Aftershock (2012)

(56/2013, DVDRip) / Klasika, tam je zaangažovaný Eli sklamanie nehrozí, nech si všetci hovoria čo chcú, pre mňa je to záruka kvality. Tentokrát na opačnej strane pod réžiou Lópeza. Čo ma ale tentokrát maximálne vytáčalo bol úvod. Preboha keď robím film dlhý 1:30 prečo 40 minút sa nedeje nič. NIČ. Škoda, pretože ten zostatok stojí za to. Gore, akcia, postupné kántrenie hlavných postáv, všetko ako má byť. A to spojenie eco-terroru s uprchnutými muklami, no paráda. S nadšením čakám na oznámené Eliho kúsky na tento rok. (7/10)

Pojďte si hrát (2012)

(55/2013, DVDRip) / Originál som nevidel, takže asi chvalabohu nemám a nemusím s ničím porovnávať. Filmu chýba to hlavné, atmosféra strachu. Tu sa dostávame k základnému problému. Keď už sa tedá koná situácia s vraždiacimi detvákmi, je nutné aby z nich išiel strach. Bohužiaľ sa koná nuda. Decká sa teda tvária priblblo ale to je asi tak všetko. Záver o ničom. Frajerský znejúci režisér Makinov (kto to vôbec ako má byť?) by si mal skorej trúfnuť na nejaký vlastný kúsok. (4/10)

Blesk (2011)

(54/2013, DVDRip) / Statham opäť v akcii? No nie úplne, jedná sa skorej o kriminálku starého strihu. Problém je, že kvalitou sa jej vyrovná samotný diel hociktorého krimi seriálu z 80- a 90-tych rokov. Nič výrazné ani zapamätatelné sa nekoná, vrah je celkovo slabý odvar, atmosféra slušná, klasiky anglická. Priemer. (5/10).

Modus Anomali (2012)

(53/2013, DVDRip) / Tak s týmto kúskom vôbec nejsom spokojný. Ako celok je to totižto ťažký úlet. Jediné čo sa dá ako tak pochváliť je slušné technické spracovanie a taký ten sľubný pomalý začiatok. Keď už sme pri slove pomalý....postupne ma dĺžke scén začala slušne ubíjať, povedal by som že kludne mohol byť film vo forme povedzme 20 minutového kraťasu. Vysvetlenie je také celkom očakaváne, ono postupom času bolo jasné, že na konci asi nadšenie nezavládne. Prvá tretina super, ostatokuž len s klesajúcou tendenciou. (4/10)

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

(52/2013, DVDRip) / Hm, ďalší Texas Massacre kúsok. Zdá sa, že keď už je to s novými originálnymi predlohami biedne, budeme si musieť vystačiť aspoň s prevarenými. Ono nakoniec je to mierne nadpriemerný kúsok, ako jednohubka kľudne poslúži. Všetko pekne odsýpa po zabehnutých šablonách, žiadny extra nudný rozbeh sa nekoná ide sa rovno na vec. Ale páni moji, Saška Daddario .... wow .... jak tam v tej košielke pekne pobehuje, povinne obsadzovať do všetkých hororov :) (6/10)

Útěk z planety Země (2013)

(51/2013, DVDRip) / Tak ja som sa slušne zabavil. Trošku mi animák pripomínal kombináciu Monsters a Toy Story. Pár slušných vtípkov, dobrý soundtrack. (6/10).

Výlet s mámou (2012)

(50/2013, DVDRip) / Kto by povedal, že Barbra Streisand by mohla takto baviť :). Spolu so Sethom s prehľadom utiahli tento milý, pohodový filmík. Dá sa doporučiť aj ako slušný road movie. (7/10)

Mrtví a neklidní (2013)

(49/2013, DVDRip) / Noo celkom podmanivý kúsok v štádiu pokusu o väčšiu kvalitu :). Celkovo mi vadilo pár vecí. 1. chlapík vyzerá a hrá nie ako tupý zombie, ale ako retardovaný živý. 2. Strašne sa tlačí na emócie jednoduchým, a síce relatívne osvedčeným, spôsobom spojme sugestívnu hudbu s akože citlivými scénami a máme vyhraté. Bohužiaľ strašne je cítiť že ide o jasný zámer. 3. Celkovo som mal pocit, že sledujem film pre max 15-ročných. Tým, že mám rád zombies žáner vydržal som do konca, ale nedivím sa nikomu kto Warm Bodies vypne po pol hodinke. Čo sa ale podarilo sú scénky s príšerami zvanými bonies....skvelý nápad a vizuál! Nápad trošku rozhýbať zombies vody sa však stále dá hodnotiť viac pozitívne. (6/10)

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

(48/2013, DVDRip) / Tento film by od priemeru nezachranilo nič, ani viac cool scény, ani viac gore, ani lepsie witches. V jadre to totižto je nudný, stokrát prevarený príbeh. (5/10)

Konečná (2013)

(47/2013, DVDRip) / Presne na mieru šitá rola pre Arnieho. Celý film na mňa dýchol atmosférou rokov minulých, mám na mysli také asi 90-te roky a práve preto celý film hodnotím vysoko pozitívne. Odmysliac si všetky "objektívne" mínusy som dostal priamočiaru, kvalitne natočenú akčnú zábavu. Je škoda, že podobný žáner je už na ústupe, teraz je povinné všade hľadať presahy, twisty, blbosti. A naviac, herecká zostava par excellance. (8/10).