octopuska

octopuska

okres Brno
magická hlubina

• 4.4.2019  10:54

Filmaři můžou být rádi, že válka byla a mají nevyčerpatelnou zásobu inspirací hlavně na melodramata, jak válečná, tak poválečná. Mě se to líbilo moc. Milostný trojúhelník na poválečném pozadí. Osudy lidí do jejíchž životů válka krutě zasáhla a poznamenala je na celý život. Výborné ústřední trio, líp nemohlo být vybráno. Civilní Jason Clarke, který v uniformě působil opravdově, jeho citlivý pohled k nepřátelům byl velmi sympatický, protože ne všichni byli zlí nácci, ale obyčejní lidé, kteří neměli na výběr. Osudová Keira, které kostýmní role tohoto typu sedí dokonale. A jako vždy charismatický Skarsgard se smutným pohledem se do této role též výborně hodil. Myslím, že role osudových mužů mu sedí mnohem více, než ty akční. Perfektně vykreslená atmosféra válkou zničeného Hamburku a utrpení jeho obyvatel. Krásná hudba a hlavně spousta českých jmen podílejících se na tomto komorním snímku. Není to film, který bude bourat kina, ale kdo má rád filmy vystavěné na hereckých výkonech, atmosféře a krásné hudbě bude určitě spokojen.

• 31.3.2019  10:15

Nevím jestli je dobrý nápad, když si pěkná rozvedená ženská se slabším morálním kreditem nasadí do baráku pohledného přítele a má dceru v pubertě. To nemůže dopadnout dobře. Je jasný, že s dcerunkou mlátí hormony na všechny strany a chce přinejmenším mámu aspoň trumfnout. Stačí, aby ji matka jednou poslala na pivo s přítelem, protože se jí nechce a je vymalováno. Minnie převezme otěže s drtivou rychlostí a Monroe, už se veze na celé čáře. No myslím, že tohle není ojedinělej jev, děje se to i v realitě dost často. Zas jednou pěkně ukázané uvolněné 70 roky. Hadry, hudba, drogy, volná morálka. A hlavně ty pubertální myšlenkové pochody, jsou pěkně vyobrazeny. No že to těm chlapům stojí za ty nervy, když se to pak holce vymkne z ruk a začne jančit , nic moc.

• 31.3.2019  09:46
    13 (2010)

Tohle mě teda hodně dostalo. Výbornej , mrazivej snímek o tom, kam až člověk dokáže zajít, kvůli prachům. Co všechno je ochotnej podstoupit, získat, ale hlavně ztratit. Dost zvrácená hra na ruskou ruletu o těžký balíky peněz. Výborně vybudovaná atmosféra. Hlavní hrdina skvěle zahranej, jeho morální konfrontace se zvrácenou realitou výborně vystižená. Je to hodně syrový, chvílemi až sterilní a na druhou stranu plné dusné tíživé a emocionálně vypjaté atmosféry. Uff ještě teď mám z toho mrazení v zádech.

• 31.3.2019  09:31
    Proti všem (2016)

Tihle dva rádoby poldové, se tak dlouho hledali, až na sebe zbyli. Tihle dva se s tím fakt neserou!! Přece nebudou makat, jak ti z...i okolo, když si můžou vydělat balík a pěkně s ležérní grácií. Stačí sejmout jednoho mima, zrušit mu zubní kartu,štípnout mu balík cukrkandlu a pak si stylově přepudrovat nosánky na pánským hajzlu v jednom kulečníkovým hampejzu a rozjet zábavnou, hodně odvázanou a děsně sprostou jízdu, plnou výborné muziky a skvělých momentů. Jako vždy výbornej Majkl a Alex opět ve velkém předvádí svůj metrosexuální šarm. Parádní oddychovka, když člověk nechce moc namáhat mozeček a jen se tak příjemně pobavit.

• 31.1.2019  21:00

Jedna hvězdička za Prahu, jinak otřesná sračka. Mila Kunis stržená, jak závit, občas by se mohla najest a skočit si na Endokrinologii.

• 28.1.2019  13:08
    Složka 64 (2018)

Excelentní kriminálka!!! Viděla jsem všechny díly, ale tahle je opravdu topková. A jelikož dobrých kriminálek je ještě míň než šafránu, tak tohle je požehnání. Asad s Carlem jsou prostě tandem snů a Rose je krásně doplňuje. Carl konečně vyměkl a dal průchod emocím a svým neotesaným způsobem vyznal Asadovi nehynoucí přátelství a srdcervoucí přání, aby ho neopouštěl. Ovšem musel se na to pořádně sjet odvarem z Blínu. Jinak pořád ten asociální autista, protivnej, všude kouřící a jako vždy neomalenej, bez špetky taktu. Asad jako vždy Carla umírňuje a hlídá, jako ten nej parťák. Parádní zápletka, výborný ironický humor. Super natočený a napínavý od začátku do konce. Navíc podle skutečných událostí, které nejsou pro Dánsko moc k chlubení. Co víc si přát v tomhle počasí? Běžte do kina, Složka 64 je otevřena. Skoda, že nejsou práva na další díly. Olsen je dost plodnej, má už další tři díly. Tak snad to nějak klapne a bude se točit dál.

• 2.1.2019  10:52
    La La Land (2016)

Extrémně kýčovitá slátanina. Ovšem je mi jasný, že Amerika zas kvičela blahem. Ocenění tady mi přijde teda hodně mimo mísu . Akademie zřejmě před oceněním řádila na nějakým bujarým večírku a podle toho to taky dopadlo.

• 31.12.2018  15:00

Hi, hi , neříkám, že je to nějaká extra sláva. Ale ten film je tak milej a příjemnej , že jsem nemohla jinak. Mireček Táborský a Ondřik Vetchý jsou tady prostě úžasní a ta modelína Hřebíčková ze štatlu do toho malebnýho venkova sedla , jak prdel na hrnec. Taky bych se k narcisovi Langmajerovi nevrátila, ani za zlatou kreditku. Už jen pro tu malebnou krajinu, kouzelnej hřbitov, svérázné lidičky a hlavně neuvěřitelně sexy hrobníka !!!!!!

• 26.12.2018  14:29
    Teorie tygra (2016)

Ač jsem ženská, tady jednoznačně fandím chlapům. A té jejich vzpouře proti nesnesitelným megerám držím palce. Bavila jsem se celý film a Barťák je tady prostě úžasnej. A dost jsem mu ten Hausbot záviděla. Taky by se mi takovej hodil. Wilhelmice mě potěšila, že nakonec pochopila a prozřela. Ona ty dokonalý bio matky teda umí luxusně. Tenhle druh ženských, je pohroma pro celou planetu. Kohákova žena byla dobrej kontrast a takhle by to mělo fungovat. Výbornej film, který opět dokázal, že když se chce tak to jde, škoda, že je to tak málo.

• 26.12.2018  14:13
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

ČT opět potvrdila, že není schopna natočit slušnou pohádku hodnou reprezentovat Štědrý den. Naprostá katastrofa hereckých výkonu, výpravy, strašlivých hudebních kreací a naprosto tupým scénářem. Opět jsem se raději vrátila ke staré dobré klasice, která nezklame.

• 17.12.2018  10:16
    Tamara Drewe (2010)

Kouzelná romantika z anglického venkova. Výborná atmosféra a skvělí herci. Takové příjemné pohlazení po duši.

• 2.12.2018  19:55
    Česko Slovensko má talent 7 (TV pořad) (2018)

Naprostý úpadek TV tvorby. Nic tupějšiho jsem snad neviděla a stačil mi jeden díl, který jsem náhodou viděla na návštěvě. Dala jsem to jen s lahví dobrého vína a už nikdy více. Kde ty šílený zjevy vyhrabali, to měla Kociánka sanitární den? Jinak to není možný.

• 19.11.2018  12:52

Letos asi nej komedie co jsem viděla, bavila jsem se celej film a hlavní hrdina velkej sympaťák. Ideální film, když chce člověk vypnout a jen se bavit. Francouzi stále umí, když chtějí. Je to odkaz na staré dobré komedie 70-80 let. A jelikož dobrých komedií je jak šafránu, chtělo by to více takový počinů.

• 13.11.2018  18:23

Vše co člověk v dobré vůli vymyslel pro zlepšení a zjednodušení života se po čase ukazuje ve většině případů, jako špatná volba a míří k nevyhnutelné zkáze. Protože nikdo nedomyslel následky, které z toho všeho vyplynou. Auta, letadla, plast, spotřebiče.....a již zmíněná lodní doprava o které se moc nemluví. Člověka mrazí, když vidí ty obrovské kolosy přeplněné kontejnery(většinou se zbytečnostmi), jak brázdí oceány a znečisťují vodu a vzduch. Připočtěme si již zmíněná auta, továrny, letadla, tuny plastu, které nás zřejmě nakonec pohltí. A máme na krku ekologickou katastrofu obřích rozměrů. Vše na sebe navazuje a je propojeno, jen těžko se to dá zastavit. Čím víc jsme rozežraní a pohodlní a chceme víc a víc, tím hůř pro nás. Vše co je na zemi krásné zlikvidujeme, přírodu, zvířata, vodu. Vědci bijí na poplach, je za minutu dvanáct, vzpamatujte se !!!!!! Kdo by si chtěl ukrojit ze svého pohodlí? Skoro nikdo. Je pár nadšenců, ale to nestačí. Je otázka jestli bude příroda milostivá a bude to rychlý. A nebo jestli se budeme nějakou dobu trápit na zdecimované planetě, zasloužili by jsme si spíš tu druhou variantu. Jsme krutý živočišný druh a musíme za to zaplatit.Velice smutný dokument se silnou a mrazivou výpovědí o lidském způsobu života. :((((

• 5.11.2018  16:15

Malek se převtělil do Freddieho, nebo Freddie do Maleka, skvělý herecký koncert. Krásný hudební film, asi nejlepší co jsem zatím viděla. Když v kině burácí hudba Queenu a neuvěřitelný hlas Freddieho, člověku naskakuje husí kůže a chvílemi se derou slzy do očí. Silně emotivní a povznášející. Obrovská energie, která z kapely sršela na všechny strany. Musel to být zážitek vidět je na živo. Pamatuji si ten mega koncert Live Aid, viděla jsem ho, jako holka na Rakušákách. Queeni všechny zúčastněné převálcovali a jejich 20 minut bylo strhujících, jako by další den měl být konec světa. Dali do toho úpně vše a z pomalého úpadku se vrátili zpátky mezi Superstar. Singer to zvládl na jedničku s hvězdičkou. Takže doufám, že porota nebude slepá a ocení tento skvělý snímek ve více kategoriích. Doporučuji zajít do kina, je to pecka.

• 1.11.2018  13:33

Tak u tohohle jsem se hodně trápila, ale dala jsem tomu šanci. Mám ráda depresivní psychologická dramata, ráda u nich roním slzy, ale tohle mě emočně úplně minulo. Jako kdybych se dívala skrze tlustý sklo a ještě v husté mlze. Dala jsem šanci i druhému Affleckovi. Ale nemusím ani jednoho. Takže to mě taky hodně ovlivnilo, že herci pro mě tady absolutně mimo mísu. Bezemoční depresivní nuda. Možná skvělá na spáchání dobrovolného odchodu z tohoto smutného světa. Ale pro Amíky bez špetky vkusu, to musel být těžkej lomcovák a zaslouženej Oskárek.

• 30.10.2018  10:56

Oslovilo mě to asi víc než 12 let v řetězech. Hodně syrově a surově podané. Skvělá atmosféra. Výborní herci, Armie zas v trochu jiné poloze. Takovej hodnej otrokář (cíleně samozřejmě). Ale podáš někomu pomocnou ruku a on tě na oplátku sežere za živa. Každopádně strašná doba, ale ta dnešní se od ní zas tak moc neliší. Akorát se používají jiné praktiky.

• 27.10.2018  10:18
    Okupace - Série 2 (série) (2017)

Druhá série nezklamala. Opět výborná atmosféra, skvělí herci. Docela mě mrzí ta nízká sledovanost, tak kvalitní záležitosti, když si vezmu co v TV běží za hrůzy. Více takových počinů. Snad v tom ČT2 bude pokračovat, protože jednoznačně kraluje.

• 27.10.2018  09:57

No tak tohle byla nářezová černá politická satira se silnou výpovědí o temných stránkách lidské povahy. Chvílemi jsem se válela smíchy, ale chvílemi mi mrzl úsměv. Papá Stalin natáhne ráfky a začne nelítostný boj o koryta a moc. Smečka bezpáteřních hyen čeká na jeho poslední výdech, aby velkolepě projevila svou zkaženost, chamtivost a zrůdnost.Tady se neodpouští ani, že se někdo špatně vyspal a nemá nasazenej ten správnej, beznázorovej a tupej ksicht. Alou do Gulagu a jestli se to někomu nelíbí, tak rovnou ke zdi. Herci se teda vyřádili v čele s Buscemim, Isaacem......o anemické Riseborough, ani nemluvím. Svižná konverzační přestřelka plná oplzlých sprosťáren a nechutných činů. Myslím ,že skutečnost byla ještě mnohem horší. A ty mraky nevinných životů, co byli zmařeny. Každopádně povedená záležitost 90%.

• 13.10.2018  13:22

Ze začátku jsem byla dost rozčarovaná, panebože co to je? Ale vizuál a hudba mě natolik učarovali a vtáhli, že jsem ten pomalej rozjezd vstřebala. A po půl hodině to nabralo ty správné obrátky a vše pomalu začalo ladit, tak jak má. Skoro všichni mají pocit, že se o to otřel s poza rožku Tarantino a tajně tahal za nitky příběhu. Výbornej Bridges nezklamal, jako vždy a Hemsworth se zničehonic přihnal, jako by si odskočil v nejlepším z Woodstocku a naládoval se hodně dobrým LSD. Ten psychouš mu fakt seděl. A ten lokaj taky neměl chybu, takový neviňátko a vyklubal se z něho dokonalej střelec, který se kaje ze svých hříchu a dostane se mu náležitého rozhřešení a spasení. Není špatnej byznys, pořídit si stylovej hotýlek se šmíráckou chodbičkou a vydírat slavný ksichty za jejich úchylácký choutky, ale nese to jistá rizika. U mě spokojenost 80%. Viděno v kině. Konečně taky něco jinýho než ty komiksovky dokola a trapný komedošky.

• 24.6.2018  09:44
    Escobar (2017)

Seriálem jsem nepolíbená, takže pro mě pecka a Bardem musí schrábnout zlatou sošku. Maskéři se fakt vyřádili. Ta doba musela být pro Kolumbii strašná, nikdo nebyl v bezpečí a když se náhodou chvíli nestřílelo a nevraždilo, tak se jeden divil. A kokain sněžil na USA za libých zvuků slavné vánoční písně. Scéna s letadlem na dálnici je stylová a člověka, až zamrazí z té moci a síly a faktu, že se s tím nedá nic moc dělat.. Naopak zase scéna se psem není nic pro slabé nátury a milovníky psů. Mukl ať chcípne, ale proč jako nástroj pes? A to je asi jen zlomek toho co se tam muselo dít za psychárny. Cruz byla též úžasná a pěkně si vydláždila cestu do pekel. Stojí ty love za ty nervy, strach a hrůzu? Asi jo! Jinak to není možný. Jako bonus atmosféra, výborná hudební složka a výprava. Takže chci Pablita milujícího otce a lidumila vidět v proměněných nominacích. Aby se nedej bože na Oskarech nestřílelo!!!

• 9.6.2018  10:27

Výborná záležitost. přišlo mi to víc psychologický než krimi i když se jedná o nevyřešenou vraždu dcery svérázné Mildred. Postavy všech hlavních zúčastněných jsou perfektně rozkresleny. Frances tyhle neomalený, ucuchtaný šmetyny umí dokonale. Jelikož není zločin vyřešen a zločinec nepotrestán, vezme to do svých rukou ona sama a pěkně od podlahy. A rázem je klimbající Ebbing vzhůru nohama. Policajti vytrženi z letargie a billboardová firma čelí potížím. Sam Rockwell v roli násilnickýho policejního Oidipáčka nemá chybu. A ten konec, to se prostě musí vidět. Tady zlatí plešounci zas jednou zaslouženě.

• 16.5.2018  22:05

Dojáček, jako prase. Přeslazená romantika, až běda, ale nemůžu jinak, než dát za pět. Kino pěkně posmrkávalo a tak to má u těchto filmů být. Táta Katie, neskutečnej sympaťák, jemu patří ta pátá hvězdička.

• 23.4.2018  10:48

Krásný film s letní atmosférou italského venkova. Ocenila jsem hlavně dobu, kdy se film odehrává, žádné mobily, noťasy a podobné harampádí, dnešní přetechnizované,uspěchané doby. Pohoda, všichni se schází u stolu, hodují, baví se a nikam nespěchají. Lenivá nálada na zahradě s meruňkami a broskvemi a do toho nesourodá dvojice dvou mužů. Oliver sebevědomý a lechce arogantní, přesto okouzlující a charismatický. Elio na prahu dospělosti,stydlivý, trochu se hledající, roztomilý a ještě tak dětský. Sice se mu rýsuje známost s pěknou dívkou,ale v momentě setkání s Oliverem se mu obrátí život na ruby. Uvědomuje si, že na něj stále myslí, touží po něm (mezi nama, kdo by po Armiem netoužil), nemůže ho zkrátka dostat z hlavy. Neklid do něj zaťal dráp.Touha se plíživě naplní a pocit štěstí dosáhne vrcholu, ale zároveň také uvědomění, že je to jen na chvíli a pocit štěstí se rozprskne, jak zneužitá broskev. A co pak? Timothée s Armiem skvělí,uvěřitelní . Finále úžasné a dojímavá řeč otce na vyčištění vzduchu a povzbuzení zkroušeného Elia, mě hodně zasáhla. Viděno v kině Scala v den, kdy Kometa dovezla druhý mistrovský titul.

• 20.3.2018  11:56

Jakob mě okouzlil, už v Submarinu, které na mě hodně zapůsobilo a tady je neméně skvělý. Atmosferický snímek se strohou konverzací, bažinou převlečenou za skládku mrtvol a jiného nepotřebného harampádí. Spolkem karbaníků, kteří hledají parťáka. A jiných podivných lidiček v jednom podívném městečku, kde si problémy řeší zcela svérázným způsobem po svém. Takže náplava Robert, který se tam přijede, tak trochu schovat, před nevalnou minulostí, si záhy svými nechtěnými skutky a činy podepíše ortel. A myšlenky na odchod z tohoto podivného městečka, kde se všichni tváří ukrutně šťastně se pomalu rozplynou, jak mraky nad bažinou. "Teď jsi náš Roberte".

• 15.3.2018  20:11
    Tvář vody (2017)

Nádherná netvoří romance s opulentnim vizuálem. A krásnou hudbou Alexandra Desplata mě nečekaně ohromila, jelikož jsem od ní zas tak moc neočekávala. Netvor byl úchvatný a nedivím se, že mu Sally podlehla a odebrala se s ním na věky do vodní říše. Konala bych stejně.

• 12.3.2018  17:12
    Bába z ledu (2017)

Hodně ze života, hodně k zamyšlení. Jediný film, který si zasloužil ocenění v té hrůze, která nám je poslední dobou předkládána, na Lvy jsem se raději nedívala, poněvadž je to spíš k pláči, než k smíchu. Sledovat úpadek naší tvorby je hodně smutný. Až na výjimky se na ni nedívám. Bába je jedna z nich. Výborný scénář a skvělé herecké výkony. A perfektní pohled do dnešního života lidí, rodin a vztahů, jejich návyků a zlozvyků. Pavlík Nový, mě i v té studené vodě hřál u srdce a se Zuzanou jsem dost soucítíla. Ta její famílija je fakt lahůdková.

• 22.2.2018  12:47
    Až tam nezbyl žádný (TV seriál) (2015)

Říkanková vyvražďovačka božské Agathy patří k tomu nej v detektivním žánru. Myslela jsem, že sovětskou adaptaci z roku 1987 nemůže nic ohrozit. A tahle minisérie od BBC ji ještě několikanásobně překonala. Tady je psychologická stránka postav výborně rozpracovaná a herci hrají fantasticky. Krásná lokace Černochova ostrova a domu, který jen tuto lahůdku umocňuje. Má to až hororový nádech, hlavně druhá půlka, kdy se počet zúčastněných smrskne na třetinu, je neuvěřitelný psycho. V podstatě se už zdržují jen mimo dům. Nervy, strach a zoufalství je dohání k likvidaci mezi sebou a na toho rádoby posledního, co to přežil, čeká po návratu do domu neuvěřitelný šok. Z některých postav mi tedy bylo hodně šoufl, hlavně ta Mirandina byla nechutná. A Lombard se těmi svými zločiny vyloženě chlubil a také moc dobře věděl, že ho jeho minulost a zkaženost dožene. A ta mladá učitelka, ta jančila nejvíc. Z té mi běhal mráz po zádech. A Agatha, kdyby to mohla vidět, byla by určitě nadšená, jak se tahle adaptace moc povedla.

• 13.2.2018  19:48

Tohle je konverzační masakr s lavinovým tempem, v čele s krásnou Jessicou, která je tady ostrá, jak turecká šavle. Vysoká politika, žádná morálka, žádné hranice a svědomí uteklo raděj do jiné galaxie. Kampaň proti zbraním, prostě potřebuje krvelačné žraloky, kteří jdou přes mrtvoly.Jessica raděj ani nespí, aby jí něco neuteklo a tu kampaň prostě vyhrála za každou cenu. Láduje se pilulkama, jak míša Pú medem, aby nakonec se všema, po té co si pomaže hlavu máslem, pěkně vyjebala. Parádní drama a Jessica mě prostě dostala v roli mrchy, které chyběl jen ten pták k dokonalému stroji na vítězství. " Lhala jsem, už jako malá, ale ne proto, že jsem chtěla, ale protože jsem musela. Proto v tom tak vynikám !!!!!!!! Tomu říkám dobrej lobbing.

• 12.2.2018  12:21

Andri mi tak přirostl k srdci, že to celkem nechápu. Nebyl mi sympatický ani trochu a u tohoto posledního dílu mě dohnal k slzám. Případ vyřešen super, ale jeho život v troskách. Zjistit, že člen rodiny je vrah a ještě k tomu celkem v právu, je složité dilema, jak se rozhodnout.Ta chvíle na molu s usvědčujícím předmětem je hodně silná. A Andri svádí těžký boj sám se sebou, jak to vyřešit. Nakonec zvítězí spravedlnost, jak jinak. Ovšem je to s trpkými následky. Taktéž skvělá Hynrika, která to s Andrim celé táhne. Málo slov, hodně emocí, ty teskné housle co se táhnou celou serií, ty mi hodně zalezly pod kůži. Celý městečko plný podezřelých, divných ksichtů a do toho pořád padá sníh. Dělá to zkrátka výbornou atmosféru.