Zdařilá variace populární storky o ošklivém kačátku, která je filmovým dozvukem 80. let a jejich působivou oslavou a současně tečkou. Přesto nedosahuje kvalit krále těchto filmů, kterým je My Fair Lady z r. 1964 - už jen Audrey Hepburn strčí vychrtlou Julii Roberts (ne, skutečně tu anorektičku s olbřímí pusou nemám rád) s přehledem do kapsy v tom, jak zahrát buranskou holku z ulice. Kladem Pretty Woman je spousta dobrých vtipů a místy skutečně ohromující proměna Julie Roberts. Naopak mi vadí to, jak je film strašně poznamenaný dobou svého vzniku, a je bytostně hollywoodský se vším dobrým i zlým, co tento úděl obnáší. Celkově je to však skvělý slaďák, kterému rádi odpustíte jeho chyby, protože je to prostě totální klasika. Podle mě ale trpí až nesnesitelně častou reprízovaností v televizi. Shrnuto: Pretty Woman je po stránce scénáře strašně pitomý film, ale v rámci žánru se to toleruje a patří to tak nějak k věci. A mimochodem: závěrečné použití jedné árie z La Traviaty na konci filmu mě strašně irituje.(30.4.2011)

Jeden ze stavebních kamenů romantické komedie, kterému ale stejně něco chybí. Juliina střelená herecká poloha mi nikdy moc neseděla a Gerea mám radši až jako lehce staršího veterána ve vážnějších rolích. Nejlepší postavou je tak pro mě jednoznačně vedoucí hotelu Hector Elizondo, který už tuto roličku nikdy nepřekonal. Přesto je na tomhle holywoodském hemžení něco sympatického, co mi i přes určité výhrady nedovolí se na něj zlobit. 70%(19.6.2006)

PRETTY WOMAN je jedna z nejznámějších limonád a nutno uznat, že v rámci žánru patří k tomu nejlepšímu. Příběh se odvíjí podle klasického vzorce, herci jsou patřičně krásní a nakonec je zde i pestrý písničkový doprovod - mj. "Oh, Pretty Woman" (Roy Orbison), "It Must Have Been Love" (Roxette), atd. Nicméně i tak zůstavají na prvním místě mojí top tohoto žánru DÍVKY Z JERSEY..))(7.2.2007)

Na Vivian a Edwarda asi nikdy nezapomenu. Nevím jak kdo, ale myslím, že mnozí z nás tu pohádku viděli xxxkrát. A takovým filmům dám bez váhání plnou palbu. Je jasné, že dnešníma očima bych ten film hodnotila jinak, ale tenkrát jsem ho baštila se vším všudy....ach ty svině klouzavý...to používám při některých situacích i dnes. Je to kultovka, která nezapadne, děj se co děj.(29.7.2015)

Špatnejm věcem se věří líp.. Preferovala bych původní koncept sociálního dramatu o prostitutce, která má problémy s kokainem :-) Ale k filmu konkrétnímu; je to opravdu pěkná pohádka, asi tak jako ta o Popelce. (Žánr "pohádka" zde chybí, když už jsme u toho), ale je to klasika a přestože je to nevěrohodné, je to velice podmanivý příběh, který baví i po několika letech.(29.11.2013)

• - Scéna, kedy sa Vivian (Julia Roberts) prevaľuje v posteli a kamera detailne zaberá štíhle nohy cez brucho až k ruke, ktorá pomaly zaklapne zvoniaci budík, vyvolala hlavne v pánskych diváckych kruhoch búrlivú odozvu. Problém však bol, že telo v zábere herečke vôbec nepatrilo a spomínanú scénu za ňu nakrútila o 5 rokov staršia Shelley Michelle. Táto informácia obletela svet a okrem negatívnych reakcií sa postarala o zviditeľnenie doposiaľ prehliadanej profesie Body Doubles. (Karush)

• - Kadeřníkům trvalo přes půl hodiny, když aranžovali vlasy Julie Roberts na prostěradlo, tak aby to vypadalo co nejefektněji. (Bauer)

• - Celý film se natáčel v Los Angeles. Hotel Beverly Wilshire posloužil jen k natočení exteriérů, interiéry se točily v hotelu Ambassador, který byl před demolicí.(Zdroj: kniha slavná světová filmová klasika). (M.B)