• Krátkometrážní

2:37 (2006)

Veľmi podivná škola. Samý buzík, incesťák a samovražedné sklony. Neprišlo mi to ani zďaleka dôveryhodné, hoci vraj ide o skutočnosť. Samotný námet tohto filmu nie je vôbec zlý, ale pre mňa nebol dostatočne emotívne natočený. Čiernobiele výpovede sú suché, záver chce zas umelo pritlačiť nožnicami v zápästí. Navyše sme sa nedozvedeli, čo sa stalo ďalej a tak ostala len prázdna dejová diera.

Paroží (2021)

3 M bolo splnené. Mystiku, mysterióznosť aj monstera sme tu mali. Ale gradácia filmu bola akoby prevrátená naruby. Prvá hodina dobrá atmosféra, ku koncu stále slabšie a vyvrcholenie úplne že nič. Ľakačky tu u mňa nezafungovali, podľa mňa film nie je ani trocha strašidelný, akurát škaredý chlapec sa vydaril.

Tvoja MINI tvár znie povedome (2021) (pořad) odpad!

Táto súťaž zneužíva deti snáď ešte viac ako Michael Jackson. Keby žil, určite by bol predsedom poroty.

Poslední noc v Soho (2021)

Celkom fajn horor s dobrou pointou o duchoch minulosti, pričom rozuzlenie môže diváka prekvapiť. Veľmi sa vydarila atmosféra šesťdesiatych rokov, všetko pekne zladené od kostýmov, cez účesy až po hudbu. Samotný príbeh ale nepovažujem za výrazný natoľko, aby som si film niekedy pustil znova. Každopádne je to psychohoror, ktorý napriek tomu, že nič extra nové nepriniesol, ponúkol solídnu zápletku a zaujímavé paralely medzi minulosťou a súčasnosťou.

Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

Na tento žáner a že je to natočené už v roku 2021, kedy všetky tie footage videá sú už otrepané, to dopadlo veľmi dobre. Až by som povedal že prekvapujúco. Dali tomu nový šat, trocha iný príbeh aj atmosféru a hlavne sa väčšina ľakačiek celkom podarila. Čakal som fail roka a nakoniec to bolo ok.

Trestná lavice (2005)

Kedysi mi to prišlo ako top komédia, dnes stále veľmi dobré, hoci nie dokonalé. Uvedomil som si, že sa tu nachádzajú aj tie typické trápne vtipy, ktoré som predtým nevnímal. Z dnešného pohľadu ale Sandler predčil dobu a dnes by jeho film mali vysielať povinne v školách na hodinách o systémovom rasizme. Geniálne poukázal na to, ako je vo väzniciach väčšina černochov, ale aj na to, že sú to všetko dobráci od kosti a tí bieli bachari ich tam len nespravodlivo ponižujú. A to už v roku 2005. Liberálom sa určite vtisli slzičky do očí.

Lásky čas (2013)

Príliš dlhé a žiaľ miestami až príliš vulgárne a presexualizované na to, že má ísť o romatickú komédiu. A hlavný herec bol hľadaný asi v nejakom obludáriu, ale takým obludáriom sú skoro celé britské ostrovy. Páčil sa mi ale námet, milujem časové slučky a cestovanie v čase, hoci žiadna Žena cestovateľa v čase sa tentokrát nekonala.

Poslední souboj (2021)

Ridley Scott v tom najlepšom, čo zo seba dokázal vydať, špičková výprava, ktorá je pre neho tak typická. Nie je to Kráľovstvo nebeské ani Gladiátor, ale stále to na poli súčasných historických filmov výrazne stačí. Stopáž je trocha pridlhá vzhľadom na to, že tu ide "len" o jedno znásilnenie a jeden súboj, ale tri rozdielne pohľady poskytli divákovi možnosť hlboko sa ponoriť do problému. Ozdobou boli špičkové herecké výkony, čo u Jodie Comer nie som vôbec prekvapený. Ale taký slizák ako Driver, to bol castingový vrchol. A dokonca aj toho Damona, čo nemusím, som tu zobral veľmi pozitívne. Výborná bola hlavne tá stredoveká atmosféra, ktorá tu smrdela každú sekundu od začiatku do konca.

Rozbitý robot Ron (2021)

Typický klišoidný príbeh o chlapcovi, ktorý si nevie nájsť kamošov. Niečo, čo na deti môže zapôsobiť. Animácia je dobrá, vtipy ale často málo vydarené a celkovo mi to prišlo uťahané, že to mladé publikum sa môže časom začať nudiť.

Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun (2021)

Typický Wes Anderson. Teda snaha o bizár a podivný humor, ktorý mne teda nevyhovuje. Ak sa za tri poviedky ani raz nezasmejem, len ťažko to môžem hodnotiť ako komédiu. Dokonca ani úškrn neprišiel, film ma nechal absolútne chladným. Skvelé herecké obsadenie aj s dvorným Andersonovym hercom, akým Bill Murray bezpochyby je, ale celkovo mi to prišlo prázdne. Fanúšikom podobným filmov sa to páčiť môže. Pre mňa premárnený čas.