Na Vivian a Edwarda asi nikdy nezapomenu. Nevím jak kdo, ale myslím, že mnozí z nás tu pohádku viděli xxxkrát. A takovým filmům dám bez váhání plnou palbu. Je jasné, že dnešníma očima bych ten film hodnotila jinak, ale tenkrát jsem ho baštila se vším všudy....ach ty svině klouzavý...to používám při některých situacích i dnes. Je to kultovka, která nezapadne, děj se co děj.(29.7.2015)

Proč se asi tohle stalo klasickou romantickou komedií 90. let? To je mi záhadou, nicméně musím uznat, že to tak víceméně je i pro mě. Jsou to scény, které se vryjí do paměti. Kdo by neznal červené šaty na italské opeře, scénu s onou francouzskou specialitkou, co vyskočí z talíře atd. I když v některých okamžicích film zdaleka nebyl originální tak máme tendenci přiřazovat třeba tu typickou scénu "nákupu opblečení" ze spousty dalších podobných filmů právě k Pretty woman, jako by byl první a jediný...(5.1.2004)

Novodobý příběh popelky, který všichni moc dobře známe. Nesčetněkrát viděná romantika, která nikdy neomrzí. Neuvěřitelný příběh, který se stává jen v naší fantazii. Ano, tohle vše vystihuje snímek, který je naplněn po okraj růžovou pěnou s nasládlou příchutí Vanilky. Klišé a kýčovitost je jaksi prvotní jev, kterého si člověk všimne, ale jinak je to vcelku povedený film. Mně osobně nikdy nevadil a vždycky jsem se na něj rád podíval. Není to bůhvíjaká pecka a nemůžu říct, že bych tento žánr přímo vyhledával. V tomhle případě mi to ale nikdy nevadilo. Zkrátka mi tam Gere a Roberts nějak sedli. Ideální film pro dva, který vyplní detaily romantického večera. 80%(22.11.2010)

Jeden ze stavebních kamenů romantické komedie, kterému ale stejně něco chybí. Juliina střelená herecká poloha mi nikdy moc neseděla a Gerea mám radši až jako lehce staršího veterána ve vážnějších rolích. Nejlepší postavou je tak pro mě jednoznačně vedoucí hotelu Hector Elizondo, který už tuto roličku nikdy nepřekonal. Přesto je na tomhle holywoodském hemžení něco sympatického, co mi i přes určité výhrady nedovolí se na něj zlobit. 70%(19.6.2006)

Že by poselství o tom, kterak na okraji společnosti žijící nespoutaný a přitom něžný živel ukáže tu správnou cestu mamonem zaslepenému workoholikovi žijícímu prázdný život? Ale houby, jen dobře natočená, ale o to naivnější cosijakoromantika se sympatickou ústřední dvojicí, z níž ovšem jednoznačně při tanci mezi kamerami vede energií sršící Julia Roberts. Drobné plus za názor na operu a výsledkem je solidních 70%, za předpokladu ne příliš častého reprízování:P(1.1.2007)

• - Původně měl být film temným sociálním dramatem o těžkém životě prostitutek, s čímž Julia Robert přijala hlavní roli. Poté, co se stala producentem společnost Walt Disney, se koncept změnil a dalo mnoho práce Julii přesvědčit, aby ve spolupráci pokračovala. [Zdroj: Cinema] (kenny.h)

• - Julii Roberts muselo být vyrobeno speciální křeslo, jelikož po první části filmu měla problém z bolestí zad, a to díky scénaristům, kteří vymýšleli, na co všechno si má sednout (pokud jste si všimli, sedí např. na schodech, faxu, okraji stolu...), aby to vypadalo v kontextu s její postavou přirozeně. (Bauer)

• - Červený kabát, který má na sobě Vivian v úvodu filmu byl pořízen za 30 dolarů v bazaru těsně před natáčením. (don corleone)