný Senna, až som mal slzy na krajíčku. V niektorých častiach sa mi zdalo že vidim Sennu ako arogantného, nezodpovedného, namysleného, preafektovaného,vypočítavého, horlivého brazilčana, ktorý nevie prehrávať ale potom akoby to autor rýchlo upratal do stratena. Tak sa tvaril neštastne pred tým pretekom až som mal pocit že sám vletel do tej steny. Ale ako som ši čítal po filme diskusie na nete, zisťujem, že nebol všetkými len milovaný ale aj dosť nenávidený. Neviem teda či mám nechať svoje pôvodné 5* hodnotenie, lebo dokument by sa blížiť k skutočnosti, mal by vypočuť viac názorov, určite by som tu viac informácií uvítal. Ale odhliadnuc od toho ... by som sa už opakoval, to čo som spomenul na začiatku, musel to byť každopádne veľký a kontroverzný pretekár, ktorý pozdvihol túto súťaž!

Zombieland (2009)

perfektná "oddychovečka", pre mňa jeden z naj hitov roku 2009,hlboký dej som od toho ani neočakával len poriadnu čistku zombíkov :)