• Krátkometrážní

Na vlnách Jadranu - Epizoda 2 (2023) (epizoda)

Detektívna vložka v podstate žiadna, všetko to skôr pôsobí ako paródiu na políciu a záchranárov a postavy úplne jedno- až polrozmerné. Germani takmer neexistujúca, Hádek len vzdychá, Sandeva za ludru, Šišková za vysmiate lečo, Kramár stále rozšafný alkáč a Enestova herecká poloha je byť len blbec a ukazovať detaily diery v uchu po tuneloch.

Jeden den navíc (2011)

Volo dokázal predať knihu až na milión kusov a tak prečo to nepretaviť do filmu? Žiadny bestseller to v tomto prípade nebol, hlavne keď Volo hrá svoj vymyslený príbeh sám a má byť niečo ako Don Juanom, po ktorom ide všetky, hlavne tie vydaté, avšak pôsobí v určitých smeroch skôr ako Don Chujan a na taký magnet na ženy by mal mať inú vizáž. Slabšie tri hviezdy s pár dobrými pasážami, no vzhľadom na obsah dosť dlhý.

Podraz (1973)

Film má jednu veľkú nevýhodu: už nikdy sa nedá pozrieť po prvýkrát. Lebo vtedy to je najlepšie, no aj po desiatkach rokov má stále čo ponúknuť, úplne bezchybné herectvo, skvelý príbeh, zaujímavá zápletka v kombinácii s humorom, kde sa berú dnešné digitálne hnoje v pásovej výrobe. Evergreen The Sting ostane pre mňa navždy lepší aj ako Sting samotný. Skutočné žihadlo, nezlomené ani po polstoročí.

Howaito riri (2017) odpad!

Riri je prezývka Rihanny a u Kórejcov to tiež asi znamená niečo s pornom.

Ajťáci (2006) (seriál)

Pre mňa osobne lepšie než How I met Your Mother a rozhodne lepšie než Big Bang Theory, pri ktorom mi kútikmi nehýbe ani háčikom na kapre. Jednoduchý britský humor a z kancelárskeho prostredie bol lepší už potom asi len The Office. Typické technické rady: Skúsili ste to zapnúť a vypnúť? A potom množstvo nekorektných, no neurážlivých vtipov, kedy to bolo ešte možné. Aj tu vidieť, ako sa doba za posledných 15 rokov zmenila.

Na vlnách Jadranu - Epizoda 1 (2023) (epizoda)

Krimi nikde, lebo dva akože stratené deti, to nepovažujem za krimi. Nakoniec je základná linka len to, čo sa stalo s Alicou, no a zvyšok je len o milostných a alkoholických peripetiách, pri ktorých sympaťák Cavazza je ničený nehereckými výkonmi až totálnou afektovanosťou v štýle Anna Šišková.

Tajemná řeka (2003)

Eastwoodovky mám rád, ale tejto neviem prísť celkom na chuť. Asi nejak neviem prekúsiť záver a zároveň stále neviem nájsť, čo bolo na tomto filme mysteriózne, lebo veční pedofili v akcii, to už žiadne mystérium teda nie je. Má to svoju atmosféru, skvelého ducha Bostonu, dáva to pocity prázdnoty, no postava Jimmyho nebola vysporiadaná dobre a celkové prežívanie úmrtí u niektorých postáv bolo príliš suché. A na podporu nezmyslov sa objavia úplne vymyslené fakty, čiže ako my Slovania hovoríme: HOAXY. „Hitlerova matka chtěla jít na potrat. V poslední minutě si to rozmyslela.“ Žiadny historický zdroj tento nezmysel nielenže nepotvrdzuje, ale ani nenaznačuje a ani k tomu nevedú žiadne domnienky. Čistý výmysel pre podporu potratov alebo pocit zaujímavosti.

Až do konce dní (2020)

Od začiatku do konca je jasné, ako to dopadne. Film len ťaží z krutej choroby u mladého, no neponúka nič viac len jednu svadbu, na ktorú sa vyskladali dobrí ľudia. Žiadny zvrat, prekvapenie, ide priamo k veci: očakáva od diváka slzy za niečo, na čoho vopred pripravil. Napríklad aj obsahom... Dá sa to však robiť aj obratnejšie. Skutočné utrpenie sa tu ani neukazuje, ukazuje sa len utrpenie z toho, že to už končí. No a na záver uvidíme, ako sa oproti reálnym osobám nominujú do filmov trikrát atraktívnejší herci.

Big Brother (2023) (pořad) odpad!

Ani sledovať netrebalo. Stačí, že vo finále je niekto, kto si ide "zarobiť" na zmenu pohlavia a stačí. Fakt nie na čo peniaze vyhadzovať a kto tam posielal hlasy mi je záhadou, to už musí byť výplach mozgu Anjelskými vodopádmi.

Princezna a písař (2014) (TV film)

So všetkým rešpektom a veľkým uvážením by som ja ako pisár princeznej ako Monika Timková ani smsku neposlal. Nie to ešte listy písal.