Novodobý příběh popelky, který všichni moc dobře známe. Nesčetněkrát viděná romantika, která nikdy neomrzí. Neuvěřitelný příběh, který se stává jen v naší fantazii. Ano, tohle vše vystihuje snímek, který je naplněn po okraj růžovou pěnou s nasládlou příchutí Vanilky. Klišé a kýčovitost je jaksi prvotní jev, kterého si člověk všimne, ale jinak je to vcelku povedený film. Mně osobně nikdy nevadil a vždycky jsem se na něj rád podíval. Není to bůhvíjaká pecka a nemůžu říct, že bych tento žánr přímo vyhledával. V tomhle případě mi to ale nikdy nevadilo. Zkrátka mi tam Gere a Roberts nějak sedli. Ideální film pro dva, který vyplní detaily romantického večera. 80%(22.11.2010)

Komu se nelesknou oči nostalgií, není mu skutečně pomoci. Pretty Woman je šablonovitý, předvídatelný a plný romantického klišé, ale je natolik zábavný, upřimný a má tolik skvělých scének a gagů, že ho jednoduše nelze hodit do pytle s ostatními, leckdy dosti pofidérními romantikami. Gere je šarmantní elegán, Roberts roztomilá buranka - dokonalý casting, výtečné herecké výkony. Trefně zvolená hudba a kulisa západního velkoměsta jsou rovněž to pravé ořechové. Časté reprízy našich televizních stanic tento film bohužel u diváctva dosti degradují a přitom za to snímek jako takový vlastně vůbec nemůže. V dnešní době už rozhodně nezopakovatelný kousek, který zaujme svou neškrobeností a jednoduchým, avšak příjemným aromatem vtipu a nadhledu. Sny se plní a ne že ne.(31.12.2006)

Film ze stejného rodu jako "Duch" nebo "Hříšný tanec". Romantické přeslazené limonády, které jsou bohužel velice často opakované v našich televizích. "Popelkové" téma se poměrně povedlo, navíc se slušnými hereckými výkony půvabné Julie Robertsové a charismatického Richarda Gerea. Okoukaný, ale i tak poměrně koukatelný slaďák.(27.12.2005)

Neřadím se sice mezi fanoušky romantických filmů avšak pokud je tento žánr kombinován s dramatem a komedií, nemám s projekcí problém. Pretty Woman splňuje na výbornou naprosto všechny požadavky, nezbytné pro takovýto námět. Richard Gere je charakterní elegán, Julia Roberts nádherná roztomilá buranka. Nápaditá hudba bravurně podkresluje jedinečnou romantiku, která za asistence neotřepaných komických gagů přináší jedinečný zážitek, pro jehož vychutnání snad ani není potřeba mít rád tento žánr. Nevím jak se na film dívají kritici, nicméně jeho komerční megaúspěch je zcela pochopitelný. PS: Již při prvním pohledu na Juliin zadeček přehodnotí svojí orientaci i teplouš.(1.5.2009)

Jsme si podobní, Vivian. Oba ojebáváme lidi za peníze...... Taká moja slabina. Podľa mňa je to jeden z najvydarenejších romantických filmov podla klasickej schémy. Nemôžem si pomôcť, ale má to šarm a sympatickú hlavnú dvojku (samozrejme aj Hector Elizondo) a Julia je krásna (asi len v tomto filme). Jednoducho film, o ktorom si myslím, že je jedným z vrcholov svojho žánru.(15.9.2011)

• - Kytice, kterou v závěru Edward (Richard Gere) kupuje Vivian (Julia Roberts), je jiná než ta, kterou později Vivian předává. (Rakosnicek77)

• - Pro plakát byla počítačově namontována hlava herečky Roberts na postavu Shelley Michelle. Známé hoolywoodské dublerky. Vlasy Richarda Gere jsou zase na plakátu výrazně hnědější, než pak ve filmu. (don corleone)

• - Dlouho se taky nevědělo, jakou operu ve filmu inscenovat. První varianta byla Aida, jenže byla na výpravu moc nákladná. Studio potom navrhlo Pucciho Bohému, což by bylo docela levné - čtyři židle, stůl a láhev s mlékem. Nakonec bylo rozhodnuto inscenovat část Verdiniho La Traviaty. Tóny z ní se ještě ozvou na konci, když Edward přijíždí v limuzíně k bytu Vivian. (duklak2)