• Krátkometrážní

Mrazivá vášeň (1992)

Obaja mali šmrnc a rovnaké nižšie herecké schopnosti. Ale keby Gere vedel, aké mrchy hrala Basinger už aj predtým, nikto by sa takto nezamotal. Film mal väčší potenciál než dosiahol. To bola ale doba, že ženy nosievali činky po kabelkách :)

Krásná mimozemšťanka (1988)

Krásna bola, vtipná už len trochu. Na koniec osemdesiatych rokov ale jednohubka, ktorá neublíží. A tiež sa ľahko zapamätá.

9 a 1/2 týdne (1986)

Kedysi pre mňa nepochopiteľný kult, ale Kim nič iné nevedela hrať. Vraj v scénach s Mickeym jej nebolo všetko jedno, že tam bol nejaké animozity. A teraz keby si mala predstaviť, že by mala robiť tie isté scény s Rourkovym výzorom dneška, neviem čo by povedala. Ale vlastne, ani ona už nie je to, čo bývala, dôstojná staroba to teda nie je, v zemi ostane len plast. Každopádne film bez ducha, čisto hraný na jednu formu a to erotickú. Zvyšok je len balast.

Brouci v hlavě (2021)

Vizuálne veľmi pekné, herecky zvládnuté, ale dejovo nudné. Na začiatku sa to tvári ako veľký thriller alebo sci-fi. Tá sci-fi zložka čoskoro vyprchá a ostane len niečo psychologické o chlapíkovi s traumou. V podstate český názov už varoval predtým, že sci-fi označenie je v skutočnosti len lákadlo, ktoré sa obráti v úplne iný žáner.

Umění disentu (2020)

Namiesto umenia disentu skôr glorifikácia tragéda Vaška, veľkého to disidenta milionára. Tvorcovia dokumentu mali šťastie, že dokázali skompilovať obrazové materiály, kde bol relatívne triezvy.

Boží ruka (2021)

Sorrentino nie je môj kamarát a tento film vyzerá na jeho osobné stvárnenie Neapola, ktorý sám zažil v istom artovom Felliniho štýle. Nepáčilo sa mi to. Nevychutnával som si ako vyprahnutý mladík nakladá starenu nad hrobom ani jeho homosexuálne eskapády. Možno domáci Neapolčan pochopí film viac. A možno práve preto to zobrala ozajstná krásavica Lisa Ranieri, čo by tiež rodená Neapolčanka. Z našich končín by najlepšie film posúdil asi Marek Hamšík.

Farinelli (1994)

Súhlasím s príspevkom užívateľa brumbrum. V prvom rade je to film nepočúvateľný, pretože polovicu filmu tvoria odporné árie jedného kastráta, že v diaľke počujete kvíliť ženu a ono to je chlap, čo nemá gule... No a potom je to film nepozerateľný, pretože namiesto toho, aby bol reálne životopisný rieši naozaj väčšinou sexuálnu stránku tohto polomuža. Myslel som si, že sa dozviem niečo o živote Farinelliho, reálne sa však riešilo, kto s kým kedy šukal, či mohol alebo nemohol a ak mohol, tak hlavne čo najzvrhlejšie.

Anna Boleynová: Zatčení, soud, poprava (2020) (seriál)

Možno a nebude niekomu páčiť štýl vedený Tracy Bormanovou, ale podľa mňa ide o fantastický dokument, ktorý hodinu po hodine detailne rozoberá, konečný osud Anny Boleynovej. Napriek takému niekedy bulvárnejšiemu oparu si dokument drží vedeckú, odbornú a informačnú úroveň a určite ponúka viac než hocijaká kniha. A hlavne vie zaujať. Ak by to bolo suché, nikto by to pozerať nechcel. Takýto štýl sa ale presne hodí na Viasat History, pre diváka, ktorý miluje históriu, chce sa niečo dozvedieť, ale nemá záujem o suchý výklad.

Dovolená s cizincem (2017)

Predvídateľný filmík hrajúci to na romantiku, kde samozrejme jedna ženská nevie, čo s láskou, nakoniec na niekoho náhodne natrafí, všetko ide dobre, potom sa to pokašle, ale nakoniec aj tak príde happy end. Nič nové, otrepané klišé. Ale zas na druhej strane niektoré gagy fakt vyšli, takže úplne márne to nebolo. Len by sa mohli Američania doučiť geografiu. Ale to by som asi chcel veľa.

Muž se zaječíma ušima (2020)

Po takýchto filmoch ma vždy len napadne úryvok z Tabáčku: "No je to fakt bída." Stredná pasáž filmu bola ok a čakal som, že sa to ešte niekde rozvinie, ale nič neprišlo. Krobot fajn, ale uši mu už nedávajte. A neviem, prečo je na titulke Pauhofová. Skoro vo filme nehrá a keď sa objaví na obrazovke, tak nehrá už vôbec.