Umučení Krista (2004)

Řekl bych to takto: "dle výkladu víry velmi realistické podání příběhu Kristova konce". Mel Gibson se v tomto snímku pustil na tenký led, který několikrát probořil a několikrát se zase dostal zpátky nad hladinu, aby vytvořil vcelku unikátní dílo, které někteří zatracují a někteří milují - kontroverze byla v době premiéry cítit na každém kroku, ale kdo si chce film užít by se neměl ztrhnout a měl by se na to dívat především z pocitu, že to chce vidět.

Fenomén (1996)

Drama s nápadem a myšlenkou - taková mám rád. Diváka pobaví především geniální výmysly a vynálezy Johna Travolty, kterými ohromuje celé městečko ...a ke všemu to má milou zápletku s romantickým vyvrcholením.

Okrsek 49 (2004)

Velmi dojemný snímek o zneuznaných hrdinech všedního dne - hasičích. Nic víc, nic míň.

Zelený svět (1996)

Americký frajírek a tvrďák Kevin Costner v klasické roli svého střihu - téměř dokonalý hráč golfu balí psycholožku, která je bohužel zadaná s jeho protivníkem, jemuž se chce pomstít za menší nedorozumění z počátku filmu. Jak americké, ale líbivé a ve spojení s vrcholovým sportem také uchvacující.

Truman Show (1998)

Zvláště v dnešní době, kdy nás pohlcující reality show všech možných typů a stylů, nám má tento snímek co říci. Jedná se velmi originální pastvu pro oči s Jimem Carreym v hlavní roli - to si dokonce myslím, že je jedna z věcí, proč je ten film tak dobrý. Kdo jiný by ztvárnil trochu bláznivého, ale přesto život podle šablony žijícího reálného člověka v show se samými herci. Působivé a dojemné!!! A kdybychom se neviděli, tak dobrý večer i dobrou noc ;-)

Malý pasák (2005)

Dočetl jsem se, že je to v south park stylu, ale udělal jsem chybu, měl jsem číst dále... zajímavý úvod, nic moc děj a hloupý a čitelný konec, několik trapných scén mě přesvědčilo nikomu tento snímek nedoporučovat :-P zábavné, ne však vtipné; působivé, ne však oslňující; zajímavé, ne však dobré - průměrný animák pro večerní zábavu

Jackass: Film (2002)

podprůměrný humor pro podprůměrného diváka - ale těmi jsme všichni, když si toto pustíme :-D všichni dopředu ví do čeho jdou a stejně nadpoloviční část lidí vypráví jak to bylo hnusné a odporné a nakonec polovina z té nadpoloviční části vypráví hlavně téměř závěrečnou scénu s autíčkem v análním otvoru, tudíž to sledovali celé(?) proč když se jim to tak hnusí? že by trocha voyeurství a očekávání? určitě! líbit se to ale může jen prasákům, úchylákům a magorům - hrdě se k nim hlásím :-P

Jackass 2 (2006)

odpornější prasárny než v prvním díle, zábava jen pro lidi, jimž nevadí odporný a stupidní humor... co vlastně jiného člověk chce vidět, když si to pouští?

Jackass 3 (2010)

banda tupců, která se nás snaží ohromit tím nejhorším, co vymysleli - oproti předešlým dílům několikanásobně fekálnější a odpornější než bychom vůbec čekali, co dodat, tohle pobaví jen toho, kdo se tím chce bavit

Brainiac: Šílená věda (2003) (seriál)

Humor tohoto vědecko-zábavného polodokumentárně-polonaučného pořadu byl nejdříve zápalný až explozivní, postupem času ale upadal, upadal, upadal až se stal nudným, trapným a ubohým - věčná škoda... přesto hodnotím nápad, myšlenku a originalitu na výbornou, jen neudržení kvality mě lehce pobuřuje ;-)