Soundtrack James Newton Howard : 1. Wild Women Do - Natalie Cole ,2. Fame 90 - David Bowie ,3. King Of Wishful Thinking - Go West ,4. Tangled - Jane Wiedlin ,5. Must Have Been Love - Roxette ,6. Life In Detail - Robert Palmer ,7. No Explanation - Peter Cetera ,8. Real Wild Child (Wild One) - Christopher Otcasek ,9. Fallen - Lauren Wood ,10. Oh Pretty Woman - Roy Orbison ,11. Show Me Your Soul - Red Hot Chili Peppers(7.5.2011)

"Já ho nelovím. Sloužím mu jen na sex." Jak romantické. Už se těším na děti, jak se zeptají na seznámení maminky s tatínkem a oni jim to řeknou tak, jak to bylo. Taťka prostě neuměl řídit Lotus, tak ho mamka odvezla, pak mu ho přeblafla a on jí za to zaplatil. Pořád to ještě zní tak romanticky? Už asi tolik ne, ale mě to stejně pořád baví, tu zábavnou romantiku v tom stejně vidím a Vivianin "kurví kroj" by neměl chybět v šatníku žádné ženy, která touží po sexu.(28.12.2017)

Špatnejm věcem se věří líp.. Preferovala bych původní koncept sociálního dramatu o prostitutce, která má problémy s kokainem :-) Ale k filmu konkrétnímu; je to opravdu pěkná pohádka, asi tak jako ta o Popelce. (Žánr "pohádka" zde chybí, když už jsme u toho), ale je to klasika a přestože je to nevěrohodné, je to velice podmanivý příběh, který baví i po několika letech.(29.11.2013)

Garry Marshall to bere trochu moc vážně. Což by nevadilo, ale vážně to berou i kdejací diváci pro něž je Pretty Woman vrcholový stupeň žánru. Záleží na Vás, přesto u tohohle filmu mu tu naivitu snad i odpustím. Po pohádkovém konci jsem sice měl nutkání pustit si nějaký horor ve kterém se "vraždí a vraždí" a živ vyjde jen sadistický netvor... to však nic nemění na skutečnosti, že atmosféra a charisma dvou zamilovaných Vás v téhle pohádce hezky pohladí. Příběh je ohraný, ovšem s tím rozdílem, že se snaží být co nejvíc přenesen do současnosti (mnohdy až násilně) se kterou se diváci více ztotožní. Buď to budete brát jako kýč, nebo budete dojatí. Já to beru jako kýč, ale dojalo mně to...(4.10.2005)

Kultovní slaďák, na který se nelze zlobit. Mezi Richardem a Julií to nehorázně jiskří, humor po většinu času funguje a příběhové schéma, jakkoli neoriginální a vtíravě deklamující svou romantickou variantu "Amerického snu", je dostatečně ucelené a soudržné. I po letech je radost sledovat Vivianin počáteční zmatek, když po letech strávených šlapáním na chodníku náhle čelí mimozemským rozhodnutím, co si vzít na sebe, kdy mluvit a kdy být raději zticha nebo jaký správný příbor použít na hlavní chod a který na dezert. A vůbec nejsladší ze všeho je samozřejmě happyend, který je sice očekávaný a nutný, ale tu pozitivní náladu prostupující celým příběhem takřka dokonale podtrhuje.... Takové méně kouzelné Prázdniny v Římě devadesátých let.(17.8.2012)

• - Scéna, keď Edward (Richard Gere) pri darovaní diamantového náhrdelníka klepne vekom po prstoch Vivian (Julia Roberts), v skutočnosti nebola v scenári. Šlo len o improvizáciu Richarda Gerea, a to sa režisérovi zapáčilo natoľko, že ju vo filme ponechal. (marciano)

• - Producenti Disney odmítli zařazení dvou písní, které měli v názvu slovo Wild (divoký). (Kamkon)

• - Film je inspirovaný divadelní hrou „Pygmalion“ (G. B. Shaw), což je hra ve které bohatý muž vyvede chudou ženu z ulice a "vymodeluje" z ní dámu (též známou jako My Fair Lady). Samotné jméno Pygmalion pochází ze starověké řecké báje o sochaři, který vymodeloval sochu ženy ze slonoviny a zamiloval se do ní. Afrodita vyslyšela Pygmalionovy prosby a sochu oživila. (hypo97)