Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Bekmambetov má talent a točit umí. Jenže občas mu přijde pod ruku podobně ujetý scénář a vznikne z toho podobně zábavný film, jako například první Resident Evil nebo Underworld, který je zábavný v akčních scénách, ale "příběhová" vata převážně nudí. Je ale pravda, že jsem od toho moc nečekal, takže nejsem ani tolik zklamán. 50%

Absolutní moc (1997)

Clint Eastwood není bůh a tak se může stát, že mu to občas taky ujede a že ne vše se povede, tak jak bylo původně zamýšleno. Ačkoliv si ke spolupráci nepozval žádné herecké začátečníky, svou režií bohužel často sklouzává k nezáživnosti a někdy i nudě a tomu nezabrání ani skvělý Harris nebo Hackman. Asi tomu moc nepomohl ani dabing. 50% a zklamání.

A co když je to pravda? (2005)

Příjemná romantická záležitost s velesympatickým párem Reese Witherspoon - Mark Ruffalo, která mi přesně sedla do pohodové nálady. Nebýt několika menších logických kiksů a zbytečně natahovaného a nakonec naprosto zazděného konce (holt je to přeci jen romantická komedie a ne drama), byl bych asi s hodnocením o něco velkorysejší. 65%

Agent bez minulosti (2002)

Jason Bourne je mrtev, ať žije Jason Bourne. Matt Damon je jako nový hrdina typu Jamese Bonda (popřípadě Hitmana) bezchybný a je vidět, že mu tahle role opravdu sedí. Promyšlený scénář nabízí skvělou špiónskou podívanou plnou tajných agentů, špinavých her, chladných záporáků a akčních sekvencí (automobilová honička v Paříži) a sympatického zástupce má v tomto filmu i něžné pohlaví. Už teď se ale těším na pokračování a na rozkrývání tajemné minulosti jednoho nedoceněného agenta. 90%

Agentky D.E.B.S. (2004)

WTF? Neskutečná blbost a hodně velký úlet, u kterého mě navíc překvapuje to, že to točila ženská. To, že jde v podstatě o zfilmovaný vlhký sen normálního muže, bych ještě chápal, ale obalit ho tak idiotským dějem s netradiční lesbickou pointou, to už je i nad moje chápání. Nebýt herecké účasti Jordany Brewster (bez ní by to byl odpad jak vyšitej), asi bych o tuhle šílenost ani nezavadil. Bohužel se tak ale stalo.

Agent WC 40 (1996)

Leslie Nielsen má samozřejmě i daleko lepší kousky, ale na druhou nutno dodat, že má na svém kontě i takové zaléžitosti zavánějící skoro až odpadem. Tahle parodie na Jamese Bonda je tak někde mezi, protože vedle vtipných a originálních fóru jsou zde bohužel i ty staré, trapné a tisíckrát ohrané. Slušná zábava, která by neměla urazit jak fanoušky parodií, tak fandy Leslieho Nielsena.

Agora (2009)

Emocionální filmová rekonstrukce poměrů v tehdejším římském impériu, které bylo dlouhá léta rozdělováno náboženstvím. Agora je velmi zajímavou studií o tom, jak bylo na člověka nahlíženo z hlediska jeho vyznání a víry a ne podle jeho zkušeností, inteligence nebo přínosu pro společnost. Bohužel i v dnešní době lze stále nalézt mnoho takových paralel. Amenábar nepřestává překvapovat. 90%

Air Force One Down (2024)

Unést Air Force One nikdy nebylo jednodušší. Naštěstí tuhle nepříjemnost vyřeší dva padáky a seskok někde nad fejkovým Bulharskem. Následuje pokračování šablonovitého scénáře se zajmutím, zdrhnutím ze zajetí, setkání se tváří v tvář s hlavním záporákem a závěrečný twist, který už jen potrhuje celkovou béčkovost a naivitu tohoto filmu. A hlavní plusy? Akční, téměř až "johnwickovská" sekvence likvidace generálových poskoků a Katherine McNamara.

A.I. Umělá inteligence (2001)

Nadčasové filmové dílo z dílny vizionáře a snílka (v tom dobrém smyslu) Spielberga, který tímto opět ukazuje, v jakém žánru se cítí asi nejlépe. 85%

Ajťáci (2006) (seriál)

Tak tohle tady opravdu ještě nebylo. Dva typičtí ajťáci, ulítlá vedoucí oddělení, zásadový šéf a gothický Richmond. Zkrátka další seriálový kult z britské produkce, jehož hlášky a scénky se pomalu stávájí nesmrtelnými. 1.série - 85%, 2. série - 95%, 3.série - 90%