Tower Block (2012)

(33/2013, DVDRip) / Tak a zase tu máme panelákovú záležitosť z GB (Attack the Block, Citadel, Dredd). Osobne si tento film celkom cením hlavne pre čistú žánrovú formu a uveriteľné stvárnenie postáv. Chvalabohu som nepotreboval ku štastiu dostať žiadne vysvetlenia toho Jak a Proč :). Efektný, napínavý kúsok s pomaly si dovolím tvrdiť anglickým feelingom. (8/10)

Would You Rather (2012)

(32/2013, DVDRip) / A znovu tu máme klon série Saw a podobných "hravých" kúskov. Od začiatku je vidieť dve veci, pravdepodobne celkom normálny budget a zneho vyplývajúca prítomnosť aspoň priemerných hercov, čo v podobne ladených filmoch rozhodne nebýva pravidlom. Bohužiaľ aj napriek objektívnej kvalite filmu, žiadne extra emócie, nedajbože disturbing pocity sa nedostavili. Schematické, formálne slušné thrillerové dielko. (6/10)

Otec rodiny (2000)

(31/2013, DVDRip) / Klasický námet, klasický priebeh, nič inovatívneho sa tu nekoná a ešte k tomu Cage, ktorý mňa osobne dokáže nadchnúť zriedkavo, jedna z mála výnimiek je asi Bad Lieutenant. Ešteže mám celkom rád podobné námety. Aj v tomto v porovnaní s podobnými kúskami sa jedná o čistý priemer. (5/10)

House Hunting (2013)

(30/2013, DVDRip) / Tak z tohoto mohla byť pecka. Tento žáner (time loop & plot loop) je jeden z mojich najbľúbenejších, bohužiaľ naraziť na vyslovenú pecku dá občas celkom námahu. House Hunting ostáva pred bránami top kúskov, ale napriek tomu, že kopa vecí vo filme zarazí - hlavne herecké výkony občas bolia - som bol po dopozeraní viac menej spokojný. Ono totižto podobný typ filmov je bohovsky náročný na dobrý scenár a pútavý dej. Najlepšie aspekty filmu: dobrá atmosféra, skvelá lokácia. Film kde sa niečo zacyklý, zhaluzí a podobne musí spĺňať (z môjho pohľadu) pár náležitostí. 1. väčšina filmov sa začína v "reálnom" svete takže keď príde k zisteniu, že sa zacyklil čas alebo dej je pre mňa podstatné aby to postavy vo filme dali patrične najavo, musí byť cítiť, že tu sa deje niečo absolútne neuveriteľné. 2. potom dosť vyžadujem aby vo filme prišla narad fáza čistej beznádeje :) a za 3. postupne pomaličky sa musí začať odkrývať rozuzlovanie, náznaky, indície o čo ide a ako sa z toho dostať. No a potom prichádza najdôležitejšia časť, záver filmu, väčšinou s podstatným vyplvom na výsledný pocit resp. hodnotenie. Ja celkovo dávam 8/10.

Odporná hra (2011)

(29/2013, DVDRip) / Rovno musím povedať, že sa mi film Vile dosť páčil. Je jasné, že sa nejedná o vysokooriginálnu záležitosť, ale napríklad atmosféra, zaujímavá práca s kamerou, pekné farby a hlavne super zvolená hudba vystrelila filmík vyššie. Je to taká kombinácia survivalu a série Saw. (6/10)

Pohřešovaná (2011)

(28/2013, DVDRip) / Človek by od švédov čkal trochu viac napätia a akcie, bohužial ide len o priemerný thriller, kde nič nevyčnieva. Ani herecké výkony, ani atmosféra. Dávam 3/5 pretože na druhú stranu všetko funguje ako tak a hlavne mám rád tieto hanuting záležitosti.

Midnight Movie (2008)

(27/2013, DVDRip) / Ha tak konečne niečo kvalitné, aspoň trochu originálne a hlavne ... zábavné. Perfektná maska hlavného killera, bez problémov konkuruje aj Leatherfacovi, dúfam v druhý diel. (8/10)

El callejón (2011)

(26/2013, DVDRip) / No tu sa varilo z veľa prísad, film sa dá ale hodnotiť celkom kladne hlavne vďaka "typickej" španielskej atmosfére, to jest, napätie, dobré herecké výkony, pekné farby. Čo by som len dal za to aby ten zvrat nenastal, to by ale bol skvelý survival. (5/10)

Citadel (2012)

(25/2013, BRRip) / Temné, depresívne a atmosferické dielko. Hudby minimum, ale ako náhle sa jemný náznak objavil, išlo jednoznačne o tie naj scény, o tie aspoň trochu pozitívne, sú dokopy asi dve. Pri tomto filme som zistil, že mi celkom berú filmy odohrávajúce sa v panelákoch a tento je asi ten najtemnejší z nich. Mimochodom do podobného sa sťahujem onedlho... (8/10)

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

(24/2013, BluRay720p) / Celkovo film vnímam ako kúsok zameraný predovšetkým na atmosféru a friendship dvoch hlavných postáv. Akcie pomenej, napätia takmer vôbec. Je to proste filmík na príjemnú spomalenú nedelu. (8/10)

Časové pásmo bylo změněno