• Krátkometrážní
  • Sportovní

Den dobytí Bastily (2016)

Tohle je jen další potvrzení, že Francie a akce jdou dohromady. Pořádná akční béčkovka se svižným tempem, ale na čtyři hvězdy to není. Potěšil Idris Elba i Richard Madden. Lepší 3*

Deadpool (2016)

Po dokoukání mám z toho rozpačité pocity. Humor nechyběl, o tom nikdo nepochyboval, ale té akce se moc nedostane a to je velká škoda. Určitě potěší Easter Eggy na všemožné filmy (od X-Menů až po Taken a Blade), ale zase na druhou stranu (tradičně u Marvelu) chyběla bohužel pořádná záporná postava. Mírné zklamání a tím pádem pouze za Lepší 3*

Správní chlapi (2016)

Parádní komedie se vším všudy a navíc po delší době film, který ani chvilku nenudí. Výborní herci, super hlášky a cool příběh to vše doplňuje. Čisté 4*

Prvních 100 (2014) (seriál)

Po prvních dvou dílech se mi seriál tak znechutil, že další díl jsem si pustil až přibližně o půl roku později a v ten moment se všechno rázem změnilo. Jeden z nejlepších postapokalyptických seriálů, který se aktuálně vysílá. Všechny tři série odlišné, všechny tři výborné. (až tedy na ten začátek první série). Seriál spíše určený pro náctileté. 1. série - 80%, 2. série - 95%, 3. série - 85% Čtvrtá série se mi líbila daleko více než série předchozí a asi až na dva díly byla každá epizoda velice napínavá, kde ani zvraty nechyběly a byla to celkově super podívaná a příjemné překvapení. Poslední časový skok na konci série mě překvapil, ale chápu, že potřebovali naladit na další sérii, což se jim sakra povedlo! 4. série - 95% Tuhle část píšu hned po posledním díle páté série a musím říct.... ty vole to byl takovej náklad jako jsem už dlouho neviděl... tomuhle seriálu se musí nechat to, že má každou poslední epizodu těžce emocionálně propracovanou (ano potoky slz tekly) a s výborným naladěním na další sérii. Každopádně musím hodnotit celou sérii a ta se držela převážně v nadprůměru a já si nemůžu na nic stěžovat... opět se těším jako malé děcko v pořádí již na šestou sérii. 5. série - 95%

Warcraft: První střet (2016)

Začalo to tak dobře, ale vždycky se něco musí pokazit. Jako pozitivní věc bych vyzdvihl hlavně brutalitu a hezkou vizuální stránku filmu. Ale jako film to u mě prostě neobstálo. Celá druhá polovina až překvapivá nuda a bojím se dalších dílů. Čisté 2*

Constantine (2014) (seriál)

Matt Ryan byl pro tuhle roli přímo stvořen bohem, nebo jinak vážně nevím. /80%/

Stranger Things (2016) (seriál)

Neskutečná paráda tenhle seriál. Skvělý herci, parádní atmosféra doprovázena výborným soundtrackem, napětí by se dalo krájet a nechybí tomu ani slušná dávka nostalgie. Všech osm epizod bylo boží! Snad bude druhá série stejně dobrá jako ta první. 1. série - 100% I na druhou sérii jsem se podíval z odstupem, abych zjistil jestli je všechen ten hype oprávněný a musím uznat, že toho lituji, protože se z toho vyklubalo jedno z nejlepších pokračování seriálu, které jsem kdy viděl. No začnu negativem (i když jich opravdu moc není) a to je příběhová linka Eleven v první polovině série... ze všeho jsem čekal tohle nejméně, ale opravdu se tak stalo. To co bylo v první sérii nejlepším bylo v té druhé nejnudnější. Naopak všechno ostatní bylo strašně záživné a koukal bych na to pořád. Postavy (společně s neuvěřitelnou 80's atmosférou) jsou to nejlepší na tomhle seriálu a ty se během druhé série tak rozvinuly, že jsem si zamiloval snad úplně každého (od parchanta Billyho až po gold celé téhle řady Dustina se Stevem). A samozřejmě odkazy na všelijaké filmy apod. opět nechyběly. 2. série - 95% ... Bohužel nastalo co jsem tak trochu očekával a třetí série spadla o třídu dolů. Pořád to má svoje postavy, nostalgii, odkazy na filmy, ale strašně jde vidět, jak je to uměle natahované, navíc prvních 5 epizod se navíc pořádně nic neděje a poslední díl byl jako z telenovely (nesympatická Suzie to všechno dokončila) Dá se na to koukat, ale radost mi to teda nepřineslo. Čtvrté série se vyloženě bojím. 3. série - 80% Čtvrtá série Stranger Things definitivně potvrdila ať už čísly, ale především kvalitou, že je právoplatnou jedničkou na Netflixu. Všechny příběhové linie jsou dokonalé, hlavně Hopper v Rusku potěšil, těší mě, jak je konečně na nějakém velkém mainstream seriálu vidět ten rozpočet, který se tu rozhodně neztratil - vizuál je sérii od série snad ještě lepší a lepší. Další věcí, která mě potěšila je to proslavení skladby Running Up That Hill od Kate Bush, ta sklaba si to jednoduše zasloužila být takhle proslavená - a s tím spojený i čtvrtý díl, který byl definitivně nejlepší a nejvíce vygradovaný dílem možná celého seriálu. Scéna, kdy Max utíká od Vecny při téhle skladbě je neskutečná bomba. Jen nechápu proč tvůrci právě po tom čtvrtém díle tu skladby přehrávali v každém dalším díle snad osmkrát, to mi přišlo zbytečný až otravný, a myslím, že kdyby místo toho zvolili nějakou jinou oldies muziku (a že jí je!), tak by udělali lépe. No každopádně zpátky k sérii, rozumím lidem, kterým tahle série mohla přijít nezábavná/nezáživná, a hlavně pro lidi, kteří neviděli celý seriál nebo kteří viděli jen nějaký díl, tak ty jsou na tom biti nejvíce, protože ve čtvrté sérii je tu spousta přepálených emočních dialogů (ne, že by mi to vadilo, ale je tomu tak) a doplnění příběhů, na které fanoušci tak dlouho čekali, takže to rozhodně není pro každého, ale ty věrné to stonásobně odmění. Já už vlastně můžu říci, že jsem na Stranger Things vyrůstal a musím tvůrcům alespoň tady poděkovat za tohle zpříjmenění, protože ST je opravdu unikátním seriálem. No nic, jdeme si naposledy počkat a od poslední série očekávám ještě velkolepější jízdu. HELLFIRE CLUB! 4. série - 95%

Centrální inteligence (2016)

Zasmál jsem se a to bylo to hlavní, Rock s Hartem se k sobě hodí jako prdel na hrnec. Opravdu dokonalá komedie, která "neměla chybu". Lepší 3*

47 metrů (2017)

Po delší době zase kvalitní animal survival se žraloky, který mě opravdu bavil a i když jsou Shallows u mě stále nepřekonány, tak jsem si to v klidu užil, teda až na konec, ten na mě zapůsobil jako špatnej vtip. Čisté 3*