Vdovy (2018)

(35/2019) / Tak v prípade Steva McQueena boli samozrejme očakávania vysoké. Prešlo 5 rokov od jeho posledného filmu čo je dosť dlhá doba. Trošku mám pocit, že samotný materiál nebol už pred sfilmovaním nejako moc oslnivý. Nič špeciálne, v zásade obyčajný heist movie. Až na pár viac či menej samoúčelných scén sú Widows až privelmi obyčajný film, ktorý sa vlastne ani o moc nesnaží. Čo sa týka hercov tak o prvú ligu sa snaží len Viola a Colin Farrell, inak prekvapivo slabota. Pán McQueen by sa mal rýchlo pustiť do niečoho velkého a zachrániť si reputáciu. (6/10)

Vyvolávač deště (1997)

(34/2019) / Klasické 90-te. Vtedy populárne filmy zo súdneho prostredia boli naozaj na vrchole. Na rozdiel od dnešných drám, netrebalo privela šokov, twistov a násilia. Všetko prebiehalo v kludnejšom tempe, so zameraním na kvalitu scenára a dialógov. Rainmaker stojí na skvelých hereckých výkonoch, od hlavej role Matta Damona, cez úžasné vedlajšáky pre Dannyho, Jona Voighta, Danny Glovera a hlavne Mickeyho Rourka. Teraz by to už asi nestačilo, pred vyše 20 rokmi išlo o vrcholnú filmografiu. (8/10)

Rain Man (1988)

(33/2019) / Legendárny Levinsonov Rain Man trošku nahlodal zub času. Jediné čo zostane dokonalé navždy je úžasný Dustin Hoffman. Film má veľa pekných momentov, ale uberá sa takým 80-tkovým tempom a v podstate rutinne. Už o 6 rokov neskôr sa v podobe Forresta Gumpa ukázalo, že podobný film môže ponúknuť intenzívnejší a originálnejší zážitok. Rain Man je pekný film, s pre mňa menším ako očakávaným emocinálnym dosahom. (7/10)

Casino (1995)

(32/2019) / Tak ale pán Scorsese si znovu dovolil veľkú parádu. Skoro tri hodiny materiálu, ktoré sa stále tvária, že iba začíname, vďaka vždy prítomnému voiceoveru viacerých postáv. Casino je zábavný, inteligentne vystavaný drsný príbeh s dvomi ikonami žánru. De Niro síce dal len svoj štandard, ktorý teda samozrejme je viac ako dostačujúci, ale to čo tu predvádza Joe Pesci je geniálne. Mal som chuť toho malého parchanta zabiť stokrát. Farby, autá, tony skvelých vedľaších postáv, Scorsese je proste unikát. Skvelý film, ktorý nestratil NIČ aj po vyše 20tich rokoch. (9/10)

Scanners (1981)

(31/2019) / Škoda, že sa majster Cronenberg začal nejako krotiť. Scanners obsahujú všetko z jeho rukopisu. Bizarne beznádejné prostredie, odťažité neprístupné až umelé postavy a ktomu samozrejme nejaký úchylný námet. Tentokrát sa jedná o ľudí, tzv. scennerov, inými slovami telepatov. A síce tam všetko je, z filmu ide pocit ako keď si tretí krát vyluhuješ sáčok s čajom. V rámci tvorby to bude za tri. (6/10)

Pátá vlna (2016)

(30/2019) / Ak by tento film vypustil Asylum production, padol by som rozhodne na prdel. Ak toto niekto vypustil so serióznym úmyslom, nezostáva si len zaťukať na čelo a rýchlo zabudnúť. (2/10)

Najednou jsme rodina (2018)

(29/2019) / Zo začiatku typická feel-good comedy nakoniec zahrá na dosť emotívnu a vážnejšiu strunu. Ale vôbec to nevadilo. Hlavne, že Markovi a Rose to fakt herecky klapalo a decká zahrali snáď ešte lepšie. 75% dráma, 25% komédia, treba k tomu aj tak pristupovať. (8/10)

Všechno nejhorší 2 (2019)

(28/2019) / Rovnako zábavné ako jednotka s absolútne ničím navyše. Možno som čakal trocu viac. V žánri vypnem hlavu a bavím sa je ale stále Happy Death Day 2U v pohode oddychovkou. (6/10)

Kráva (1993)

(27/2019) / Jeden z tých ozaj depresívnych a beznádejných filmov, hlavne čo sa týka českej produkcie. Predsa len väčšinou sme zvyknutí na trošku odľahčenejšie žánre. Tie vidiecke drámy šli vždy viac slovenským filmárom. Ako slovenskú alternatívu doporučujem film Drak sa vracia. Osobne mi zážitok pokazilo aj na dobu vzniku slabučké technické prevedenie. S lepšou kamerou, zvukom a nejakým vhodným obrazovým vylepšením sa mohol film ukázať v trošku lepšom svetle. Z perspektívy 90-tych rokov, keď konečne mohli znovu filmári začať naozaj tvoriť je Kráva rozhodne originálnym filmom. (6/10)

Vice (2018)

(26/2019) / Až na Balea je Vice neskutočne rutinný kus, ktorý sa o nič moc nesnaží, teda ak nerátame snahu o nejaké tie nominácie. Pre divákov ktorý majú radi politiku a podobné filmy verím, že to bude viac ako zaujímavé, pre všetkých ostatných zostane v pamäti snáď len parádne nastrojený Bale. (5/10)