• Morien

(1001) Nic jiného než (pod)průměr. A vzhledem k tomu, že hlavní hvězdy filmu jsem nikdy neměla ráda, tak nevím nevím proč se zrovna z téhle "romkom" stal takový kult. Například Přes palubu! od stejného režiséra s Goldie Hawn a Kurtem Russelem se mi líbí stokrát víc a je i přibližně tolikrát vtipnější.(27.12.2007)

jsem asi hodně staromódní a asi uznávám jen samý kýče.. ale prosím zasvěťte mě, která romantická komedie tedy není kýč?? Pretty woman, je nejlepší romantický film, který znám.. a nic se mu jentak nevyrovná... vsadím se, že na světě není nikdo, kdo by tenhle filmek neznal (no dobře je.. mimča.. ty přece teď mají jiný starosti, než se koukat na pretty woman :) vždyť je to sen každý holky, no né teda být šlapkou, ale najít si pohádkového prince.. a vy kluci konečně pochopte, že ať je holka jakákoliv, přeje si žít jako v pohádce :-D Pretty Woman je klasika, která jentak nezemře.. dokud budeme mít komerční stanice.. budou nám je stále pouštět :)(31.3.2009)

Kultovní slaďák, na který se nelze zlobit. Mezi Richardem a Julií to nehorázně jiskří, humor po většinu času funguje a příběhové schéma, jakkoli neoriginální a vtíravě deklamující svou romantickou variantu "Amerického snu", je dostatečně ucelené a soudržné. I po letech je radost sledovat Vivianin počáteční zmatek, když po letech strávených šlapáním na chodníku náhle čelí mimozemským rozhodnutím, co si vzít na sebe, kdy mluvit a kdy být raději zticha nebo jaký správný příbor použít na hlavní chod a který na dezert. A vůbec nejsladší ze všeho je samozřejmě happyend, který je sice očekávaný a nutný, ale tu pozitivní náladu prostupující celým příběhem takřka dokonale podtrhuje.... Takové méně kouzelné Prázdniny v Římě devadesátých let.(17.8.2012)

Hříšný tanec a Pretty Woman jsou dvě naprosté romantické jistoty, které si musí každý správný chlap, pokud to někdy myslí se ženami opravdu vážně, za svůj život dát. Hezkou holku znám už obrovskou spoustu let a v každé dekádě na mě působí zcela jinak. Dneska si všímám nejvíc toho, že on ten Edward vlastně není ani moc sympaťák a je mě trošku s podivem že zrovna do něj se Viv dokáže zamilovat. Holt pohádka ze života zlatokopek aneb návod na to že i když jste šlapka nemusíte nutně šlápnout vedle, když víte kde v Hollywoodu bydlí Stallonovi. 70%(12.6.2017)

Komu se nelesknou oči nostalgií, není mu skutečně pomoci. Pretty Woman je šablonovitý, předvídatelný a plný romantického klišé, ale je natolik zábavný, upřimný a má tolik skvělých scének a gagů, že ho jednoduše nelze hodit do pytle s ostatními, leckdy dosti pofidérními romantikami. Gere je šarmantní elegán, Roberts roztomilá buranka - dokonalý casting, výtečné herecké výkony. Trefně zvolená hudba a kulisa západního velkoměsta jsou rovněž to pravé ořechové. Časté reprízy našich televizních stanic tento film bohužel u diváctva dosti degradují a přitom za to snímek jako takový vlastně vůbec nemůže. V dnešní době už rozhodně nezopakovatelný kousek, který zaujme svou neškrobeností a jednoduchým, avšak příjemným aromatem vtipu a nadhledu. Sny se plní a ne že ne.(31.12.2006)

• - Ve scéně, kdy Vivian (Julia Roberts) na křesle svléká Edwarda (Richard Gere), v jednom záběru mu sundá kravatu. V druhém jí má však zase na sobě. (Mr.Hudson)

• - Když Vivian (Julia Roberts) sedí s Edwardem (Richard Gere) na dece v parku, sundavá mu boty a světlé ponožky. V další scéně má Edward boty obuté a ponožky tmavé. (Mr.Hudson)

• - Díky režisérově ženě, která pracovala na klinice pro pomoc pro lidi v nouzi, se Julia Roberts seznámila s několika ženami z ulice a na pár hodin se s nimi během natáčení vytratila na kafe (Kamkon)