• Krátkometrážní

Hutě volají (1950)

Náborový film vyprávějící chlapcům opouštějícím školu o práci ve vítkovických železárnách. Provádí je celou výrobou a seznamuje je s hutníky, z nichž jsou mnozí příkladnými úderníky. Film končí výzvou, aby se chlapci věnovali povolání hutníků a svou prací tak pomohli pětiletce. Filmem provází Jaroslav Bezouška.

Dohnat a předehnat (1948)

Film o zlepšovatelských návrzích v závodech. Ukazuje divákovi, jak se přijímají nové patenty, jak jsou vypisovány soutěže a podávány zlepšovatelské návrhy. Snímek vyzývá k tomu, aby i ostatní zlepšovatelé následovali a přispěli tak k dohánění a předehnání světové ekonomiky. Filmem provází Albín Heřman, Josef Junek a Emil Gorlich.

Miliardy kolem nás (1948)

Krátký dokumentární snímek o chorobách z povolání. Krásný instruktážní film o tom, jaké nebezpečí při různých profesích hrozí a jak jim předcházet. Filmem provází Jiří Šrámek

Bohéma (2017) (seriál)

Jako velký fanoušek československého filmu cítím z tohoto seriálu velké zklamání. Přes velkou absenci postav, které do tohoto období patřila a nebyla tam, jsem se snažil pochopit věrohodnost postav, které nám seriál představil, ale nějak mi to nešlo. Chybí jakýkoliv historický odkaz, vše je založeno pouze na tom, co jsme už z minulosti znali(Anna Letenská, Burian jako kolaborant).

Znamení Raka (1966)

Filmy z nemocničního prostředí mám vždycky rád, ať už se jedná o komedie nebo jako v tomto případě kriminální drama. Překvapivé rozuzlení v odhalení vraha, myslím, že se prvotina pana Juraje Herze zdařila. Jediné, co mě trochu rušilo, bylo předabování spousty herců hlasy jinými herci, ale to byl asi záměr.

Zbehovia a pútnici (1968)

Apokalyptický film Juraje Jakubiska.. tří příběhy. Film byl natáčen v době, kdy se u nás schylovalo k srpnovým událostem roku 1968. I tuto situaci dokázal režisér do filmu začlenit velice milým a krásným způsobem, ale tím zase pravděpodobně způsobil, že film šel na dlouho do trezoru.

Praha nultá hodina (1962)

Zajímavý snímek posazený do začátku obsazení naší země německými okupanty. V závěru filmu symbolicky z kufru vypadává jeden pas, když v tu chvíli přichází o život jeden z německých komunistů.

S nadějí, důvěrou a láskou (1990) (TV film)

Smutné a velice emotivní vyprávění politických vězňů - žen i mužů z padesátých let a jejich konfrontace s lidmi, kteří o nich rozhodovali. Z nich se samozřejmě nikdo ke svým provinění nedoznal, tento snímek by měl být v České televizi promítán každý rok, aby se nikdy nezapomnělo.

Papilio (1986)

Kdo s čím zachází, tím taky schází....

Hrdina má strach (1965)

Velice krásná a působivá satira na téma byrokracie aneb jak to chodí na pracovištích za socialismu. Strach bohužel přetrvává i do dnešní doby, ale z filmu je cítit a znát, že se doba pomalu uvolňovala. Pochybuji, že v době normalizace tento film byl vysílán. Pan Hrušínský vynikající, je vybočování z děje, kdy promlouvá k nám posluchačům, to nemělo chybu.