Druhá šance (2012)

(60/2013, DVDRip) / Chvílami som mal pocit, že mi ozaj pár desaťročí chýba k tomu aby som si toto vedel vychutnať. Najsilnejšou stránkou celého filmu, samozrejme okrem Meryl a Tommyho, je civilnosť. Všetky dialógy a scény by sa bez úprav mohli odohrať v reálnom živote. Žiadne preháňanie, silenie. Bohužial, práve toto pre mňa pôsobilo miestami viac nudne ale verím, že to sadne veľa luďom. Celkový dojem je ale dobrý, je to proste kvalitne natočená, v prvom rade dráma. Budget (30M) vs. incomes (60M) ... dobrý výsledok. (6/10).

Profesor v ringu (2012)

(59/2013, DVDRip) / Neurazí, extra nenadchne, ale aj tak som sa cítil pri pozeraní fajn. Taký ten štandard na poli amerických komédií, sem tam s dobrým vtipom, dobrou hláškou, ale zároveň absolútne ničím prekvapujúcim. Úplne chápem ak HCTB niekoho niekoho vyslovene nasere, dôvodov je dosť. Záleží asi na mometálnom rozpoložení. Ja som si to v dobrej nálade celkom užil. Celkom zaujímavo vyznieva aj budget (11M) vs. incomes (45M), veľmi slušné. (6/10).

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

(58/2013, DVDRip) / Tak za prvé o nejakej knižnej predlohe som ani netušil, takže mi je úplne ukradnuté, že hlavný hrdina mal merať dva metre a mať sto kíl. Myslím, že hodnotenie Jacka Reachera vychádza z toho ako divák k filmu pristupuje. Za prvé, netuší vôbec nič, len to, že v tom hrá Cruise. Ako napríklad ja. Druhá možnosť je očakávať to čo vo veľkom začína ponúkať novodobá produkcia. Napríklad tzv. twisty, alebo záhady, možnosť na rozvíjanie zbesilej kombinácie vyvrcholení, ďalej emotívne nadupané scény neriešiace v zasáde nič, najlepšie s hučiacou hudbou (viz. Nolan & Zimmer). A toto je škoda, pretože tu sa jedná o cielene jasný záver, klišé sa dostavuje v hodnej miere ale v tých správnych momentoch. Všetko proste prebieha tak ako sa čaká. Ale pozor toto je predsa to hlavné pozitívum! Naháňačka v autách, klasický bezproblémový priebeh záveru plus pár vtipných momentov na osvieženie k tomu. Ako som sa dočítal niekde v diskusii, toto je ten pravý oldschool krimi kúsok. Robert Duvall potešil. Dávam 9/10. (Ešte ma napadlo ako by Jack Reacher vyzeral pod taktovkou Refna, ale to už by bola iná story :)

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

(57/2013, DVDRip) / No čo, až také zlé to nebolo ako som podľa komentárov čakal. A už vôbec si nemyslím, že to bolo tupejšie ako 4. diel. Jasné, primitívna akčná blbosť, čo ste čakali? Keď to porovnám mimo série DH, ide o mierne nadpriemerný akčňák. Čo celkom prospelo bolo spojenie so synátorom, aj keď hlášky teda mohli mať väčšie koule. V rámci možností spokojnosť. (6/10)

Aftershock (2012)

(56/2013, DVDRip) / Klasika, tam je zaangažovaný Eli sklamanie nehrozí, nech si všetci hovoria čo chcú, pre mňa je to záruka kvality. Tentokrát na opačnej strane pod réžiou Lópeza. Čo ma ale tentokrát maximálne vytáčalo bol úvod. Preboha keď robím film dlhý 1:30 prečo 40 minút sa nedeje nič. NIČ. Škoda, pretože ten zostatok stojí za to. Gore, akcia, postupné kántrenie hlavných postáv, všetko ako má byť. A to spojenie eco-terroru s uprchnutými muklami, no paráda. S nadšením čakám na oznámené Eliho kúsky na tento rok. (7/10)

Pojďte si hrát (2012)

(55/2013, DVDRip) / Originál som nevidel, takže asi chvalabohu nemám a nemusím s ničím porovnávať. Filmu chýba to hlavné, atmosféra strachu. Tu sa dostávame k základnému problému. Keď už sa tedá koná situácia s vraždiacimi detvákmi, je nutné aby z nich išiel strach. Bohužiaľ sa koná nuda. Decká sa teda tvária priblblo ale to je asi tak všetko. Záver o ničom. Frajerský znejúci režisér Makinov (kto to vôbec ako má byť?) by si mal skorej trúfnuť na nejaký vlastný kúsok. (4/10)

Blesk (2011)

(54/2013, DVDRip) / Statham opäť v akcii? No nie úplne, jedná sa skorej o kriminálku starého strihu. Problém je, že kvalitou sa jej vyrovná samotný diel hociktorého krimi seriálu z 80- a 90-tych rokov. Nič výrazné ani zapamätatelné sa nekoná, vrah je celkovo slabý odvar, atmosféra slušná, klasiky anglická. Priemer. (5/10).

Modus Anomali (2012)

(53/2013, DVDRip) / Tak s týmto kúskom vôbec nejsom spokojný. Ako celok je to totižto ťažký úlet. Jediné čo sa dá ako tak pochváliť je slušné technické spracovanie a taký ten sľubný pomalý začiatok. Keď už sme pri slove pomalý....postupne ma dĺžke scén začala slušne ubíjať, povedal by som že kludne mohol byť film vo forme povedzme 20 minutového kraťasu. Vysvetlenie je také celkom očakaváne, ono postupom času bolo jasné, že na konci asi nadšenie nezavládne. Prvá tretina super, ostatokuž len s klesajúcou tendenciou. (4/10)

Texaský masakr motorovou pilou 3D (2013)

(52/2013, DVDRip) / Hm, ďalší Texas Massacre kúsok. Zdá sa, že keď už je to s novými originálnymi predlohami biedne, budeme si musieť vystačiť aspoň s prevarenými. Ono nakoniec je to mierne nadpriemerný kúsok, ako jednohubka kľudne poslúži. Všetko pekne odsýpa po zabehnutých šablonách, žiadny extra nudný rozbeh sa nekoná ide sa rovno na vec. Ale páni moji, Saška Daddario .... wow .... jak tam v tej košielke pekne pobehuje, povinne obsadzovať do všetkých hororov :) (6/10)

Časové pásmo bylo změněno