Neřadím se sice mezi fanoušky romantických filmů avšak pokud je tento žánr kombinován s dramatem a komedií, nemám s projekcí problém. Pretty Woman splňuje na výbornou naprosto všechny požadavky, nezbytné pro takovýto námět. Richard Gere je charakterní elegán, Julia Roberts nádherná roztomilá buranka. Nápaditá hudba bravurně podkresluje jedinečnou romantiku, která za asistence neotřepaných komických gagů přináší jedinečný zážitek, pro jehož vychutnání snad ani není potřeba mít rád tento žánr. Nevím jak se na film dívají kritici, nicméně jeho komerční megaúspěch je zcela pochopitelný. PS: Již při prvním pohledu na Juliin zadeček přehodnotí svojí orientaci i teplouš.(1.5.2009)

Bolo by zaujímavé vidieť sfilmovanie pôvodného scenára, ktorý mal od ľahkej romantickej komédie rovnako ďaleko ako hlavná postava k počestnosti. Drsná dráma, v ktorej mala byť hlavná hrdinka závislá na kokaine, sa v rukách štúdia Walta Disneyho zmenila na variáciu Popolušky. Julia Roberts a Richard Gere so svojou vynikajúcou chémiou, milý humor a sladká romantika očarili divákov po celom svete. Vznikla snímka, ktorá doteraz slúži ako predobraz svojim nasledovníkom a vracajú sa k nej aj ďalšie generácie divákov. Jednoduchá, príjemna a presladená zábava.(16.3.2016)

• salahadin

Kdyby hodnotící škálou byla krev, pak byl film bezkrevný. Kdybych hodnotil podle ducha, pak je bezduchý. Nudný jako Richard Gere. Chemická reakce mezi hrdiny negativní. Proměna obou charakterů násilná. Měla to být sladká limča, já cítím chuť citronu a napínám mimické úpony. Julii mnohem více sedla role hollywoodské celebrity než hollywoodského šlapátka. A příjezd na bílém motorovém koni byl - jak to jen slušně napsat - taky se někdy za zúčastněné herce podvědomě stydíte? Gere měl asi zůstat u "company bazaru".(14.7.2017)

Kultovní slaďák, na který se nelze zlobit. Mezi Richardem a Julií to nehorázně jiskří, humor po většinu času funguje a příběhové schéma, jakkoli neoriginální a vtíravě deklamující svou romantickou variantu "Amerického snu", je dostatečně ucelené a soudržné. I po letech je radost sledovat Vivianin počáteční zmatek, když po letech strávených šlapáním na chodníku náhle čelí mimozemským rozhodnutím, co si vzít na sebe, kdy mluvit a kdy být raději zticha nebo jaký správný příbor použít na hlavní chod a který na dezert. A vůbec nejsladší ze všeho je samozřejmě happyend, který je sice očekávaný a nutný, ale tu pozitivní náladu prostupující celým příběhem takřka dokonale podtrhuje.... Takové méně kouzelné Prázdniny v Římě devadesátých let.(17.8.2012)

"Pretty Woman" nikdy na mňa nedokázala zapôsobiť. Skúšal som to s ňou viac krát a nič. Nezáujem, nuda. Zdá sa mi to desne škrobené. Richard Gere ešte ako tak ujde, ale Julia Roberts mi je miestami až protivná. To mala byť pekná, pôvabná žena? No, na mňa tak veru nepôsobila. Nikdy som nevedel prísť na chuť jej hereckému prejavu. A to ako pojala svoju postavu v tejto romatickej komédii ma ešte viac utvrdilo o tom, že určite nikdy nebude patriť medzi moje obľúbené herečky. ***(14.1.2012)

• - Opera, na kterou vezme Edward (Richard Gere) Vivian (Julia Roberts), je "La Traviata", ve které se zamiluje prostitutka do bohatého muže. (don corleone)

• - Disney studio si nepřálo Julii Roberts v hlavní roli, byla prosazována Meg Ryan. (don corleone)

• - Při scéně, kdy Vivian (Julia Roberts) a Edward (Richard Gere) navštíví zápas v koňském pólu, je možné na zemi vidět stopy po pojízdné kameře. (Nancy...)