• salahadin

Kdyby hodnotící škálou byla krev, pak byl film bezkrevný. Kdybych hodnotil podle ducha, pak je bezduchý. Nudný jako Richard Gere. Chemická reakce mezi hrdiny negativní. Proměna obou charakterů násilná. Měla to být sladká limča, já cítím chuť citronu a napínám mimické úpony. Julii mnohem více sedla role hollywoodské celebrity než hollywoodského šlapátka. A příjezd na bílém motorovém koni byl - jak to jen slušně napsat - taky se někdy za zúčastněné herce podvědomě stydíte? Gere měl asi zůstat u "company bazaru".(14.7.2017)

Hollywoodská romantika, co k tomu dodat? Je to americké, až hanba, hloupé, prvoplánové, ale funguje to. Která žena by si aspoň na chvilku nepřála být Pretty Woman, že (zvlášť ta nakupovací scéna, ta je úžasná ;o))) A dnes už je to vlastně i klasika ve svém žánru. Řečeno slovy klasika - můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat ... A nebo se na takový film jednoduše nedívat ... ;o)(29.10.2014)

Na Vivian a Edwarda asi nikdy nezapomenu. Nevím jak kdo, ale myslím, že mnozí z nás tu pohádku viděli xxxkrát. A takovým filmům dám bez váhání plnou palbu. Je jasné, že dnešníma očima bych ten film hodnotila jinak, ale tenkrát jsem ho baštila se vším všudy....ach ty svině klouzavý...to používám při některých situacích i dnes. Je to kultovka, která nezapadne, děj se co děj.(29.7.2015)

Zdařilá variace populární storky o ošklivém kačátku, která je filmovým dozvukem 80. let a jejich působivou oslavou a současně tečkou. Přesto nedosahuje kvalit krále těchto filmů, kterým je My Fair Lady z r. 1964 - už jen Audrey Hepburn strčí vychrtlou Julii Roberts (ne, skutečně tu anorektičku s olbřímí pusou nemám rád) s přehledem do kapsy v tom, jak zahrát buranskou holku z ulice. Kladem Pretty Woman je spousta dobrých vtipů a místy skutečně ohromující proměna Julie Roberts. Naopak mi vadí to, jak je film strašně poznamenaný dobou svého vzniku, a je bytostně hollywoodský se vším dobrým i zlým, co tento úděl obnáší. Celkově je to však skvělý slaďák, kterému rádi odpustíte jeho chyby, protože je to prostě totální klasika. Podle mě ale trpí až nesnesitelně častou reprízovaností v televizi. Shrnuto: Pretty Woman je po stránce scénáře strašně pitomý film, ale v rámci žánru se to toleruje a patří to tak nějak k věci. A mimochodem: závěrečné použití jedné árie z La Traviaty na konci filmu mě strašně irituje.(30.4.2011)

Pretty Woman neni v podstate nic originalniho, jenze je to takova skoro uz klasika romantickyho zanru a navic je jedna z nejlepsich. Romanticky komedie moc nemusim, ale na Pretty Woman se klidne sem tam kouknu. Herci jsou docela slusny, ale pozornost na sebe porad strhava skvela Julia Roberts. Proste skvela romanticka komedie.(11.2.2007)

• - Pro plakát byla počítačově namontována hlava herečky Roberts na postavu Shelley Michelle. Známé hoolywoodské dublerky. Vlasy Richarda Gere jsou zase na plakátu výrazně hnědější, než pak ve filmu. (don corleone)

• - Auto, ve kterém Edward vyzvedne Vivian patřilo ve skutečnosti producentce filmu Nancy Gross. (don corleone)

• - Když Vivian (Julia Roberts) sedí s Edwardem (Richard Gere) na dece v parku, sundavá mu boty a světlé ponožky. V další scéně má Edward boty obuté a ponožky tmavé. (Mr.Hudson)