"Já ho nelovím. Sloužím mu jen na sex." Jak romantické. Už se těším na děti, jak se zeptají na seznámení maminky s tatínkem a oni jim to řeknou tak, jak to bylo. Taťka prostě neuměl řídit Lotus, tak ho mamka odvezla, pak mu ho přeblafla a on jí za to zaplatil. Pořád to ještě zní tak romanticky? Už asi tolik ne, ale mě to stejně pořád baví, tu zábavnou romantiku v tom stejně vidím a Vivianin "kurví kroj" by neměl chybět v šatníku žádné ženy, která touží po sexu.(28.12.2017)

Jeden ze stavebních kamenů romantické komedie, kterému ale stejně něco chybí. Juliina střelená herecká poloha mi nikdy moc neseděla a Gerea mám radši až jako lehce staršího veterána ve vážnějších rolích. Nejlepší postavou je tak pro mě jednoznačně vedoucí hotelu Hector Elizondo, který už tuto roličku nikdy nepřekonal. Přesto je na tomhle holywoodském hemžení něco sympatického, co mi i přes určité výhrady nedovolí se na něj zlobit. 70%(19.6.2006)

Julia Roberts je jedna z nejlepsich herecek vubec, vzdy kazdou roli zahraje bez mrknuti oka. Kazda role ji sedi na miru. Ovsem tohle je totalni predkrm, hlavni chod a desert najednou. Totalni kaloricka herecka bomba a symfonie. Naprosta klasa klasika, ktera se nikdy neokouka, nikdy nezapomene a vzdy prijde k chuti. Dokonala hudba s uzasnou kamerou a skvelymi herci v popredi vam zarucuje fascinujici pozitek. Tematiku popelek proste sboznuji, dodava to slepou nadeji.(13.10.2012)

"Pretty Woman" nikdy na mňa nedokázala zapôsobiť. Skúšal som to s ňou viac krát a nič. Nezáujem, nuda. Zdá sa mi to desne škrobené. Richard Gere ešte ako tak ujde, ale Julia Roberts mi je miestami až protivná. To mala byť pekná, pôvabná žena? No, na mňa tak veru nepôsobila. Nikdy som nevedel prísť na chuť jej hereckému prejavu. A to ako pojala svoju postavu v tejto romatickej komédii ma ešte viac utvrdilo o tom, že určite nikdy nebude patriť medzi moje obľúbené herečky. ***(14.1.2012)

Nestarnouci klasika s krasnou prostitutkou Jilii a fesakem Richardem Gerem se zapsala do dejin jako nejsladsi a komedie pod sluncem. Ale no a co? Tenhle film se snazim videt pokazde, kdyz na Vanoce bezi a porad jsem spokojen a vzdycky mi vylepsi naladu a uplne citim curk v zubech a ja sladke rad :) 10/10(11.7.2006)

• - Film měl původně režírovat německý filmař Werner Herzog. [Zdroj: Lui.cz] (Bioscop)

• - Prv než do roly bohatého podnikateľa Edwarda obsadili Richarda Gera, ponúkli ju oveľa staršiemu Burtovi Reynoldsovi. Ten však neodhadol potenciál príbehu a úlohu ľahkovážne odmietol. (YoZo8)

• - Původně měl být film temným sociálním dramatem o těžkém životě prostitutek, s čímž Julia Robert přijala hlavní roli. Poté, co se stala producentem společnost Walt Disney, se koncept změnil a dalo mnoho práce Julii přesvědčit, aby ve spolupráci pokračovala. [Zdroj: Cinema] (kenny.h)