Prometheus (2012)

Sakra, tak na Promethea jsem čekal od tý doby, co se ten spotvořenec začal natáčet..tudíž kurevsky dlouho.. pak se začaly objevovat první recenze, který byly DOST rozporuplný a ve stejném duchu pokračovaly a to mi tenhle film tak znechutilo, že se stalo, že jsem ho viděl až před nedávnem. A fakt je, že rozporuplnej zůstal.. i když se mi líbil. Jak totiž tvrdí ostatní, v Prometheovi je hafo nelogických záležitostí a chvilek, kterým prostě nerozumíte, že to celý vyznívá takovým neuceleným dojmem. Začátek tvoří takový intro (hodně působivé se skvělou atmosférou, jen nevíte proč tam vlastně je), pak odlet na planetu stvořitelů, tam je to super, ale ty nelogičnosti a podivnosti tu podívanou prostě tak nějak ruší a na konci filmu přemýšlíte co, jak a hlavně proč ty lidi udělali to, co udělali...Prometheus má obrovitej, výbornej příběh na nemalé téma, který je bohužel podaný v hádankách a jinotajích, takže dvojka bude muset být jeho obřím vysvětlenám. Doufám, že to Ridley neposere. Potenciál to má slušnej.

Lucky Louie (2006) (seriál)

Fakt srandovní seriál. Kvalita většiny dílů je hodně vysoká a i když se občas mistr těsař utne, tak celkově je těch 85% fakt adekvátních.

Vraždy v Midsomeru (1997) (seriál)

Docela koukatelnej seriál o městečku Midsomer, kde se to vraždí jak na běžícím páse. Doslova je tam kriminalita jak za Kaina a Abela. Mordy jsou někdy docela origináoní, zápletky celkem taky..a ta hororová znělka, to je taky kumšt, Cha chá

Vlkodlak (1981)

Fotřík vezme kluka do Transylvánie, aby ho tam kousnul vlk..ten musel bejt ale hodně ulítlej, protože z kluka se nestal vlkodlak, ale podivnej neseriózní opicodlak..je to celý divný, občas padne dobrá hláška, něco se povede, něco mín..ve finále je celkem průměrnej film, který ale v televizi hned tak neuvidíte a to cení.

Ostrov doktora Moreaua (1977)

Křížení lidí a zvířat je téma, které v hororech nemá moc silný zastoupení a přitom by se dalo tolik využít..tady se povedlo dost. Ale parodie Ostrov doktora Dlahy v podání Simpsonových je nejlepší :-D

Okem boha Hora (2000) (seriál)

Zajímavý dokument, který Egyptské záhady vykládá zase z jiného (poněkud neobbyklého) úhlu. Opravdu, je to skoro napováženou...mě tyhle věci teda náramně zajímaj a podobné dokumenty vyhledávám, ale připouštím, že hodně tvrzení, která zde Pavel Rímský předkládá (i když dávají smysl), zní tak moc neuvěřitelně, že nad tím rozum zůstává stát a člověk si říká, že staří egypťané museli být lidé s absolutně abnormálním intelektem a nevídaných schopností..no, udělejte si obrázek sami. Stojí to za to :-)

Let Fénixe (1965)

Výborné, minimalistické a spíše psychologické drama okolo party trosečníků na poušti, kteří se snaží z nastalé situace nějak vybruslit. Zní to jednoduše a vypadá to skvěle. Tyhlety příběhy, kdy se různí lidé dostanou do podobnýho průseru já mám rád. Ovšem, musí se to umět natočit...tak jako tohle.

Neporazitelný: Vykoupení (2010)

Isaac Florentine asi hodně koukal na Peklo s Van Dammem a sestrojil hodně podobný film s o něco Hollywoodštějším učesanějším vzhledem a o něco lepšíma bitkama.. jinak Scott Adkins je výbornej rváč, kterej se jednou jistě probojuje mezi akční hereckou elitu. Výbornrj výkon.

Stařec a moře (1999)

DOKONALÉ. krátký animovaný film podle klasického arcidíla Ernsta Hemingwaye vyvedený v tak úchvatném vizuálním pojetí, že jsem fakt chvílema omdlíval. Opravdu originál.