Proč se asi tohle stalo klasickou romantickou komedií 90. let? To je mi záhadou, nicméně musím uznat, že to tak víceméně je i pro mě. Jsou to scény, které se vryjí do paměti. Kdo by neznal červené šaty na italské opeře, scénu s onou francouzskou specialitkou, co vyskočí z talíře atd. I když v některých okamžicích film zdaleka nebyl originální tak máme tendenci přiřazovat třeba tu typickou scénu "nákupu opblečení" ze spousty dalších podobných filmů právě k Pretty woman, jako by byl první a jediný...(5.1.2004)

Zatímco Popelce pomáhali holóbci, Julia Roberts je coby Pretty Woman odbornicí přes ptactvo, ehm, poněkud jiného druhu. A slipy se maj plnit, aspoň o Vánocích, že jo... Ano, některé hlášky dokážou i po letech dostat do kolen ("Svině jedny klouzavý!"), nicméně zdaleka nejzajímavějším je na celém tomhle "svátečním" evergreenu fakt, že si dokázal na věky věků předplatit místo ve vánočním TV programu a podrobeným česko-moravsko-slezským masám rok co rok vyprávět, kterak kurva pracháče sbalila. Nevím, záhada srovnatelná snad jen s oblibou kapely Mandrage či politickou nesmrtelností arogantního červa se slabostí pro luxusní psací potřeby - Václava Klause. Nezávislý pozorovatel by tak poměrně snadno mohl mylně podlehnout dojmu, že v české kotlině snad "dává" - rozuměj naděluje - dárky prostořeká kněžka lásky vyzbrojená sadou pestrobarevných prezervativů. To je vyslovený trapas! :-)(12.6.2012)

Ať žena krásná nebo žena ošklivá, jedna vedle druhé milují tento příběh o popelce, která se cestou prostitutky dostane k princi na bílém koni, který jí dostane ze špatného světa a otevře jí dveře do svého bílého paláce. Která žena tento snímek nemilovala? Bohužel já jako muž tento film nepovažuji za nic víc než pohádku s pro mě hluboce nesympatickou Julii Roberts.(19.6.2006)

Neřadím se sice mezi fanoušky romantických filmů avšak pokud je tento žánr kombinován s dramatem a komedií, nemám s projekcí problém. Pretty Woman splňuje na výbornou naprosto všechny požadavky, nezbytné pro takovýto námět. Richard Gere je charakterní elegán, Julia Roberts nádherná roztomilá buranka. Nápaditá hudba bravurně podkresluje jedinečnou romantiku, která za asistence neotřepaných komických gagů přináší jedinečný zážitek, pro jehož vychutnání snad ani není potřeba mít rád tento žánr. Nevím jak se na film dívají kritici, nicméně jeho komerční megaúspěch je zcela pochopitelný. PS: Již při prvním pohledu na Juliin zadeček přehodnotí svojí orientaci i teplouš.(1.5.2009)

Vůbec jsem se na to nechtěla dívat, ani s odstupem desítky, škatulky dělají hodně... Ale když už mi tam ujel zrak, nějak nešel odtrhnout, asi poněkud senilním. Bylo to příjemné nejen na pohled, několika dialogy, ale i herecky to šlapalo. Dojetí vyvolaly roztomilé pohádkové hádánky nebo intimní hrátky dvou si souzených, (Julia už je mi hodně příjemnější, Richard ze škatulky vypadl úplně) ale nejvíc scéna loučení s hotelovým lokajem. (Hectorova klasika) A závěr - krásně sladká romantika. Proč ne: "Co se stalo s princem, když zachránil princeznu?" "Ona zachránila jeho."(9.1.2011)

• - Ve scéně, kdy Vivian (Julia Roberts) na křesle svléká Edwarda (Richard Gere), v jednom záběru mu sundá kravatu. V druhém jí má však zase na sobě. (Mr.Hudson)

• - V scéne, keď Vivian (Julia Roberts) raňajkuje, drží v jednom zábere v ruke croissant a následne palacinku. (peiton)

• - Prv než do roly bohatého podnikateľa Edwarda obsadili Richarda Gera, ponúkli ju oveľa staršiemu Burtovi Reynoldsovi. Ten však neodhadol potenciál príbehu a úlohu ľahkovážne odmietol. (YoZo8)