octopuska

octopuska

okres Brno
magická hlubina

• 16.3.2017  21:46

Amerika byla, je a bude rasistická. Tady je jasně ukázané, že nebyli o nic lepší než nácci, pokrytci toho největšího zrna. Tohle je ostuda, jak takhle talentovaného člověka, s takovými zásluhami odkopli, jak kus hadru. A uznání se mu dostalo, až po smrti. Pěkně mě to nakrklo a jestli to byl záměr filmu, tak se mu to fakt povedlo. Jo Amerika země snů :-)!!!!

• 13.3.2017  13:20

Jak moudrá Tildička uštědřila lekci nabubřelýmu egu protivnýho Benedicta. Nemůžu si pomoct, ale on se na takové role nehodí. To Mads je jiná káva, mohl dostat více prostoru. Pěkné triky, ale jinak pořád to samý dokola. To Ant- Man byla daleko větší zábava.

• 12.3.2017  09:52
    Masaryk (2016)

Melancholicky laděný snímek z našeho historického, hodně smutného období. Kolem Masaryka se léta mlžilo a dodnes se jen spekuluje. Byl to velký vlastenec a nedokázal se vyrovnat se zradou, která na nas byla spáchaná. Hodně konverzační, hodně psychologický. Roden jako vždy excelentní. Pěkně natočená náladovka, pomalé tempo, záběry na moře a opuštěné pláže perfektně vystihují Masarykovo rozpoložení. Určitě stoji tento film za shlédnutí.

• 7.3.2017  14:12
    Dealer 2 (2004)

Ze severu zase vane ostrej a ledovej větříček a přivál nám drsné a silné, pro mě spíše sociální drama . Mads opět naprosto dokonalej, v roli odepsanýho člověka na okraji společnosti s naprosto šílenými rodinnými poměry. Chabý pokus o změnu ze začátku byl, ale bahno a špína zločinu a drog má magickou moc nepustit. Opět kontroverzní téma, malé dítě v rukou feťáků mi nedělalo dobře, jako v Druhé šanci. Ale jinak parádička. Já mam pro ty seveřany velkou slabost.

• 7.3.2017  13:27
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Přesně, jak řekl Bartoška, je to levárna ocenit film, který nastupuje do kin, až po Lvech. To že ho někde týden hráli, aby si splnil normu, je fakt zcestný a co lonské filmy? Sice vesměs nestály za moc, ale tohle je obraz a fungování České rebubliky!! Vše postaveno na hlavu, včetně Anthropoidu. Ty dvě hvězdy patří Jirkovi a Evě, protože ti i s celým týmem odvedli opravdu neuvěřitelný kus práce a udělali z karlovarského festivalu, který umíral světovou záležitost na úrovni a ocenění si zasloužili právem a ten večer byl bezkonkurenčně jejich.

• 23.2.2017  13:22

Druhá serie ještě lepší než první, do pěkně rozjetýho vlaku přistoupil vychcanej psychotickej Hardy a pěkně doplnil Shelbyovic vypráskanou bandičku. Osobní boj Murphyho a Neilla houstne s každou minutou. Ovšem mě naprosto dostal Paul Anderson v roli Arthura, ač je naprosto zvrácenej, koks snídá obědvá i večeří, nemá žádný hranice a život má pro něj cenu jako špinavá ulice Birminghamu, jsem z něho prostě u vytržení.

• 21.2.2017  13:22

Soudruhu sem a soudruhu tam. Soudruhy se to tu jen hemží. A navíc tenhle soudruh může být bohatej, je to velký zvíře a jde příkladem. A chce, aby se tak měli i ostatní soudruzi a soudružky. Tu dobu tady teda vystihli super, už jsem zapomněla, jaký to bylo. A paní Magdička to měla pěkně zmáklý, vobdělávalo ju celý OPBH. Trojan a Neužil dobrá dvojka a ty vohozy? Paráda!!

• 19.2.2017  12:43

Nezklamalo mě to, ale ani úplně nenadchlo, Ewenuv SPUD jednoznačně nej borec a měl šanci změnit svůj život a já mu to přála, ale vazby jsou silnější, než se zdá. Hudba super, hlavně scéna s Radio Ga Ga byla parádní.

• 18.2.2017  13:59
    Joy (2015)

Lawrence tady válí, celej film drží ona. Tenhle film je dobrý si pustit, když se nic nedaří a všechno je na hovno, mě to docela nakoplo a říkám si že může být vždycky hůř. Joy měla slušný sračky, ale ta trpělivost a vytrvalost dělá divy. Někde psali, že lidi to většinou vzdají těsně předtím, než přijde úspěch.

• 15.2.2017  12:28
    Zoolander No. 2 (2016)

Tohle bylo na mě trošku moc, nic tak sračkoidního jsem už dlouho neviděla, ani Owen můj oblíbenec to nezachránil, ani na jednu hvězdu a Cumberbatch je tady fakt nechutnej. Jak se k tomu ti herci mohli upsat? Asi tučný honoráře, jinak to není možný.

• 13.2.2017  10:33

To se jednou Centrální Mozek Lidstva rozhodl sestoupit do rozkroku a tak se mu tam líbilo, že už se nehnul a panáček pokaždé, když chtěl přemýšlet musel rozepnout poklopec, to si teda máknul :).

• 4.2.2017  17:35
    Detektiv Marlowe (TV seriál) (1983)

"Nevadský plyn" voní po hořkých mandlích, pořád si to pamatuju, můj nejoblíbenější díl. Docela bych se na to zase podívala, jako holka jsem byla do Marlowea zamilovaná. Boothe ho hrál fantasticky, za komoušů to byla pecka v TV. To se kupovaly na večer oříšky a dělaly jednohubky, protože to byl svátek, když něco takovýho bylo v telce. To svítily všechny paneláky a všichni čučeli, venku ani živáčka.

• 27.1.2017  11:19
    Anomalisa (2015)

Pozoruhodná animovaná záležitost, spíše psychologicky laděná sonda do života jako takového. Každý se tam v jisté chvíli vidíme. Poradíme druhému, ale sobě nikoliv. Nechceme být vyjímeční, ale splynout s davem, ale proč? To je právě ten půvab, ta vyjímečnost, kterou ostatní obdivují, skrytě po ní touží, ale nedokáží překročit vlastní stín. Velmi k zamyšlení nad sklenkou dobrého panáka.

• 15.1.2017  13:50

Oprášila jsem si tento krimi konverzační hodokvas po 30 letech a tentokrát v originále s titulkama. Nechyběla mi ani Marplová ani Poirot. Tady si vystačilo deset lidiček zatížených nepotrestaným zločinem a jeden z nich vzal spravedlnost famozním způsobem do svých nečistých rukou. Ponurý haus na skalisku Černochova ostrova většinu času odříznutý od zbytku světa je ideální místo pro vykonání spravedlnosti s pomocí říkanky a deseti morbidních figurek, které postupně mizí. Rozsudek je vyřčen, už na začátku všem aktérům. Kamera ani hutná atmosféra diváka nešetří, dala by se krájet klidně paličkou na maso. Poslední půlhodinu jsem skoro nedýchala. A ten zdrcující konec, mě totálně ochromil, stejně jako když jsem to viděla v době vzniku.Jedna z nejlepších adaptací Agthy Christie. Tohle Sověti teda zmákli skvostně.

• 12.1.2017  13:46
    Gosford Park (2001)

Jednoduše pastva pro oči i mysl. herecké osazenstvo ani lepší být nemohlo. Smetánka versus služebnictvo i tak by se to dalo nazvat. Krásně upjatá a škrobená Mirren, zkostnatěle snobská Smith, charismatický Northam,šarmantně vyzývavá Scott Thomas a další v tomto skvěle namíchaném víkendovém koktejlu. Manýry panstva jsou velkolepé, služebnictvo je ochotno pro svého pána vesměs udělat cokoliv. Altman atmosféru snímku vystihl báječně, od všeho je tu kousek. Od pletich, až po vraždu. Myslím, že za takhle strávený víkend v této společnosti by Herkules Poirot dal vše co má : ), na to vsadím jeho knírek.

• 9.1.2017  13:45
    Okupace (TV seriál) (2015)

Sever opět boduje a začíná u mě zabírat pomalu, ale jistě nejvyšší stupínky. Je to zatím v rozjezdu,ale vypadá to parádně a jak to nabere rychlost, bude to zas pěkná nakládačka. Neokoukané tváře hrají super, postupně hutnící atmosféra jedna báseň se pěkně vkrádá pod kůži. Jen tak dál na ČT2 :). Jo Nesbo je třída, na Lovce hlav jen tak nezapomenu a už se těším na Sněhuláčka s Fassym.

• 26.12.2016  10:36
    Slíbená princezna (TV film) (2016)

Tohle jo ještě horší než loni, pak se ČT nesmí divit, že se většina lidí vrátí ke staré dobré klasice. MARIGOLD to ve svém komentáři vystihl dokonale. Něco takového pustit na Vánoce je fakt zvrácenost. Nevím jesti mám sílu na to podívat se na tu třetí pohádku!

• 11.12.2016  09:44

Hodně dobrý a povedený. Přitom to není úplně můj šálek kávy, ale dostalo mě to. A to jsem teprve na začátku. Parádní hutná atmosféra, člověk má pocit, že zrovna prochází zablácenou smrdutou ulicí lemovanou starými cihlovými domy a srazí se s tou vypráskanou bandičkou v čele s uhrančivým modroočkem Murphym, drsným Andersonem, chytrou a mazanou tetičkou McCrory. A za nimi v závěsu, jako mlsnej ohař skvělej Neill, který jim jde nemilosrdně po krku. A jako třešnička na dortu, Nick Cave a jeho vypalovačka Red right hand hned ze startu, to vás prostě pohltí.

• 2.12.2016  20:09
    Oddělen (2011)

Čistá nelítostná psychologie a božský Adrien se svým sexy frňáčkem a psím pohledem mě zase pěkně odrovnal. Výborný snímek, ale nedoporučuji pouštět při špatném rozpoložení. Beznaděj z toho tryská všemi směry, ale naděje doufejme neumírá. Výborná látka do škol, obzvlášť do předmětu rozvoj osobnosti, by to měla být povinnost.

• 7.11.2016  11:05
    Sunshine (2007)

Skvělá sci-fi , ani tak moc ve filmu nešlo o to doručit náklad, jako o sondu do lidské povahy. Charaktery postav výborně zachycené a ztvárněné. Vůle, schopnost správně se rozhodnout, (ne)nechat se ovlivnit, nést následky za špatná rozhodnutí, slabošství, svědomí, zrada, naděje, přátelství, víra..... Je to spíš taková psychologická sci-fi, ale parádní s hutnou atmosférou.

• 1.11.2016  12:46

Tak nějak jsem váhala mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale nakonec to jsou 3. Herci jsou tam skvělí a mí oblíbení, ale kombinace Swinton a Schoenaerts mi přišla poněkud nešťastná. Zas Fiennes a Johnson celkem povedená. Ta politika tomu na konci, taky nepřidala, zřejmě záměr odlišit se od klasického Bazénu. Lokace krásné a Ralphovi taneční variace na Rolling Stones nezapomenutelné. Film měl určitě náběh na velkej potenciál, ale nebyl bohužel hlavně v koncovce proměněn. Škoda.

• 29.10.2016  13:00
    Stalingrad (2013)

Tomu německýmu z 1993 to nesahá ani po kotníky, dvě hvězdy za Kretchmana, jako vždy v jeho podání luxusní nácek.

• 26.10.2016  13:34

Slavná Klimtova Adele v hlavní roli dramatu podle skutečnosti a její pohnuté osudy spolu s dalšími jeho obrazy, pro které mám slabost. Rakušané jsou na Klimta vysazení, proto se jeho nejslavnějších obrazů nechtěli vzdát a zachovali se k Marii Altmanové ztvárněné skvělou Helen Mirren dost hanebně. Tento film jasně ukazuje, jak důležité je vytrvat a nenechat se odradit nechutnými úřady a byrokracii postavenou na hlavu. Ryan Reynolds, jako začínající právník se do této náročné kauzy , po počáteční rozpačitosti zakousl, jako lev. A spolu s Helen bojují o nádherné dědictví do posledního dechu.

• 20.10.2016  12:29
    Vzpomínky Sherlocka Holmese (TV seriál) (1994)

Další moje oblíbená literární postava z kriminálního světa. Fenomenální detektiv Sherlock, pro kterého je zločin živná půda. Asketický vůči ženám, nikoli však k opiátům :). V jistých rysech podobný samolibému Poirotovi, ale více akční a tajemný. Ztvárnilo jej mnoho herců, ale Jeremy je můj nejoblíbenější představitel. Opět běží v TV tato skvělá série, díky ST1.

• 26.9.2016  14:55

Pro tyhle velkolepé filmové Poiroty mám velkou slabost, škoda, že v Orient Expresu nehraje také Ustinov, bylo by to dokonalé. Jeho egocentrický, sebestředný, ale fenomenální břichopas je prostě k sežrání. Suchet je vynikající v těch TV adaptacích, ale Zlo pod sluncem a Smrt na Nilu jsou nejlepší s Ustinovem. Našláplý hvězdama první velikosti a vše okolo dotažené do detailu. Arlena má tak prořízlou pusinku, že je více než jasné, že ji brzo někdo sejme. A Meggie Smith, jako vysloužilá šlapka, co vede luxusní hotel na Jadranu je kouzelná, navíc jako vždy skvělý dabing v čele s Řandou, Adamovou.....to povýší mezi skvostné detektivky.

• 26.9.2016  10:55

Příběhy s cynickým nádechem od Allena můžu, tady mi nejvíc sedl Ben, který problémy řešil pistolí a betonovým hrobečkem. A pak neskutečná hudba, ty jazzový doupátka s černošským bandem měly neskutečnou atmošku, tak jako samotná doba. Morálka sice v podstatě neexistovala a neřest se zločinem a korupcí kvetla, jako májová louka, ale mělo to svoje nesporné kouzlo. Navíc kostýmy a lokace klobouk dolů, tohle Allen prostě umí.

• 22.9.2016  11:34

Tohle je první filmové zpracovaní, které jsem viděla a naplnilo všechna má očekávání. Četla jsem knihu a pak jako malá holka jsem dostala elpíčko namluvené naši nej hereckou elitou 70 let. A poslouchala jsem ho pořád, stále mám ty hlasy v paměti. Elegantní a moudrý Baghíra, milej vychcánek Balú, kterému by míša Pú tu zásobárnu medových pláství mohl jen tiše závidět, šlechetný Akéla , zrádný Ká a hlavně krvelačný a zákeřný tygr Šer chán. Všichni jsou úžasní v tomto báječném, nesmrtelném příběhu z hluboké džungle. A hlavně to nejdůležitější, Mauglí se i přes velké nebezpečí, které mu hrozilo a dokázal ho s pomocí svých zvířecích přátel překonat, rozhodl správně!

• 14.9.2016  12:53

V hlavní roli nádherná, divoká a někdy krutá příroda, která svými zákony nikomu nestraní, ale dokáže velmi překvapit. Zastinuje lidské bytí a jeho mnohdy smutné osudy jsou ve srovnání s orlí melancholickou, ale o to silnější romancí nepodstatné. Dechberoucí záběry, úžasná kamera, nestárnoucí Reno v roli lesního barda a tak bych mohla pokračovat v superlativech tohoto snímku dál. Velká krása!!

• 12.9.2016  20:22

Nazvala bych to spíš Jarmark zmaru. Ambiciozní čubka jde přes mrtvoly, aby se dostala na nejvyšší stupeň společnosti a nechává za sebou jen zkázu. Chladnokrevná Reese je tady skvělá a arogantní floutek Jonathan neméně. Mám ten film ráda. Chvílemi je sladký, chvílemi arogantně hořký a chvílemi velmi smutný. Nabitý skvělými herci a krásnou výpravou. Aneb jak strmý vzestup následuje ještě strmější pád.

• 12.9.2016  11:18
    Wimbledon (2004)

Tenis krásný a inteligentní sport, atmosféra Wimbledonského areálu skvělá. Oblíbení herci, dobrá hudba a velká láska na zeleném kurtu. Romantika, jak vyšitá. Čtvrtá hvězda patří Nikolajovi, jeho úsměv je prostě neodolatelnej.