Bílé peklo (2001)

Hned ze začátku, kdy náš ústřední nacista-chytrolín maluje lžičkou na omrzlou stěnu vlaku Sibiř a dodává, že "malá je tady každá řeka kratší než tisíc kilometrů", se v člověku něco sevře a toto zkousnutí (přes značně dlouhou stopáž) nepustí lehce. A nebo taky neokoukaný megalomanský nápad z neokoukaného konce zeměkoule s podivnými intermezzy v německém kostele a značně přepísknutým koncem. Hodně dobrá věc.

Predátor (1987)

Film s velkýma samčíma koulema, film pro nás chlapy :-) Vzrušující 1v1 souboj s ošklivákem nejen v podání Arnieho, ale též Carla Weatherse a Elpidia Carrilla. Škoda, že pokračování jsou vesměs sračky (a že vůbec jsou).

Blade Runner (1982)

Film, který nejsem schopen ani na druhý pokus dokoukat, smrdí - tady se nedá svítit. Že Ford není mezi první ligou zrovna štika v rybníce, to už subjektivně vím, zato Scott mě hodně zklamal. Nejlíp to napsal tuhle POMO. [/asslicking]

Akta X - Film (1998)

Jako samostatný film trochu divné, jako malý dílek z monstrózního celku smsl dávající, kvalitní, leč ve srovnání se seriálovou mytologií té doby nikterak výjimečné. --- SPOILER --- Smutná smrt Muže s pěstěnýma rukama taktéž nepotěší.

Ring (1998)

Mám dojem, že jsem pěti hvězdičkami ohodnotil pouhé tři horory - SHINING, BLAIR WITCH PROJECT a právě RINGU, který mi z právě zmíněných filmů přišel dokonce nejstrašidelnější, než jsem raději zaoblil hrany Sadačiných nehýtků, tedy okoukal si ho (abych konečně po letech usnul i zády k zrcadlu, rozumíme si). Nevím, jak je na tom s koulema americký remake, ale Nakatův film je doslova prošpikován nanejvýš nervózní orientální atmosférou a znepokojujícími starojaponskými báchorkami. Což je teda něco, co bych nečekal, že mě může vůbec někdy bavit, natož vylekat. Člověk si u toho vážně neodpočine.

Tak jde čas (1965) (seriál) odpad!

Poctivý druhý flek od konce pro nejzbytečnější plýtvání (jistě talentovaným :))) filmovým štábem všech dob.

Mladí a neklidní (1973) (seriál) odpad!

Jen tak dál, blbečci severoamerický, vzhůru do nejhlubších hlubin filmového hajzlu...

Kameňák (2003)

Dost lidí kolem mě vnímá SLUNCE, SENO trilogii zhruba jako "jednoduché, ale docela koukatelné výjevy z prostého života prostých lidí, nanejvýš vhodné pro letní večery", zatímco KAMEŇÁK je "nevtipný nový pseudoumělecký kvas". Já bych byl docela rád, kdyby se role obrátily, neboť mi přišel koukatelnější.

Sám doma 3 (1997) odpad!

Než podruhé tohle, to radši na dvě hodiny vykonávat nějakou hnusnou manuální práci nebo navštívit zubaře. Dětský kult byl tímhle zřejmě zle znásilněn. Do zadku.

Okrsek 49 (2004)

Překvapivě lepší, emociálně nadupanější a hlavně svižnější (uííí!) záležitost než TOWERING INFERNO se zajímavou rolí pro Johna Travoltu.