Godzilla vs. Kong (2021)

Tady, už snad bylo všechno řečeno, šperkuje se akorát vizuál a efekty. V kině určitě pěkné pokoukání. Tým vědců dohlížející na domácí mazlíky Konga s Godzilkou, kteří se na očko kočkují, aby se záhy spojili a uštědřili padoušskému plechovému monstru řádnou nakládačku, aby dobro zvítězilo nad zlem. Takže jako v pohádce. Žili spokojeně, až do smrti. Sašenka je pořád ve formě a stále pohledný sexy chalan. Takže z milosti tři hvězdice. Slabost je slabost.

Bodyguard (2018) (seriál)

No co k tomu dodat, BBC umí  natočit politický thriller parádně. Vychválit bych mohla vlastně všechno, bylo by to pořád dokola. Tady je hlavní to, že evropská politika ten Islám vlastně v Evropě chce, aby se za něj mohla schovávat a dělat sviňárny, je to tady pěkně vidět. Hezky to narafičit a pak pracky od toho. Zkorumpovaná policie, tajná služba, politici, organizovaný zločin a samozřejmě IS.  Tady ta zaburkovaná světice v bombičkové vestičce se v té nevinnosti přímo vyžívala a všechny si povodila, jak pejsky na vodítku.....Tomu teda říkám luxusní výjeb. Jinak nic nového pod sluncem, moc, peníze, všechno ovládat.....hlavně najít správné obětní beránky, mimochodem výbornej Madden, na které se to hodí a pak zlikvidovat a ututlat. Teď je k zamyšlení, jak dlouho to chce Evropa takhle vést. Francie to zřejmě vezme do vlastních rukou, protože toho mají akorát dost. Macron než by se k tomu postavil čelem, tak raděj zavolá Merkelce a domluví si víkendovou trojku s islámským extrémistou. Takže nakonec to budou muset vyřešit běžní lidi. Napínavé, velmi dobře zpracované a hlavně  bijící na poplach.

Jedna noc (2016) (seriál)

Zas tu máme velmi slušnou atmosférickou minisérii od HBO. A musím říct, že Turturro zahrál toho právnickýho vometáka prolezlýho svrabem a věčně se drbajícího, jak zablešenej opičák geniálně. Parádní krimi a výborně vykreslenej kriminál plnej černejch muklů a jejich hierarchie. Takže ten malej čmoudskej kraťas Naz, který se tam dostane omylem, protože je ve špatný čas na špatným místě a ještě se chová, jak idiot, musí šlapat brázdu a polykat fet přímo z frndy, jak lentilky a pak ho zase vykakat, aby nad ním vrchní mukl Fredy držel ochranou ruku. Moc mi teda k srdci nepřirostl a bylo mi celkem jedno, jak to s ním dopadne. O to víc mě, ale bavil příběh Turturra, který byl fakt super. Hlavně jeho soužití s kočkou a astmatem. Konec byl naprosto dokonalý. A ta pajdavá mužatka, co byla jeho soupeřem u soudu, mně neskutečně pila krev, ale nakonec mě potěšila stejně, jako vyšetřující komisař, který na sklonku kariéry řešil velmi tvrdý oříšek. Tohle motto u doktora, mě velmi pobavilo." Vyberte si. Buď tvrdá kůže, nebo tvrdý péro. To je život, jak říkala moje babička."

Nevěsty (2004)

To byl zas dojáček, kapesníky jsem nepočítala. Krásnej a silnej příběh. Sňatky z rozumu po Řecku. Domluvené vdavky za oceánem. Tíživá cesta dívek do neznáma třetí třídou zaoceánského parníku, opravdu připomíná jízdu na Titaniku. Do toho kontrast luxusu první třídy plné marnivosti. Slizký gruzinský pletichář, který to všechno kuje a tyje z toho, už ani víc slizký snad nemohl být. Naparuje se na palubě, jak holub na báni. Krásná Niki a Haro v jeho spárech a spousta dalších dívek, které musí zachovat čest rodině a nemají na výběr. A jedna osudová láska, kterou samozřejmě zajistí uhrančivý a charismatický Damian v roli fotografa Normana. Fotí krásné nevěsty a zahoří láskou k osudové Niki. Bylo mi jasné, že jejich láska nedojde naplnění a Niki dostojí svým slibům. Po tragické volbě Haro a uvědomění si, že už nikdy svou lásku neuvidí do rána zešediví. To byl asi nejsilnější moment filmu, který mě hodně zasáhl. Krásný film s krásnou hudbou.

Pekař (2007)

Ne to není Pekař, to je ten Pekař. Venkov může být pro ostříleného zabijáka, který s tím chce seknout pěkně tvrdý oříšek. Milo se o tom přesvědčil na vlastní kůži. I tam existuje pěkně tučný seznam jmen na odkráglování. Zábavná oddychovka plná strašlivého britského humoru, výbornou hudbou a hlavně skvělými soupeři Damianem a Nikolajem. Byli fakt k sežrání, hlavně když spolu poměřovali "Ega" v troskách hradu. Bavila jsem se. Damiane drž se, máš to teď hodně těžké, Helen byla úžasná.

Chlast (2020)

Thomas nechce zaostat za Andersem, takže musí makat. Tentokrát si vytáhl Madse a dal mu opravdu slušný prostor, aby opět předvedl co umí. Chlastá se tu o sto šest v rámci výzkumu, jaká hladinka je ideální v rámci dne, když nás přepadne krize středního věku. A kde jinde než ve škole. Kantoři vždycky chlastali, protože vydržet tolik hodin denně se spratkama, je pěkná fuška a záhul. No ti čtyři se toho ujali velmi zodpovědně a dávali tomu, tak na prdel ,až to jeden nakonec nerozchodil. A slušně se ta kalící jízda vyhrotila. Dánsko je zkrátka ve formě a co víc my točíme sračky, o to víc oni výborné filmy. Takže je naštěstí na co koukat. Jako vždy super příběh, top herci a parádní atmosféra, jako vždy zpočátku taková nevinná a pak se to zvrhne v parádní peklo.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Protidrogové v čele s Joshem, Beniciem a Emily na výšlapu v Mexiku, to nemůže dopadnout špatně. Drogové kartely rozhodně nezahalí a kvalitní cukrkandl má odbyt zajištěn ve velkém. Love se točí velký a dealeři touží býti odporně bohatí. Odkaz Pavlíka Escobara nikdy nezanikne. Dát si po ránu dobrou lajničku koksu, aby den lépe utíkal, po tom baží spousta lidí. Takže FBI má plné ruce práce a nezahálí. Naivní Emily si myslí, že se dá vše řešit v rámci neporušení zákona. Životem ošlehaný Benicio, který se ve světě drog pohybuje, jako ryba ve vodě, jí záhy ukáže, že realita je úplně někde jinde. Zákony se obchází a ve velkém, jinak není žádná možnost něčeho dosáhnout. Jeho navíc žene pomsta za vyvraždění rodiny, takže jako správný Býk jde systematicky za svým, aby se pomstil. A nakonec sklízí ovoce. Vyčenichá toho parchanta, co za tím stojí a navštíví jeho luxusní chýši u večeře se slušným střelným arzenálem. Začne u spratků, aby neměli trauma, že papá je hajzl, pak příjde na řadu nic netušící ženuška a papínka si nechá na konec. Je uklizeno. Asi nejlepší scéna filmu. No a Emilka se s tím musí nějak srovnat. A hlavně přijmout drogový svět reálným pohledem. Výborná záležitost a už se těším na Soldado.

Mama (2013)

Výborná atmosférická duchařina, jak nejsem na horory, duchům nikdy neodolám. Obzvlášť, když v hlavních rolích vidím své oblíbence Jessicu a alfa samce Nikolaje. To se pak kouká. K tomu ideální pošmourné počasí, svíčky, silnej panák, raděj láhev a hurá na Mámu. Je poznat, že si v tom smočil drápky Del Býk. Bála jsem se, lekačky fungovaly výborně. Spratci byli ve formě a já bych je nehlídala, ani minutu. Máma byla správně pekelná a likvidovala vše, co jí stálo v cestě, aby dosáhla svého. Nakonec dávám plnou palbu. Líbilo se mi to moc.

Meghan a Harry v rozhovoru s Oprah Winfreyovou (2021) (pořad) odpad!

Harry vybíral tak dlouho, až přebral. Nasadil si do kožichu slušnou veš, která je královské famílii příjemná, jak osina v prdeli. Meghan by potřebovala nasadit dost tvrdou léčebnou odvykačku, aby se trošku seznámila s realitou života o které nemá ani páru. Takže krasavico do Alberta s tebou, za kasu na dvanáctky, za 20 tisíc brutto. Šup s tebou do paneláku 2+kk s vyhnilým umakartovým jádrem. A starýho, co se celý den válí na kanapi u TV se škopkem v ruce a dvakrát do týdne ti dá pořádnou nakládačku. Ale mám obavy, že by nepomohlo ani to. To si mohla ČT2 odpustit. To si nelajzl ani Barrandov a to je slušná žumpa.

Nadějná mladá žena (2020)

Tohle bylo nečekaně dobrý. Cassie špásuje s pašákama takovým zlověstným způsobem a já jsem si říkala, co má ta holka za lubem. Asi v půlce se film zlomí a nabere obrátky ve slušný psycho a vygraduje v tragické finále, které bylo překvapivě nečekané. A ten závěr pekelně ulítlej. Ale musím říct, že Carey tu mstící se psychopatku zahrála geniálně a jako sestřička, co si jde vyřídít staré účty se spolužákem, je fakt extra sexy čubka a borci před ní slintají v kleče. Originální, zábavné a ke konci dost kruté. Pomsta za ztrátu nejlepší kamarádky může být po čertech drsná i zábavná záležitost.