Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Trailer

Dever

Soundtrack James Newton Howard : 1. Wild Women Do - Natalie Cole ,2. Fame 90 - David Bowie ,3. King Of Wishful Thinking - Go West ,4. Tangled - Jane Wiedlin ,5. Must Have Been Love - Roxette ,6. Life In Detail - Robert Palmer ,7. No Explanation - Peter Cetera ,8. Real Wild Child (Wild One) - Christopher Otcasek ,9. Fallen - Lauren Wood ,10. Oh Pretty Woman - Roy Orbison ,11. Show Me Your Soul - Red Hot Chili Peppers ()

Jara.Cimrman.jr

"Já ho nelovím. Sloužím mu jen na sex." Jak romantické. Už se těším na děti, jak se zeptají na seznámení maminky s tatínkem a oni jim to řeknou tak, jak to bylo. Taťka prostě neuměl řídit Lotus, tak ho mamka odvezla, pak mu ho přeblafla a on jí za to zaplatil. Pořád to ještě zní tak romanticky? Už asi tolik ne, ale mě to stejně pořád baví, tu zábavnou romantiku v tom stejně vidím a Vivianin "kurví kroj" by neměl chybět v šatníku žádné ženy, která touží po sexu. ()

lamps

Kultovní slaďák, na který se nelze zlobit. Mezi Richardem a Julií to nehorázně jiskří, humor po většinu času funguje a příběhové schéma, jakkoli neoriginální a vtíravě deklamující svou romantickou variantu "Amerického snu", je dostatečně ucelené a soudržné. I po letech je radost sledovat Vivianin počáteční zmatek, když po letech strávených šlapáním na chodníku náhle čelí mimozemským rozhodnutím, co si vzít na sebe, kdy mluvit a kdy být raději zticha nebo jaký správný příbor použít na hlavní chod a který na dezert. A vůbec nejsladší ze všeho je samozřejmě happyend, který je sice očekávaný a nutný, ale tu pozitivní náladu prostupující celým příběhem takřka dokonale podtrhuje.... Takové méně kouzelné Prázdniny v Římě devadesátých let. ()

Frajer42 odpad!

Tenhle film je totální nudná kokotina, která zapříčinila moji doživotní zaujatost vůči hlavnímu hrdinovi, kterým není nidko menší než Richard Gere. Je to sračka, totální sračka, která je rok co rok cpána do televize. Nestačím se zdejšímu hodnocení divit. Tohle se vážně někomu může líbit? Tahle sračka? To už tady jedou všichni na drogách? Totální odpad a naprosté dno nejen hollywoodské kinematografie a každý komu se tohle líbí by se měl vážně zamyslet nad svým mentálním stavem. Toť můj názor. ODPAD! ()

flanker.27

No dobrá, přiznávám, že původní komentář a hodnocení byly výsledkem mírné rozladěnosti. Ne že bych otočil úplně o sto osmdesát stupňů, ale původní odstřel před nastoupenou jednotkou za ranního úsvitu si šlapka Vivian také nezaslouží. Ve skutečnosti je to na jedno či dvě podívání docela snesitelný kousek, i když místo Jůlinky bych si představil hned několik lepších (a hezčích) hereček. ()

• Když jde Edward (Richard Gere) první den do práce, šťastná Vivian (Julia Roberts) se rozběhne do postele a je zcela viditelné, že má nohy špinavé, přestože se před chvílí koupala. (chleba24)
  • Producenti Disney odmítli zařazení dvou písní, které měly v názvu slovo "wild" (divoký). (Kamkon)

Související novinky

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)