Film z roku 1990 - starý jako já, kdysi klasika naší VHS kolekce :) ...viděla jsem po dlouhé době a pořád to funguje. I když chápu, že někdo už může být na film alergický. Pro mě ale vždy představoval moderní pohádku se sympatickými a pohlednými herci (sympaťák Hector Elizondo vedlejší roli), krásnýma šatama a prostě filmová pohodička.(27.12.2017)

No dobrá, přiznávám, že původní komentář a hodnocení byly výsledkem mírné rozladěnosti. Ne že bych otočil úplně o sto osmdesát stupňů, ale původní odstřel před nastoupenou jednotkou za ranního úsvitu si šlapka Vivian také nezaslouží. Ve skutečnosti je to na jedno či dvě podívání docela snesitelný kousek, i když místo Jůlinky bych si představil hned několik lepších (a hezčích) hereček.(3.6.2009)

Nestarnouci klasika s krasnou prostitutkou Jilii a fesakem Richardem Gerem se zapsala do dejin jako nejsladsi a komedie pod sluncem. Ale no a co? Tenhle film se snazim videt pokazde, kdyz na Vanoce bezi a porad jsem spokojen a vzdycky mi vylepsi naladu a uplne citim curk v zubech a ja sladke rad :) 10/10(11.7.2006)

• zelvopyr

.... a ty desetisíce pubescentních američanek, co se hned po tomto náborovém filmu daly nadšeně na dráhu prostituce .... No nic, film je řemeslně výborný, ale morální poselství tedy fakt trochu divné :-) (a mám na mysli i to, že správní hoši přeci nedělají bezohledný byznys, ale stavějí za každou cenu velké lodě, i když tím dělají vrásky daňovým poplatníkům apod.)(12.9.2006)

Tady nejde o emoce nebo city, tohle je jenom byznys. I tohle by se dalo vztáhnout na tento film. Působil na mě stejně chladně jako celé prostředí těch finančních žraloků. Ale bude to tou mou romantickou duší, že stejně nakonec, který se držel všech otřepaných schémat a klišé, jsem se dokázal dojmout. Příjemná podivaná to určitě byla, ale trhák na mou bránici nebo moji dušičku rozhodně ne-e.(5.2.2007)

• - Richard Gere dlouho odmítal nabízenou roli, přesvědčilo ho teprve, až když mu Julia podstrčila papírek se vzkazem: „Prosím, přijmi tu roli“. [Zdroj: Lui.cz] (Bioscop)

• - Hlavnú postavu mala hrať Brooke Shields, ale napokon ju režisér Garry Marshall vymenil za Juliu Roberts. (YoZo8)

• - Auto, ve kterém Edward vyzvedne Vivian patřilo ve skutečnosti producentce filmu Nancy Gross. (don corleone)