Alibi na klíč (2017)

Letos asi nej komedie co jsem viděla, bavila jsem se celej film a hlavní hrdina velkej sympaťák. Ideální film, když chce člověk vypnout a jen se bavit. Francouzi stále umí, když chtějí. Je to odkaz na staré dobré komedie 70-80 let. A jelikož dobrých komedií je jak šafránu, chtělo by to více takový počinů.

Temná stránka lodní dopravy (2016)

Vše co člověk v dobré vůli vymyslel pro zlepšení a zjednodušení života se po čase ukazuje ve většině případů, jako špatná volba a míří k nevyhnutelné zkáze. Protože nikdo nedomyslel následky, které z toho všeho vyplynou. Auta, letadla, plast, spotřebiče.....a již zmíněná lodní doprava o které se moc nemluví. Člověka mrazí, když vidí ty obrovské kolosy přeplněné kontejnery(většinou se zbytečnostmi), jak brázdí oceány a znečisťují vodu a vzduch. Připočtěme si již zmíněná auta, továrny, letadla, tuny plastu, které nás zřejmě nakonec pohltí. A máme na krku ekologickou katastrofu obřích rozměrů. Vše na sebe navazuje a je propojeno, jen těžko se to dá zastavit. Čím víc jsme rozežraní a pohodlní a chceme víc a víc, tím hůř pro nás. Vše co je na zemi krásné zlikvidujeme, přírodu, zvířata, vodu. Vědci bijí na poplach, je za minutu dvanáct, vzpamatujte se !!!!!! Kdo by si chtěl ukrojit ze svého pohodlí? Skoro nikdo. Je pár nadšenců, ale to nestačí. Je otázka jestli bude příroda milostivá a bude to rychlý. A nebo jestli se budeme nějakou dobu trápit na zdecimované planetě, zasloužili by jsme si spíš tu druhou variantu. Jsme krutý živočišný druh a musíme za to zaplatit.Velice smutný dokument se silnou a mrazivou výpovědí o lidském způsobu života. :((((

Bohemian Rhapsody (2018)

Malek se převtělil do Freddieho, nebo Freddie do Maleka, skvělý herecký koncert. Krásný hudební film, asi nejlepší co jsem zatím viděla. Když v kině burácí hudba Queenu a neuvěřitelný hlas Freddieho, člověku naskakuje husí kůže a chvílemi se derou slzy do očí. Silně emotivní a povznášející. Obrovská energie, která z kapely sršela na všechny strany. Musel to být zážitek vidět je na živo. Pamatuji si ten mega koncert Live Aid, viděla jsem ho, jako holka na Rakušákách. Queeni všechny zúčastněné převálcovali a jejich 20 minut bylo strhujících, jako by další den měl být konec světa. Dali do toho úpně vše a z pomalého úpadku se vrátili zpátky mezi Superstar. Singer to zvládl na jedničku s hvězdičkou. Takže doufám, že porota nebude slepá a ocení tento skvělý snímek ve více kategoriích. Doporučuji zajít do kina, je to pecka.

Místo u moře (2016)

Tak u tohohle jsem se hodně trápila, ale dala jsem tomu šanci. Mám ráda depresivní psychologická dramata, ráda u nich roním slzy, ale tohle mě emočně úplně minulo. Jako kdybych se dívala skrze tlustý sklo a ještě v husté mlze. Dala jsem šanci i druhému Affleckovi. Ale nemusím ani jednoho. Takže to mě taky hodně ovlivnilo, že herci pro mě tady absolutně mimo mísu. Bezemoční depresivní nuda. Možná skvělá na spáchání dobrovolného odchodu z tohoto smutného světa. Ale pro Amíky bez špetky vkusu, to musel být těžkej lomcovák a zaslouženej Oskárek.

Zrození národa (2016)

Oslovilo mě to asi víc než 12 let v řetězech. Hodně syrově a surově podané. Skvělá atmosféra. Výborní herci, Armie zas v trochu jiné poloze. Takovej hodnej otrokář (cíleně samozřejmě). Ale podáš někomu pomocnou ruku a on tě na oplátku sežere za živa. Každopádně strašná doba, ale ta dnešní se od ní zas tak moc neliší. Akorát se používají jiné praktiky.

Okupace - Série 2 (2017) (série)

Druhá série nezklamala. Opět výborná atmosféra, skvělí herci. Docela mě mrzí ta nízká sledovanost, tak kvalitní záležitosti, když si vezmu co v TV běží za hrůzy. Více takových počinů. Snad v tom ČT2 bude pokračovat, protože jednoznačně kraluje.

Ztratili jsme Stalina (2017)

No tak tohle byla nářezová černá politická satira se silnou výpovědí o temných stránkách lidské povahy. Chvílemi jsem se válela smíchy, ale chvílemi mi mrzl úsměv. Papá Stalin natáhne ráfky a začne nelítostný boj o koryta a moc. Smečka bezpáteřních hyen čeká na jeho poslední výdech, aby velkolepě projevila svou zkaženost, chamtivost a zrůdnost.Tady se neodpouští ani, že se někdo špatně vyspal a nemá nasazenej ten správnej, beznázorovej a tupej ksicht. Alou do Gulagu a jestli se to někomu nelíbí, tak rovnou ke zdi. Herci se teda vyřádili v čele s Buscemim, Isaacem......o anemické Riseborough, ani nemluvím. Svižná konverzační přestřelka plná oplzlých sprosťáren a nechutných činů. Myslím ,že skutečnost byla ještě mnohem horší. A ty mraky nevinných životů, co byli zmařeny. Každopádně povedená záležitost 90%.

Zlý časy v El Royale (2018)

Ze začátku jsem byla dost rozčarovaná, panebože co to je? Ale vizuál a hudba mě natolik učarovali a vtáhli, že jsem ten pomalej rozjezd vstřebala. A po půl hodině to nabralo ty správné obrátky a vše pomalu začalo ladit, tak jak má. Skoro všichni mají pocit, že se o to otřel s poza rožku Tarantino a tajně tahal za nitky příběhu. Výbornej Bridges nezklamal, jako vždy a Hemsworth se zničehonic přihnal, jako by si odskočil v nejlepším z Woodstocku a naládoval se hodně dobrým LSD. Ten psychouš mu fakt seděl. A ten lokaj taky neměl chybu, takový neviňátko a vyklubal se z něho dokonalej střelec, který se kaje ze svých hříchu a dostane se mu náležitého rozhřešení a spasení. Není špatnej byznys, pořídit si stylovej hotýlek se šmíráckou chodbičkou a vydírat slavný ksichty za jejich úchylácký choutky, ale nese to jistá rizika. U mě spokojenost 80%. Viděno v kině. Konečně taky něco jinýho než ty komiksovky dokola a trapný komedošky.

Escobar (2017)

Seriálem jsem nepolíbená, takže pro mě pecka a Bardem musí schrábnout zlatou sošku. Maskéři se fakt vyřádili. Ta doba musela být pro Kolumbii strašná, nikdo nebyl v bezpečí a když se náhodou chvíli nestřílelo a nevraždilo, tak se jeden divil. A kokain sněžil na USA za libých zvuků slavné vánoční písně. Scéna s letadlem na dálnici je stylová a člověka, až zamrazí z té moci a síly a faktu, že se s tím nedá nic moc dělat.. Naopak zase scéna se psem není nic pro slabé nátury a milovníky psů. Mukl ať chcípne, ale proč jako nástroj pes? A to je asi jen zlomek toho co se tam muselo dít za psychárny. Cruz byla též úžasná a pěkně si vydláždila cestu do pekel. Stojí ty love za ty nervy, strach a hrůzu? Asi jo! Jinak to není možný. Jako bonus atmosféra, výborná hudební složka a výprava. Takže chci Pablita milujícího otce a lidumila vidět v proměněných nominacích. Aby se nedej bože na Oskarech nestřílelo!!!

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Výborná záležitost. přišlo mi to víc psychologický než krimi i když se jedná o nevyřešenou vraždu dcery svérázné Mildred. Postavy všech hlavních zúčastněných jsou perfektně rozkresleny. Frances tyhle neomalený, ucuchtaný šmetyny umí dokonale. Jelikož není zločin vyřešen a zločinec nepotrestán, vezme to do svých rukou ona sama a pěkně od podlahy. A rázem je klimbající Ebbing vzhůru nohama. Policajti vytrženi z letargie a billboardová firma čelí potížím. Sam Rockwell v roli násilnickýho policejního Oidipáčka nemá chybu. A ten konec, to se prostě musí vidět. Tady zlatí plešounci zas jednou zaslouženě.