Tanec nad plačom (1989) (TV film)

Až taký tanec nad plačom to nie je :) Niet čo povedať krásny slovenský prízvuk, výborný herci, výborný podklad a scenár... dnes u nás už nevznikajú také spracovania.. toto kedykoľvek! :) Krásne filmové zážitky. /90 %/

Sluneční jas (1999)

Po réžii je to povedený kúsok. Ako keby pri každom zábere hovorí režisér divákovi, tak toto robím tu a tu. Priveľa materiálu za krátky čas a keby tam nebolo toho „Ľúbim ťa, asi 1000-krát.“ /55 %/

Pianistka (2001)

Film na dosť vážne téma. Človek musí mať skutočné náladu a silu si pozrieť tento snímok. Z filmárskej stránke, nie čo povedať Haneke je majster a svoju nemeckú osobnosť je cítiť. Isabelle Hubert fantastická. Pre diváka to je závažný kúsok, čo sa týka vnímania. Myslíte si, že Haneke niečo skrýva v tomto filme ? /80 %/

Hra o trůny - Série 6 (2016) (série)

Suma sumárum celkom slušná séria, síce samozrejme keď niekto už je zvyknutý na pomerne hutný a depresívny materiál Georga R. R. Martina, tak toto je prechádzka rúžovou záhradou. troška nám trvalo, pokiaľ sa nám táto séria rozdýchala. Predsa je poznať na tom, že tvorcovia David Benioff a D.B. Weiss sú dosť pozadu oproti Martinovi (inými slovami nie je to ten GOT, na čo sme zvyknutý).. postavy dostávala omnoho viac svetlejšieho.... tú už sa aspoň po lopate vysvetlí pôvod Johna Snowa (peknú mamku má Jon Snow) .... hádam 7. sériu omnoho viac vyšvyhnú akú túto. Spravodlivých - /70 %/

Hra o trůny - Vichry zimy (2016) (epizoda)

Konečne kvalitná dejová línia, zvraty to všetko pristúpilo, na päť hviezd. Také dejové zvraty som naposledy koncom 1., 3. a 5. série....zdá sa že posledné dva epizódy (aj táto) ukázali, že tvorcovia majú ešte zopár celkom slušných kúskov.... tak uvidíme nabudúce. /93 %/

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Odkrývajuce šialenstvo neskutočných rozmerov... Ono násilia a bezočivosti je dosť... predsa nesmie zabúdať na 2. svetovú, aj keď NEBOLA VEĽMI PRÍJEMNÁ. Človeka tento seriál veľmi dojme...

Frankensteinova nevěsta (1935)

Popredné miesto, tých najväčších klasík v oblasti fantasy a hororu. Momentálne píšem scenár pre hororovku, a to je zdroj inšpirácie. Myslím, že toto je krásna ukážka toho, že čo skutočne chýba v dnešných hororoch. /100 %/

Kůže, kterou nosím (2011)

Psychóza nevydaných rozmerov, Antonio Banderas dostal jednu z najkomplikovanejších a najlepších úloh svojej kariéry a ktorú zahral mimoriadne skvelo. Kto iný, než Pedro Almodóvar v dnešnej dobe, by dokázal takúto psychologickú úchylku s drsným námetom natočiť a s umeleckým nadhľadom + vkusom. Ono človek si myslí, že už ho nič neprekvapí, ono to úplne inak. Za tú filmárčinu hviezda navyše, keby o bol normálny režisér, tak je to za tri. Silný a drsný námet, ten bude rozhodovať či sa vám to bude páčiť alebo nie. /80 %/

Hra o trůny - Bitva bastardů (2016) (epizoda)

Bravo! Bravo! Bravo! Long Live the Jon Snow. Za tú bitku hviezda navyše, zatiaľ najlepšia epizóda z celej šiestej série. Táto bitka sa môže POKOJNE pridať k ďaľším legendárnym bitkám GOT. :) Jon Snow terminátor... Plný kotol, až srdce vám bude bušiť, ako pri pretekoch. /100 %/

Rosetta (1999)

Zlatá Palma a zaslúžene! Je to smutné, značne depresívne a na druhej strane premakané. Človek musí mať času a náladu, aby si to pozrel a ľutovať to určite nebude. /95 %