Na Vivian a Edwarda asi nikdy nezapomenu. Nevím jak kdo, ale myslím, že mnozí z nás tu pohádku viděli xxxkrát. A takovým filmům dám bez váhání plnou palbu. Je jasné, že dnešníma očima bych ten film hodnotila jinak, ale tenkrát jsem ho baštila se vším všudy....ach ty svině klouzavý...to používám při některých situacích i dnes. Je to kultovka, která nezapadne, děj se co děj.(29.7.2015)

"Pretty Woman" nikdy na mňa nedokázala zapôsobiť. Skúšal som to s ňou viac krát a nič. Nezáujem, nuda. Zdá sa mi to desne škrobené. Richard Gere ešte ako tak ujde, ale Julia Roberts mi je miestami až protivná. To mala byť pekná, pôvabná žena? No, na mňa tak veru nepôsobila. Nikdy som nevedel prísť na chuť jej hereckému prejavu. A to ako pojala svoju postavu v tejto romatickej komédii ma ešte viac utvrdilo o tom, že určite nikdy nebude patriť medzi moje obľúbené herečky. ***(14.1.2012)

• zelvopyr

.... a ty desetisíce pubescentních američanek, co se hned po tomto náborovém filmu daly nadšeně na dráhu prostituce .... No nic, film je řemeslně výborný, ale morální poselství tedy fakt trochu divné :-) (a mám na mysli i to, že správní hoši přeci nedělají bezohledný byznys, ale stavějí za každou cenu velké lodě, i když tím dělají vrásky daňovým poplatníkům apod.)(12.9.2006)

Jeden ze stavebních kamenů romantické komedie, kterému ale stejně něco chybí. Juliina střelená herecká poloha mi nikdy moc neseděla a Gerea mám radši až jako lehce staršího veterána ve vážnějších rolích. Nejlepší postavou je tak pro mě jednoznačně vedoucí hotelu Hector Elizondo, který už tuto roličku nikdy nepřekonal. Přesto je na tomhle holywoodském hemžení něco sympatického, co mi i přes určité výhrady nedovolí se na něj zlobit. 70%(19.6.2006)

Komu se nelesknou oči nostalgií, není mu skutečně pomoci. Pretty Woman je šablonovitý, předvídatelný a plný romantického klišé, ale je natolik zábavný, upřimný a má tolik skvělých scének a gagů, že ho jednoduše nelze hodit do pytle s ostatními, leckdy dosti pofidérními romantikami. Gere je šarmantní elegán, Roberts roztomilá buranka - dokonalý casting, výtečné herecké výkony. Trefně zvolená hudba a kulisa západního velkoměsta jsou rovněž to pravé ořechové. Časté reprízy našich televizních stanic tento film bohužel u diváctva dosti degradují a přitom za to snímek jako takový vlastně vůbec nemůže. V dnešní době už rozhodně nezopakovatelný kousek, který zaujme svou neškrobeností a jednoduchým, avšak příjemným aromatem vtipu a nadhledu. Sny se plní a ne že ne.(31.12.2006)

• - Prv než do roly bohatého podnikateľa Edwarda obsadili Richarda Gera, ponúkli ju oveľa staršiemu Burtovi Reynoldsovi. Ten však neodhadol potenciál príbehu a úlohu ľahkovážne odmietol. (YoZo8)

• - Díky režisérově ženě, která pracovala na klinice pro pomoc pro lidi v nouzi, se Julia Roberts seznámila s několika ženami z ulice a na pár hodin se s nimi během natáčení vytratila na kafe (Kamkon)

• - Když Vivian (Julia Roberts) sedí s Edwardem (Richard Gere) na dece v parku, sundavá mu boty a světlé ponožky. V další scéně má Edward boty obuté a ponožky tmavé. (Mr.Hudson)