Abeceda (1969) (studentský film)

Zfilmovaná můra. To neumí nikdo, to umí jen velký David Lynch.

Agent WC 40 (1996)

V rámci žánru bláznivých akčních komedií docela úsměvné. Beru to jako parodii pro uvolnění myšlenkových přetlaků. :-)

Als ich tot war (1916)

Stylový a docela vtipný způsob, jak se zbavit tchyně. Režisér a herec v jedné postavě Ernst Lubitsch se uměl vážně ksichtit.

Amadeus (1984) odpad!

Po opakovaném pokusu o pochopení tohoto filmu jsem zjistil, že čím více se ho snažím pochopit, tím více mě uráží. Pane Formane, co vy vlastně o W. A. Mozartovi víte?

A Midsummer Night's Dream (1909)

Pro milovníky němých filmů, ke kterým se hrdě hlásím, povinnost. Velmi milá povinnost. / Nejlepší je scéna, ve které Klubko získá oslí hlavu. :-)

Anatomie lži - Zlomené srdce (2009) (epizoda)

Dr. Lightman není v pohodě, proto je tak dobrý. Jen málokdy jdou nevšední schopnosti ruku v ruce s klidnou ("normální") povahou. Vynikající díl o kostlivcích v našich myslích. A také o tom, čeho jsou někteří schopni.

Andělská tvář (2001)

1 * jen a pouze za srovnání s Troškovými odpornými Kameňáky.

Andrej Rublev (1966)

Vpád Tatarů byl i na mě moc. Tak brutální, tak syrové... A přitom tak velkolepé. Skvělá kamera, monumentální výprava, úžasní herci. Jeden z největších filmů, které jsem (zatím) shlédl. Říkám mu „ruská Markéta Lazarová“. Uvidím někdy ještě něco podobného?

Angry Birds ve filmu (2016)

Velmi milé překvapení. Doufal jsem v hodně a dostal jsem ještě o trochu víc. Děj je sice založený na známé šabloně, ale to nevadí. Prostě - buďme vzteklí! :-)