Ulice strachu – 1. část: 1994 (2021)

Koukal jsem na to jen protože jsem se těšil na Gillian Jacobs (Zpátky do školy). Další pubertální vyvražďovačka, která nemá logiku. Důvod proč nechávám jednu hvězdu je ten, že závěrečné zabití některých puberťáků v obchodě mi zvedl žaludek a zafungoval, ale ostatní je děsná blbost.

Loki (2021) (seriál)

První série nadchla. Docela mě překvapilo, že závěr, se obešel bez trapných epických bitek, které je známo na Marvelu, že dělá. Místo toho jsme dostali zajímavý story telling, který mě nadchnul. Zároveň mě potěšila práce s kamerou. Občas se ukazovali v seriálu prvky, které se dali předvídat, ale za mě je to seriál, který měl v tomto universu potenciál. Jenže co mě bude děsit je to s čím přijde druhá řada. Aby zase produkce nesklouzla ke starým trapným kořenům, které například zničili film Black Widow.

Black Widow (2021)

Tak odkládání premiéry, kvůli koroně už skončilo a Black Widow nám ukázala, jak její akční scény najednou nefungují. Na rozdíl od předchozích marvelovských akčňáků, zde její akce přepískla jisté hranice, až to nabralo trapnosti. Co mě iritovalo na filmu byli děsné zpomalovačky, kterých tam sice nebylo tolik, ale i tak to kazilo atmosféru filmu. Od začátku jsem věděl, že Taskmaster bude žena. Už od loňských trailerů mi něco napovídalo, že to tak bude. Neříkám, že to bylo úplně pitomý. Já se prostě do toho filmu nevžil, kvůli blbě propracovanému příběhu a přehnaně moc vizuálních efektů. A to jsem ujetý na agentské filmy. Každopádně si udělejte názor na tento film sami a nedělejte si názor na film dle mého komentáře. Každý člověk vidí filmy úplně jinýma očima a třeba se vám ten film bude líbit.

Akta X - Ohnivák (1994) (epizoda)

Tohle je dost podhnodnocená epizoda X-Files, vzhledem k tomu že se to opírá o věc, která by nemusela být až tak nereálná. Navíc to poukazuje, že mimo uhlíku by mohl být stavební materiál pro formu života i křemík. Do teď jsem se o to nezajímal, protože jsem o tom nevěděl.

Spojenec (2006)

Je zajímavé, že koncept seriálu La casa de papel vykrádá obsah tohoto filmu, ale tenhle film je z perspektivy detektivů a ne zlodějů.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film) odpad!

Každý chtěl vidět Přátele zase pohromadě po ukončení seriálu, ale ve formě filmu. Já jsem se rozhodl po prvním ohodnocení tohoto dokumentu zrekapitulovat celý seriál, a když jsem ho dokoukal, tak jsem se rozhodl tedy po skončení zkouknout i ten celý dokument. Když jsem ho dokoukal, tak jsem doslova přemýšlel nad tím, že někdo se mnou právě vyjebal. Respektuji rozhodnutí tvůrců seriálu neotevírat znovu příběh, ale proč tedy se rozhodli stvořit tuto frašku? Ano. Je to inspirující seriál plný emocí. I mě dojal závěr seriálu, ale když jsem dokoukal dokument, tak mi bylo pocitově zle. Vždyť do toho ti idioti míchali jablka s hruškami. V jeden moment, tam se všichni setkali, pak vzpomínali, následně se to změnilo v talkshow pak tam dali modeling a zase se vzpomínalo. Ano přineslo to zajímavé informace z průběhu natáčení seriálu, ale mé svědomí nedovoluje tomuto dokumentu nechat ani jednu jedinou hvězdu. Důvod je prostý. Fanoušci seriálu si tohle prostě nepřáli. I když ten seriál skončil, tak ať. Přátelé svůj konec měli a diváci chtěli pokračování. Nechtěli směsici všeho co můžeš. Kromě toho, pokud ten seriál měl mít dokument, tak ať, ale tohle se nedá ani za dokument považovat, jelikož to míchá všechno a ani to nefunguje. Opět musím připomenout, že můj pohled na věc se může lišit od ostatních kritiků nebo diváků. Nic méně tohle je můj názor a mrzí mě, že je takový jaký je. Já Přátele měl opravdu rád a pokaždé, když je vysílali v televizi, tak jsem si rád zopakoval ty díly. Hezky se na ten seriál vzpomíná a je emotivní docela dost. Co se týče dokumentu tak doufám, že na něj brzo zapomenu.

Armáda mrtvých (2021)

Převázně nudné a nezáživné Zombie béčko, které má sem tam uprostřed děje zajímavé akční pasáže, ale logičnost mise, postav a celého dějového konceptu předvídatelný a nezajímavý. Na tenhle film jsem byl zvědavý, ale nic jsem od něho nečekal. Vůbec jsem se ani nevžil do hlavních protagonistů.

Žena v okně (2021)

Sice se jedná o další film se svědkem vraždy v sousedství, ale no a co? Tenhle film má něco do sebe. Především to, že hlavní představitelkou je agorafobická žena, která potlačuje vzpomínku na incident z její minulosti. A kvůli tomu, že bere prášky, které mohou způsobovat halucinace, tak nevíte, jestli se ta vražda vůbec stala a udržuje vás to ve zmatení. Amy Adamsová zde ukázala, že je pořád vynikající herečka. V závěrečném rozuzlování bylo lehce vidět, že to píše scénárista divadelních her, ale to mi moc nevadilo, protože závěr byl překvapivý a drsný zároveň. Udrželo to ve vás až k samotnému konci jisté napětí. Na to, že to prošlo dvěma různými produkcemi, tak jsem čekal mnohem horší výsledek. Jsem se závěrem naprosto spokojený. Za mě tedy 4 hvězdy.

Falcon a Winter Soldier (2021) (seriál)

Na mě tenhle seriál zapůsobil daleko větším způsobem než WandaVision. Zdejší posun postav je super. U seriálu WandaVision byla dobrá misterióznost děje, ale nikoliv odhalení záporáka a celkové rozuzlení závěru. Tady máme záporáky viditelné už od začátku a odhalení Power Brokera bylo celkem super. Jde vidět, že nad tímto dějem někdo přemýšlel. Závěr seriálu si zachoval celkem důstojnost. Čtvrtou hvězdu si to zaslouží.