• Krátkometrážní

Výchozí bod (2014)

Zaujímavá romanca s originálnym námetom a peknou pointou. Výťahová scéna je veľmi silným, hoci nie pozitívnym zážitkom a zasiahne diváka hlboko do kosti. A tie oči sú nezabudnuteľné.

Ctihodný občan (2009)

Jeden z top filmov vôbec. Premakaná spleť udalostí a prešperkovanosť deja nechá diváka bez dychu čakať a rozmýšľať, ako to ten sympatický záporák robí? Vo filme nenájdete jediné hluché miesto. Výrok Gerarda na súde: "Já tu na Vás vychrlim pár hloupých procesů a vy mi na to skočíte jak hárající čuba!" fakt stojí na zamyslenie sa nad súdnym a právnym systémom.

Jeden den (2011)

Krásny film, kde možno aj chlapovi upadne nejaká tá slzička. Toľko s hlavnými protagonistami bojujete a držíte im palce, že vás koniec musí zasiahnuť. Kto má rád kvalitné a vyspelé romantické filmy, pre neho je tento kúsok bezpečne určený.

Dokonalý smysl (2011)

Citlivá a emocionálna dráma, kde sa konečne Eva Green nemusela až toľko vyzliecť. Som výrazne potešený jej hereckým výkonom a aj McGregora. Stratu zmyslov dokázali stvárniť úplne dokonale. Chválim originalitu námetu a posolstvo snímku. Je veľmi nadčasové! Film lemuje nádherná a vkusne vybraná hudba. Je úplným základom tej ponúrej atmosféry, ktorá sa k deju tak skvele hodí.

Zorro: Tajemná tvář (1998)

Vynikajúca práca, historická romantika, bravúrny Hopkins a Catherine vo vrcholnej fyzickej forme

Po čem ženy touží (2000)

Ktorý chlap by nechcel toto aspoň na hodinu zažiť? Pre mňa jedna z najlepších romantických komédií v dejinách filmu. Mimoriadne vtipná, tak správne romantická a k tomu sa pridali excelentné herecké výkony. Gibson a Hunt to je neskutočná záruka kvality, Tomei ako bočná rola je tiež výborná. Jediná mi vadila Gibsonova dcéra, ktorá vyzerala otrasne, ale tento nedostatok odpúšťam.

Umučení Krista (2004)

Ján Pavol II. o filme povedal: “Je taký, ako sa to stalo.” A to je snáď už nejaký odborník.

Souboj Titánů (2010)

Rozdiel takmer 30 rokov, obrovské technické možnosti na rozdiel od roku 1981, ešte aj hrdina kvalitnejší ako v originále a napriek tomu to nevydalo ani na z polovice tak dobrý film, ako bol ten pôvodný. Príliš americké, málo antické.

Pokoj 1408 (2007)

Jedna z najlepších Kingoviek, aj keď ťažko posúdiť, ktoré z tých skvelých filmových spracovaní je najlepšie. Ovzdušie úzkostí trvajúce viac ako hodinu a pol a v jednej izbe. Vydarené spracovanie a za najlepšiu scénu považujem situáciu, keď si spisovateľ myslí, že sa konečne z toho najhoršieho dostal a je na pošte. Následný pocit bezmocnosti po vytriezvení je neopakovateľný.

Ti druzí (2001)

Koniec 90.-tych a začiatok nového storočia priniesli sled výborných horrorov a tento patrí k ich špičke. Atmosféra sa postupom času zhusťuje, nie je až tak desivá, len veľmi napínavá, a začína byť tak správne nepríjemná. Prekvapivý záver len zaklincuje výnimočnosť a bezchybnosť diela.