Emo kids v ČR (2007) (amatérský film)

já myslel, že film zveřejněný na ČSFD musí mít uvedení v kině nebo televizi... proč se tu objevují rádoby vtipná videa z internetu???

Účastníci zájezdu (2006)

Četl jsem knihu, několikrát... nestačí to jako důvod, proč nemít rád film? Věřím tomu, že se celý štáb snažil, ale křeč je znát po celý film a stejně si myslím, že to nejkrásnější z knihy je zde doslova přeskákáno krátkými záběry ve stylu "aby se neřeklo"... a dle knižní předloha byla i Kocurová ve filmu málo blbá, nechápu proč tam neobsadili herečku, co je pěkná a umí zahrát blbku - česká klasika, do rolí pěkných a blbých obsazujeme modelky, ksakru proč?!?!?!

2012 (2009)

Co jiného jsme čekali? Již během první půlky na nás americká produkce útočí dojemnými okamžiky, kdy např. americký prezident zůstane ve své zemi jako kdyby byl kapitánem zůstavajícím až do konce na lodi. Dále následuje několik dalších prvků americké lásky k vlasti, dějí se tam neskutečně divoké věci a nakonec se hlavní hrdinového celého příěhu zachrání jen tak tak - kdo by to byl býval čekal? Spíše než katastrofické drama e jedná o úsměvnou parodii s prvky sci-fi :-D

Děkujeme, že kouříte (2005)

Pěkný námět, horší provedení. Něco tomu chybí - ať již je to větší dramatičnost, menší čitelnost či více realičtější podání herců, tak v tom cítím jakousi nedotaženost. Při prvním shlédnutí mě film uchvátil, teď o pár let později již pociťuji výše zmíněnou diagnózu. Když to však opominu, tak se jedná o působivý a diváky dozajista bavící snímek.

Griffinovi (1999) (seriál)

Bylo o nich řečeno již mnoho - ať už negativního či pozitivního. Nechci rozšiřovat zástupy lidí, kteří je srovnávají se Simpsonovými a obviňují Setha MacFarlana z jejich plagiátorství. Přiznávám, že tak trochu si to také myslím, ale oni nejsou jen druzí springfieldští žluťásci okypření drsnějším humorem, oni jsou podstatně vylepšení, zábavnější a prostě lepší!

Simpsonovi (1989) (seriál)

Všichni je známe, všichni jsme viděli alespoň jeden díl. Žlutou barvou zvýrazněná rodinka prožívá své příběhy spolu s dalšími "parťáky" ze Springfieldu na okraji dobrého vkusu. Seriál by se dal použít jako šablona pro další, které se jím nechali inspirovat (např. Griffinovi) - hrubiánský otec, syn malý grázl, chytrá až vychytralá dcerka a jediná, kdo alespoň občas má v rodině rozum, je matka, samozřejmě nesmí chybět mimino. Jako každý dlouhý seriál i tento trpí slabšími a silnějšími díly, silnější a úplně silných je naštěstí absolutní většina a tudíž se k jejich sledování lze nechat strhnout velmi snadno a o zábavu bude jistě postaráno.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Na příbězích milé ale bláznivé rodinky z neurčitého Springfieldu kdesi ve Spojených státech amerických moje generace narozená v osmdesátých letech doslova vyrůstala - kdo by neznal cholerického Homera, grázla Barta, milující Marge, intelektem hýřící Lizu a (prostě) mimino Maggie. Film byl dlouho očekávaným trhákem léta, ale bohužel dostatečně nenaplnil očekávání. Očekáváním bylo něco průlomového a divácky zdrcujícího, naneštěstí jsme se jen dočkali šíleného příběhu, který měl slabá místa, protože by se sám o sobě vešel i do do dvacetiminutové stopáže seriálového dílu.