• Krátkometrážní
  • Sportovní

Sestra (2018)

Nečekal jsem takřka nic vzhledem k tomu, že nejsem nějakým velikým fanouškem duchovních hororů a vlastně jediné podařené, které se mi vryly do paměti jsou oba Conjuringy, tak můžu být jen a jen spokojený. Samozřejmě o nic přelomového se nejedná, jedná se o prequel právě k již zmíněnému Conjuringu, ale horor i bez toho sám o sobě obstál. Postavy jsou sympatické (na Franchieho nikdo nemá !!) a i Valak je podle mého nejstrašidelnější hororová postava za poslední dobu. Jinak se na to koukalo dobře, klášter je opravdu parádní, jen ten příběh mohl být o něco zajímavější a nezlobil bych se ani za více lekaček. Z universa to překonalo obě Annabelle, ale na Conjuring to zdaleka nemá. Lepší 3*

Predátor (1987)

Predátor je jeden z nejpopulárnějších akčních filmů, ale že by se jednalo o kultovní záležitost, to zase ne. Film má velice charismatické postavy (opravdu všechny postavy mají něco do sebe a to už se v dnešní době takřka nevidí) a hlavně film má Arnolda, který je tu ve své nejlepší formě a po Terminátorovi je tohle rozhodně jeho druhý nejlepší film. Celkem dlouhé finále taky potěšilo, ale jak říkám, tohle mi jako kultovka prostě nepřijde a po druhé bych si to asi už nepustil. Čisté 4*

Matrix (1999)

Matrix je jeden z nejdůležitějších filmů vůbec a svou akcí ničí snad všechnu svojí konkurenci starších i novodobých filmů, a když do toho připočteme ještě vynikající obsazení, geniální nápad a brilantní triky, tak si pokládám otázku "Co tomu sakra chybělo?"... nechybělo tomu nic, ale celá ta první polovina filmu byla taková utahaná a člověk se těžko snaží pochopit o čem ten Matrix vlastně je. Každopádně to, co potom pokračovalo mě jednoduše dostalo a to už se dlouho nějakému filmu nepovedlo. Lepší 4*

Alfa (2018)

Boha jeho, jak někdo může vymyslet, že film začne spoilerem a celou první půlhodinu tak vidíme nezáživnou nudu, která stejně víme jak skončí, navíc u filmu s tak krátkou stopáží. Do toho je to celé strašně přeefektované a hlavní postava nesympatická, jen ten vlk byl super. Zlaté 10,000 BC v tomto případě. Čisté 2*

Drž hubu! (2003)

Výborná vtipná francouzská komedie, která sice nejdříve vypadá jako stupidní, ale opak je pravdou. Od začátku parádně nastolené tempo, kde se jede na maximum, hlášek se tu nachází více, než v jakémkoliv předchozím filmu, který jsem snad kdy viděl a korunku tomu dodává neuvěřitelně "vtipně dementní" Depardieu s již tradičně super Renem. Jen škoda, že tempo filmu ke konci upadá a ustřihnutý závěr tomu taky moc nepřidal, jinak ale jedna z nejlepších komedií a povinnost pro fanouška kinematografie. Lepší 4*

Rudá volavka (2018)

Až mi někdo za pár let připomene film nazvaný "Rudá volavka", tak jediné co mi naběhne je Jennifer Lawrence ve spodním prádle a to, že vlastně vůbec nevím o čem to bylo. Snaží se to být špionážní thriller s určitou dávkou romantické vložky, ale ve svém žánru se jedná o těžký podprůměr a dlouhá stopáž tomu taky moc nepřidává. Hercům tu nejde věřit vůbec nic (jen Matthias Schoenaerts je super, uznávám), atmosféra sice vtáhne na začátku do děje, ale ta se v průběhu filmu rozplyne bůhví kam a ten konec byl vyloženě nepovedený vtip. Pokud máte rádi tento žánr, tak si nejspíš přijdete na své, ale já musím upřednostnit Atomic Blonde před Red Sparrow. Slabší 3*

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Tak Spielberg se po ne moc povedeném The Post pustil do nerdovského RP1 a je to teda těžká jízda se vším všudy. Postavy jak v Oasis, tak ve hře jsou parádně sympatické, záporák nečekaně taky dobrý, akce sice moc nebylo, ale když už byla, tak to stálo za to (závod a finále top!) a hlavně všechny ty Easter Eggy! (Shining!!!). No prostě kultovka jako prase. Audiovizuální orgáč spojený s jedním velkým nerdgasmem. 5*

WWE Crown Jewel (2018) (pořad)

Tohle se přeci nemůže líbit žádném pravému fanouškovi. Urážka wrestlingu. 1*

Halloween (2018)

Ty vole, proč se do toho ten Carpenter pořád štve? Všichni víme, že první díl přinesl před lety něco unikátního, ale bez soundtracku to byl podprůměrný slasher, o něco lépe na tom byl druhý díl, který už se přeci jen jako slasher povedl více, ale tenhle remake (ostatní nepočítám) je prostě o ničem. Postavy tu jsou těžce nezajímavé a bez jakéhokoliv charisma, atmosféra je tu až na pár výjimek na bodě nula (jediná scéna se skříní se povedla) a ani samotný Michael Myers se tu nijak extra nepředvedl... obecně celá série Halloween je taková zvláštní... ani jeden díl na to, jak je série známá, mě vyloženě nepoložil na kolena a tenhle díl je tak neoriginální, kopírující a bez myšlenky, že mi to je upřímně líto a tuhle chybu upírám právě hlavně Carpenterovi, který vlastně kromě jednoho výborného soundtracku, neudělal v téhle sérii filmů vůbec nic. Slabší 3*

WWE Evolution (2018) (pořad)

Botchamania dostala svojí vlastní PPV... 2*

Časové pásmo bylo změněno