Nestarnouci klasika s krasnou prostitutkou Jilii a fesakem Richardem Gerem se zapsala do dejin jako nejsladsi a komedie pod sluncem. Ale no a co? Tenhle film se snazim videt pokazde, kdyz na Vanoce bezi a porad jsem spokojen a vzdycky mi vylepsi naladu a uplne citim curk v zubech a ja sladke rad :) 10/10(11.7.2006)

Že by poselství o tom, kterak na okraji společnosti žijící nespoutaný a přitom něžný živel ukáže tu správnou cestu mamonem zaslepenému workoholikovi žijícímu prázdný život? Ale houby, jen dobře natočená, ale o to naivnější cosijakoromantika se sympatickou ústřední dvojicí, z níž ovšem jednoznačně při tanci mezi kamerami vede energií sršící Julia Roberts. Drobné plus za názor na operu a výsledkem je solidních 70%, za předpokladu ne příliš častého reprízování:P(1.1.2007)

Kdybych se na Pretty Woman koukal tak často, jak by si naše televizní kanály přály, asi bych si ji tolik neužil. Z nostalgie jsem si ji pustil po několika dlouhých letech a nelitoval jsem. Na přerod Vivian z prostitutky v dámu a Edwarda z bastarda ve slušňáka se prostě moc hezky kouká, i když je to kýč jak prase. Potěšil Hector Elizondo jako ředitel hotelu... 90%(28.12.2012)

V daném žánru sice klasika, ale pro mě je to nadprůměrná romantická komedie. Julia Roberts a Richard Gere vytvořili fantastické duo, na které se hezky kouká. Snímek, který udělal ze všech zainteresovaných přes noc megahvězdy a dopomohl jim k velmi rychlému rozjezdu kariéry. Výsledné hodnocení také sráží fakt, že Pretty Woman je často opakováná v televizi.....(16.9.2007)

"Pretty Woman" nikdy na mňa nedokázala zapôsobiť. Skúšal som to s ňou viac krát a nič. Nezáujem, nuda. Zdá sa mi to desne škrobené. Richard Gere ešte ako tak ujde, ale Julia Roberts mi je miestami až protivná. To mala byť pekná, pôvabná žena? No, na mňa tak veru nepôsobila. Nikdy som nevedel prísť na chuť jej hereckému prejavu. A to ako pojala svoju postavu v tejto romatickej komédii ma ešte viac utvrdilo o tom, že určite nikdy nebude patriť medzi moje obľúbené herečky. ***(14.1.2012)

• - Díky režisérově ženě, která pracovala na klinice pro pomoc pro lidi v nouzi, se Julia Roberts seznámila s několika ženami z ulice a na pár hodin se s nimi během natáčení vytratila na kafe (Kamkon)

• - Disney studio si nepřálo Julii Roberts v hlavní roli, byla prosazována Meg Ryan. (don corleone)

• - Ke konci filmu Edwardův právník Phillip (Jason Alexander) přijde do bytu za Vivian (Julia Roberts), aby jí ukázal, že je to jen obyčejná „štětka“. Když se začnou prát, strhne mu hodinky. V dalším záběru z druhé strany je však pořád má. Poté už ne. [Zdroj: Blesk.cz] (Duoscop)