Dead Mine (2012)

(67/2013, DVDRip) / Škoda toho záveru, nejako sa to skončilo rýchlo, aj keď práve v tom momente sa mohlo rozhodnúť či pôjde o nad alebo podpriemer. Zostalo pri tom druhom. Námet super, ale asi to chcelo viac snahy aby sa z neho dal vytrieskať kúsok s väčším napätím, kvalitnejším spracovaním. Dead Mine vyslovene nesklamal, ale highlight sobotného hororového večera z neho bude ťažko. (4/10)

Tísňová linka (2013)

(66/2013, DVDRip) / Nie je to zlý film, bohužial ničím zásadným nemôže prekvapiť. Štandardné napredovanie deja, ničím výnimočná akcia, ničím výnimočný scenár, herecké výkony celkom v pozadí (nie zlé, skorej na si na nich film veľmi nezakladá). Napriek všetkému je The Call docela zábavný "malý" filmík, ktorý je spracovaný remeselne na úrovni. (6/10)

Osudné rozhodnutí (2009)

(65/2013, DVDRip) / Trochu sa ma samozrejme netýkala tématika adopcií, preto som možno zostal ušetrený drásavého žďímania emócií snáď od prvej minúty. Každopadne jedná sa o citlivo natočený príbeh dvoch rodín, z ktorej som asi trošku viac fandil tej biologickej. Hlavne asi kvoli výkonu Barryho Peppera, ktorý podal síce trochu nenápadný, ale vysoko kvalitný výkon. (7/10)

Jack a obři (2013)

(64/2013, DVDRip) / Už len chýbalo aby v tom hral aj R. Carlyle a idylka mohla byť dokonalá :). McGregor v rytierskom....to proste nemôže fungovať. Super Tucci a potešil aj McShane ako king. Ešte vizuál obrov je pozitívum. Všetko ostatné prinajmenšom nuda. Chápem, že ako jednohubka to teoreticky môže fungovať, bohužial viac ako na sobotný večer sa film hodí na nedeľu k raňajkám. Žiadna snaha posunúť trochu žáner ďalej, nulová snaha o trochu vzruchu. Aby bolo jasné mne nevadí keď sa film drží žánrových hraníc, OK, ale v tom prípade musí byť všetko štandardné na vysokej úrovni. A aj tú princess tam mohli šupnúť kvalitnejšie nahodenú :) V tomto prípade budem trochu prísnejší, keďže je v tom namočený Singer. Od menej vychyteného režiséra by to možno bolo za viac. Budget 195M!!!, revenue 65!!! (4/10)

Práskač (2013)

(63/2013, DVDRip) / Podľa komentárov a hodnotenia filmu tu na CSFD sa mi zdá, že som bol asi úplne inak naladený a hlavne nevedel som o filme nič. Podľa mňa sa totižto jedná a skrytú bombu. Aby bolo jasné, nejedná sa o prevratné originálne dielo. Jednoduchý príbeh (na prospech veci), od začiatku do konca som bol v napätí, chvalabohu vo filme neexistujú zbytočné patetické kecy. No a páni tá hudba. Moc som sa tu v komentároch o tom nedočítal, ale podľa mňa je Snitch doprevádzaný skvelou, vygradovanou hudbou, perfekne to dokresľuje akčné scény. Lahôdka ja naháňačka s truckom. Dúfam, že Jon Bernthal sa bude viac objavovať v dobrých filmoch, po Walking Dead tu ukázal, že na to má. Budget 15M, incomes 43M, nice. (9/10)

Home Sweet Home (2013)

(62/2013, DVDRip) / Začiatok veľmi zaujímavý, pomalé zoznamovnie sa s prostredím, krásne nasnímaný barák, záporák sa zdá byť na úrovni. Sľubný úvod, ale ešte stále mi nebolo jasné či film zostane v tomto pomalom tempe alebo bude druhá polka akčný house hunt. Zostalo pri tom prvom, a ano chvílami je to nuda, a postupne je jasné že bomba z toho nebude. Čo film vyzdvihuje aspoň do nadpriemeru je úroveň fyzického a psychického teroru. Wow. Záver nuda a blbosť. (6/10).

Druhá šance (2012)

(60/2013, DVDRip) / Chvílami som mal pocit, že mi ozaj pár desaťročí chýba k tomu aby som si toto vedel vychutnať. Najsilnejšou stránkou celého filmu, samozrejme okrem Meryl a Tommyho, je civilnosť. Všetky dialógy a scény by sa bez úprav mohli odohrať v reálnom živote. Žiadne preháňanie, silenie. Bohužial, práve toto pre mňa pôsobilo miestami viac nudne ale verím, že to sadne veľa luďom. Celkový dojem je ale dobrý, je to proste kvalitne natočená, v prvom rade dráma. Budget (30M) vs. incomes (60M) ... dobrý výsledok. (6/10).

Profesor v ringu (2012)

(59/2013, DVDRip) / Neurazí, extra nenadchne, ale aj tak som sa cítil pri pozeraní fajn. Taký ten štandard na poli amerických komédií, sem tam s dobrým vtipom, dobrou hláškou, ale zároveň absolútne ničím prekvapujúcim. Úplne chápem ak HCTB niekoho niekoho vyslovene nasere, dôvodov je dosť. Záleží asi na mometálnom rozpoložení. Ja som si to v dobrej nálade celkom užil. Celkom zaujímavo vyznieva aj budget (11M) vs. incomes (45M), veľmi slušné. (6/10).

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

(58/2013, DVDRip) / Tak za prvé o nejakej knižnej predlohe som ani netušil, takže mi je úplne ukradnuté, že hlavný hrdina mal merať dva metre a mať sto kíl. Myslím, že hodnotenie Jacka Reachera vychádza z toho ako divák k filmu pristupuje. Za prvé, netuší vôbec nič, len to, že v tom hrá Cruise. Ako napríklad ja. Druhá možnosť je očakávať to čo vo veľkom začína ponúkať novodobá produkcia. Napríklad tzv. twisty, alebo záhady, možnosť na rozvíjanie zbesilej kombinácie vyvrcholení, ďalej emotívne nadupané scény neriešiace v zasáde nič, najlepšie s hučiacou hudbou (viz. Nolan & Zimmer). A toto je škoda, pretože tu sa jedná o cielene jasný záver, klišé sa dostavuje v hodnej miere ale v tých správnych momentoch. Všetko proste prebieha tak ako sa čaká. Ale pozor toto je predsa to hlavné pozitívum! Naháňačka v autách, klasický bezproblémový priebeh záveru plus pár vtipných momentov na osvieženie k tomu. Ako som sa dočítal niekde v diskusii, toto je ten pravý oldschool krimi kúsok. Robert Duvall potešil. Dávam 9/10. (Ešte ma napadlo ako by Jack Reacher vyzeral pod taktovkou Refna, ale to už by bola iná story :)