Pretty Woman neni v podstate nic originalniho, jenze je to takova skoro uz klasika romantickyho zanru a navic je jedna z nejlepsich. Romanticky komedie moc nemusim, ale na Pretty Woman se klidne sem tam kouknu. Herci jsou docela slusny, ale pozornost na sebe porad strhava skvela Julia Roberts. Proste skvela romanticka komedie.(11.2.2007)

Film ze stejného rodu jako "Duch" nebo "Hříšný tanec". Romantické přeslazené limonády, které jsou bohužel velice často opakované v našich televizích. "Popelkové" téma se poměrně povedlo, navíc se slušnými hereckými výkony půvabné Julie Robertsové a charismatického Richarda Gerea. Okoukaný, ale i tak poměrně koukatelný slaďák.(27.12.2005)

Že by poselství o tom, kterak na okraji společnosti žijící nespoutaný a přitom něžný živel ukáže tu správnou cestu mamonem zaslepenému workoholikovi žijícímu prázdný život? Ale houby, jen dobře natočená, ale o to naivnější cosijakoromantika se sympatickou ústřední dvojicí, z níž ovšem jednoznačně při tanci mezi kamerami vede energií sršící Julia Roberts. Drobné plus za názor na operu a výsledkem je solidních 70%, za předpokladu ne příliš častého reprízování:P(1.1.2007)

Miluji filmy s Julii Roberts a jsem ještě radši, když po jejím boku stojí Richard Gere. Nadčasová romantika, která se nikdy neokouká. Je to "vuittonka" mezi filmy... vydrží roky, miluje ji každý a snaží se jí napodobit... marně. Originál je vždy jen jeden. Perfektní hudba, scénář a styl. Film, který pobaví, rozpláče i nažhaví... nejlepší!(4.12.2010)

• honajz

Pro ženy must-see záležitost vždy, když film běží v televizi. Ale tahle červená knihovna podle toho bude mít i hodnocení - určena pro ženy těžko nějak potěší chlapy. Navíc je nutné to brát jako pohádku, a vlastně takovou feministickou pohádku, protože chlap, i když vydělává těžké prachy, je vlastně nouma, a potřebuje poradit od podřadné, ale jinak hodné šlapky z Hollywood Blvd. A nakonec vlastně vše obětuje - kvůli čemu? Kvůli jedné frndě? Která je už navíc opotřebovaná a rychle mu zestárne? A bude chtít víc peněz a lepší dům a bude dělat hysterické scény, že chlap šel na pivo? Nj, nj, to není pohádka, to je už realita, já vím. Film je pro mne pozitivní ve dvou věcech - dobrá hudba a pár skutečně vtipných scén, třeba nakupování a nafrněné prodavačky. Ale jak se na konci ozve klakson a volání "princezno Vivien", je mi toho chudáka milionáře prostě regulérně líto, do jaké pasti to spadl. - Nu, a když máme teď tu pohádku o hodné prostituce, chtělo by to ještě tu o chytrém policajtovi. Zlatá Anna proletářka!(4.8.2016)

• - Pracovní název filmu byl "3.000 dolarů". (don corleone)

• - Film měl původně režírovat německý filmař Werner Herzog. [Zdroj: Lui.cz] (Bioscop)

• - Auto, ve kterém Edward vyzvedne Vivian patřilo ve skutečnosti producentce filmu Nancy Gross. (don corleone)