Vlk z Wall Street (2013)

Film trval tři hodiny a i tak mi to přišlo jako málo. Bylo to náramně zábavné, svižné, zajímavé, ale něco mu tu chybělo a to nevím konkrétně co. Matthew McConaughey, který měl mít ve filmu hlavní roli, se tu ukázal sotva na patnáct minut. Hodně drog, hodně sexu, sem tam nějaké násilí, ale sere mě, že jsem těm parchantům fandil. Tvůrce to měl udělat tak, abych ty hlavní hrdiny nenáviděl, ale tohle tvůrcům nemůžu vytýkat. I tak to bylo náramně povedené.

John Wick 2 (2017)

Po prvním díle jsem si řekl, že pokračování být hloupější nemůže. Měl jsem pravdu a nelituji toho, že jsem tohle viděl! Naopak jsem byl nadšen ze závěru odkazující na další díl a už mi ve filmu chyběla jen Trinity (Carrie-Anne Moss) a měl bych znova celou základní sestavu herců z Matrixu! Na tomto filmu je super, že oproti předchozímu dílu se zde John Wick se svými záporáky vůbec nemaže. Miluji závěrečnou bitvu ve zrcadlové síni! Je to prostě nářez!

Poslední samuraj (2003)

Čirou náhodou projíždím profily filmů Toma Cruise, který jsem ještě neviděl a narazím na tohle. Z výsledku jsem nadšený. Postavy, s kterými se setkáváte vám vůbec nejsou protivné. Všechny si tak nějak oblíbíte. Nádherně ve filmu ukázali jak je překrásná krajina v Japonsku a to nemluvím o tom jak se hezky vyvíjel děj filmu. Po všech stránkách je tento snímek dokonalý a hudba Hanse Zimmera k tomu všemu jako bonus. Jen málo filmů najdete takhle vydařený jako tento.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Průběh děje není nic moc. Děj se začne vyvíjet až na samotném konci a to doslova ve vás vrcholí napětí a fandíte až do konce, a když přijde závěrečný titulek s názvem The End tak doslova prskáte smíchy a máte takový záchvat, že se smějete ještě dalších pět minut po tom co titulky skončily. Neuvěřitelný závěr. Kdyby ten průběh bavil stejně tak jak ten závěr, tak by z toho mohla být výborná podívaná.

Hardcore Henry (2015)

Nápad to mělo celkem slušný, že natočí film z pohledu první osoby, ale já ten děj vůbec neprožíval. Brutality tu bylo hodně, ale jinak šlo pouze o průměrný film. Navíc mi celkem vadilo, že záporák měl schopnost telekineze, a že vůbec nevysvětlili jak k ní přišel.

Johnny English znovu zasahuje (2018)

Nic se nezměnilo. Akorát záporák je horší než ten předešlí, trapnější, hloupější,... Ve filmu není žádné napětí ani není taková akce. Jediné co se ve filmu povedlo je scéna s virtuální realitou, která vás nenechá ani dýchat. Je spousta věcí, který mě na filmu naštvalo, ale přežít se to dalo. 3 hvězdy.

Gulliverovy cesty (2010)

Víc než jednu hvězdu za herecké obsazení nedám. Tohle je taková s*ačka, že se skoro na to nedá ani koukat. Nechápu jak na tuto blbost si dovolilo kývnout tolik známých lidí!

Město (2010)

Fantastický Krimi / Thriller, kde vykrádají banky a po lupičích pátrá FBI. Affleck způsobí trauma Rebecce, která pracuje v bance. Ta lupiče nahlásí a Affleck se stará, aby je FBI nechytla. Film je vskutku zajímavý a nápad je hodně dobrý, ale štve mě, že se dal konec předvídat, ale i tak je to fantastický. Momenty překvapení filmu nechybí a závěr je pekelně napínavý. 4 hvězdy.

Ant-Man a Wasp (2018)

Je to výrazné zlepšení oproti předchozímu dílu a hodně mě to i bavilo, ale pořád jsem čekal jiný konec. Čekal jsem ho více Apokalyptický. Komedie, která by se na konci přeměnila v drama. Místo toho jsem dostal záběr zmizení Pymovi rodiny a bubnujícího mravence v apokalypse. Celkem bych bral film, který by zachytil dokonalý rozpad společnosti a úplného chaosu v době mizení lidí. Jak by rodiny nic nevěděli a pak by začali vyhlížet lidi, který začnou mizet na ulici a zbylí by se snažili dovolat svým rodinám. Kdyby takový film vznikl, tak bych byl Marvelu vděčný. Krom toho mi tam chyběli momenty překvapení. Děj byl sice chytřejší, ale už to nepůsobilo tolik jako komedie. Pocity u toho byli průměrné a některé scény si taky mohly odpustit. I tak si Ant-Man a Wasp u mě vysloužil poměrně vysoký počet.

Rivalové (1996)

Začátek ani konec není nic moc, ale ten průběh stál za to. Asi jediný film se Sandlerem, který mě nějakým způsobem bavil. 3 hvězdy.