Vrátný od Maxima (1976)

"Drahý Juliene, je obdivuhodné, jak jste mi dokázal dvacet let lhát" ."Hm, dost jsem se kvůli tomu trápil". "Rozkošné, ovšem jedno Vám zazlívám, koupil jste stejný náramek své milence, jako mně"! Kouzelná oddychovka z Francie 70 let. Skvělí Galabru, Gensac, Lefebvre a další. S fantastickým dabingem Sejk, Fialová, Brabec, Maciuchová......."Zbláznils ses doporučit slečnu Lulu kardiakovi"? V hampejzu u Maxima, to byl sladký život :)

Ospalá díra (1999)

Depp ještě v dobách, kdy byl dobrým hercem a měla jsem ho ráda. Parádní hororová fantasie Tima Burtona. Skvělý Walken v roli prokletého nešťastníka, výborná temná atmosféra s úžasnou výpravou. Vždycky se na to ráda znovu podívám.

Noční recepční (2016) (seriál)

Zuzanka by se po tomhle parádním kousku klidně mohla s celým štábem přesunout do jiných atraktivních lokací a natočit novýho Bonďáka. Laurieho záporák na jedničku. Debicki, jako netypická bond-girl osvěžující a Tomino, jako 007? Už tady dokázal, že by mu seděl, jako prdel na hrnec. Oblek mu sedí náramně, drsnej je až, až a charisma má na rozdávání. Takže snad to klapne a po Craigovi převezme žezlo.

Rozbitý svět (2012)

Parádní psychologické sociální drama. Výborné herecké výkony a skvělý scénář. Mezilidské vztahy to bude vždycky aktuální a důležité téma.Tady celkem drsně a syrově podané. Hodně podobně jako ve Fish Tank.

Kocour Bob (2016)

Kocour Bob s nadpozemskými terapeutickými schopnostmi, které by mu mohl závidět lecjaký psycholog. Přitom nepoužil nic zásadního, jen svůj atraktivní vzhled a kouzelný kukuč, aby zachránil jeden skoro zbytečně promarněný život. Našel si drogami zbídačeného Jamese, který se pokouší vrátit do normálního života. A svým kouzlem ho donutil, aby se o něj začal starat a tím ho vlastně nakopl, aby začal fungovat. Jak prosté a jak účinné. Bez něj by to James zřejmě nedokázal, to bylo nejvíce zřejmé ve chvíli, kdy Bob uteče a pár dní se neukáže. James zažívá nejkrušnější chvíle a nepřeje si nic víc, než aby se Bob vrátil, protože bez něho pro Jamese nemá život smysl. Bob svým charisma převálcoval i roztomilou Betty, která jistým způsobem mohla být další pomocí v Jamesově životě. Krásnej příběh ze života, bez váhání 100%.

Habermannův mlýn (2010)

Jurajko nemůže zklamat, tíživé téma, temné stránky lidské povahy, hutná atmosféra, výborní herci, to je přesně jeho precizní režisérská práce. Nevím nakolik se příběh drží skutečnosti, každopádně tady bylo dobro potrestáno učebnicově. Nácek Koslowski vnesl do mlýna dusnou atmosféru a neklid, žádný lidumil to nebyl a nedalo se od něj čekat nic dobrého. Ovšem osazenstvo mlýna, které si pěkně v závětří a ochraně Habermanna krylo prdel, bylo daleko více zneklidňující a děsívé. A právem. Celým filmem to bylo cítit a je jasné že Koslowski nebude zdaleka tím, kdo se předvede ve své zrůdné kráse! Hamižnost, závist, zlo, strach tady hrají svůj prim. Ale také laskavost, statečnost, sebeobětování, láska, nejsou pozadu, ovšem nemohou být vítězi, když mají proti sobě takové soky. Finální lynč a rabování, na to člověk kouká s němým úžasem a nechápe, kde se tohle v nás lidech bere!!!!

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Nesmrtelný krtek a jeho kamarádi v kouzelných příbězích na kterých vyrůstají a budou vyrůstat všechny generace dětí.

Vetřelec: Covenant (2017)

Po počáteční skepsi, se to pěkně vyklubalo, jako se pěkně vyklubal android David, který oplýval lidskými vlastnostmi, ovšem těmi nejhoršími a ty záhy dosáhly vrcholu, od chvíle co se objevil na plátně dostal film parádní tempo. Fassy mu dal neskutečnou podobu, až mě z něho mrazilo. Vetřelce si vypěstoval, jako dokonalého mazlíka, který měl nahradit nedokonalé lidstvo. Na posádce si smlsl, jak na belgických pralinkách s milým úsměvem " jen se nakloň a podívej, nic se nemůže stát ". Uchystal dokonalá jatka, aby všem předvedl co je to dokonalost. Jeho poslední věta "Dobrou noc, ať tě blešky štípou celou noc" , než se odebral dokonat své dokonalé dílo k mrazáčku, zůstala viset ve vzduchu, jako temná hrozba nad Covenantem mířícím za slibnou budoucností na nové planetě.

Submarino (2010)

Velice smutnej, ale silnej film, komorní s tíživou atmosférou. Dvoum bratrům osud nepřál a ocitli se už jako malí ve špatným vlaku z kterého se jen těžko vystupuje. Dost mě to zasáhlo, hlavně ten začátek a konec.

Desatero (2007)

Rozverná taškařice, nemůžu si pomoct, hodně jsem se nasmála. Některé příběhy hodně dobrý a povedený. Doktor šprýmař, který si po jednom nepovedeném forku, už zřejmě na zadek do smrti nesed mě bavil asi nejvíc a Winona prznící dřevěného panáčka je hned v závěsu, i když ti naháči o nedělích větrající kulky místo kostela taky pecka a Ant-man jako průvodce? to chce prostě vidět.