Špatnejm věcem se věří líp.. Preferovala bych původní koncept sociálního dramatu o prostitutce, která má problémy s kokainem :-) Ale k filmu konkrétnímu; je to opravdu pěkná pohádka, asi tak jako ta o Popelce. (Žánr "pohádka" zde chybí, když už jsme u toho), ale je to klasika a přestože je to nevěrohodné, je to velice podmanivý příběh, který baví i po několika letech.(29.11.2013)

Hříšný tanec a Pretty Woman jsou dvě naprosté romantické jistoty, které si musí každý správný chlap, pokud to někdy myslí se ženami opravdu vážně, za svůj život dát. Hezkou holku znám už obrovskou spoustu let a v každé dekádě na mě působí zcela jinak. Dneska si všímám nejvíc toho, že on ten Edward vlastně není ani moc sympaťák a je mě trošku s podivem že zrovna do něj se Viv dokáže zamilovat. Holt pohádka ze života zlatokopek aneb návod na to že i když jste šlapka nemusíte nutně šlápnout vedle, když víte kde v Hollywoodu bydlí Stallonovi. 70%(12.6.2017)

Miluji filmy s Julii Roberts a jsem ještě radši, když po jejím boku stojí Richard Gere. Nadčasová romantika, která se nikdy neokouká. Je to "vuittonka" mezi filmy... vydrží roky, miluje ji každý a snaží se jí napodobit... marně. Originál je vždy jen jeden. Perfektní hudba, scénář a styl. Film, který pobaví, rozpláče i nažhaví... nejlepší!(4.12.2010)

Bolo by zaujímavé vidieť sfilmovanie pôvodného scenára, ktorý mal od ľahkej romantickej komédie rovnako ďaleko ako hlavná postava k počestnosti. Drsná dráma, v ktorej mala byť hlavná hrdinka závislá na kokaine, sa v rukách štúdia Walta Disneyho zmenila na variáciu Popolušky. Julia Roberts a Richard Gere so svojou vynikajúcou chémiou, milý humor a sladká romantika očarili divákov po celom svete. Vznikla snímka, ktorá doteraz slúži ako predobraz svojim nasledovníkom a vracajú sa k nej aj ďalšie generácie divákov. Jednoduchá, príjemna a presladená zábava.(16.3.2016)

Proč se asi tohle stalo klasickou romantickou komedií 90. let? To je mi záhadou, nicméně musím uznat, že to tak víceméně je i pro mě. Jsou to scény, které se vryjí do paměti. Kdo by neznal červené šaty na italské opeře, scénu s onou francouzskou specialitkou, co vyskočí z talíře atd. I když v některých okamžicích film zdaleka nebyl originální tak máme tendenci přiřazovat třeba tu typickou scénu "nákupu opblečení" ze spousty dalších podobných filmů právě k Pretty woman, jako by byl první a jediný...(5.1.2004)

• - Auto, ve kterém Edward vyzvedne Vivian patřilo ve skutečnosti producentce filmu Nancy Gross. (don corleone)

• - Pro roli Edwarda se počítalo například i s Christopherem Reeve nebo Al Pacinem. (don corleone)

• - Když jde Edward (Richard Gere) první den do práce, šťastná Vivian (Julia Roberts) se rozběhne do postele a je zcela viditelné, že má nohy špinavé, přestože se před chvílí koupala. (chleba24)