Špinavý trik (2013)

Neskutečná nuda, roztažená zbytečně do dvou hodin. I přes hvězdné obsazení a skvělé kostýmy, to byla užvaněná slátanina o ničem. Nejvíc na mě asi zapůsobila kudrnatá hlava Bradleyho a promyšlená přehazovačka Christiana.

Tančírna (1983)

Škoda, že tento film není nikde k mání a v televizi ho nedávají, viděla jsem ho za těžkýho totáče, když mi bylo asi 14 let a nemůžu na něho zapomenout, je to fakt pecka, bez jediného slova!

Zlo mezi námi (2003)

Drsnej film o tom, jak se dokáží rodiče podepsat na svých i nevlastních dětech. Nahlédnutí do rádoby prestižní internátní školy, která na první pohled působí velice dobrým dojmem. Postupem času hlavní hrdina, který má sám se sebou víc než dost problémů, odkryje její zrůdné zlo, které číhá za každým rohem. Učitelé,kteří netečně přihlížejí násilí, které páchají starší žáci na mladších. Kam až to nechají zajít? Co vše musí hlavní hrdina překonat , aby tohle zlo zničil a ochránil křehké přátelství se svým spolužákem, které je hnacím motorem, aby ustál bezútěšnou situaci? Šikana v té nejryzejší podobě, běhá z toho mráz po zádech.....Dokonalé!

Obvyklí podezřelí (1995)

Viděla jsem tento film před mnoha lety a teď jsem si ho oprášila.Po všech stránkách výborná kriminálka, patří do mé top 10. Hlavní pětka gaunerů je , tak sympatická, až to pěkný není. Je to výborně natočené, skvělý scénář , má to spád a šťávu.

Zmizelá (2014)

Není to špatnej film, ale nějak mě neoslovil.Možná je to i tím , že ústřední dvojice nepatří k mým oblíbencům, i když hrají slušně, tak nějak to celé šlo kolem mě. Pro mě asi nejslabší Fincherův film.

Kabaret (1972)

Muzikály mi v podstatě nic neříkají, ale tohle je velká vyjímka. Výborně vystihnutá atmosféra echt kabaretu předválečné doby s neskutečným konferenciérem, protknutá dráždivou romantikou milostného trojúhelníku na pozadí vystrkujícího drápy fašismu, plížící se hrozby pro židovské příslušníky, které dotváří celkový obraz tohotu vyjímečného snímku. Liza Minnelli ve své životní roli, kterou už nikdy nepřekonala a klukovsky nevinný Michael York, je k sežrání.

Takoví jsme byli (1973)

Stačí , aby Barbra začala zpívat " The Way We Were" a už se mi derou slzy do očí, i když mně chvílema s těmi svými rudými agitkami leze na nervy. Mimochodem Robert s ní měl velkou trpělivost. Jo, jo láska je mocná čarodějka. Tenhle film mě vždycky dostane na kolena. Neskutečně jim to sekne a v tomhle filmu je miluju. Výbornej scénař,perfektně natočené o hudbě ani nemluvím. Takové filmy se už dnes netočí.

Firma (1993)

Toma moc nemusím,ale v tomhle filmu je dobrej.Sydney je výbornej režisér a jeho filmy mám ráda. Firma není vyjímkou, dobře natočeno, nenudila jsem se ani chvíli.

Za borovicovým hájem (2012)

Zajímavej filmeček na americký poměry.Dobré obsazení a zajímavé rozuzlení.Zkrátka žádná tuctovka.

Bouřlivé výšiny (1992)

Viděla jsem více verzí, ale tahle jednoznačně vede.Ralph tady trénuje na Amona a jde mu to tak, že člověku běhá mráz po zádech. Spielberg dobře věděl proč ho vybral. Je to krásně natočeno a ta srdceryvná hudba v těch vypjatých chvílích dělá fakt divy.