Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Krimi
  • Akční

Zajímavosti k filmům (6)

Osvětim: nacisté a konečné řešení (2005) (TV seriál)

Jedním z použitých hudebních motivů, který se objevuje na konci každého dílu, je slavná sarabanda Georga Friedricha Händela ze svity označované katalogovým kódem HWV 437. Mimo dalších zazní také v závěrečné části posledního dílu úvodní melodie Mozarta „Requiem“ se slovy „requiem aeternam“, která v překladu do češtiny znamenají „odpočinutí věčné“.

Simpsonovi - Speciální čarodějnický díl (1997) (epizoda)

Na konci prvního příběhu „Homer a mutanti“ přijdou zmutovaní přeživší k Simpsonovým domů, aby zabili Homera. Jedním ze zmutovaných je i šerif Wiggum, který si se slovy: „Člověku to vhání slzy do očního důlku,“ vydloubne prstem levé oko. Za půl minuty, když Marge, Lisa a Bart vystřílí mutanty ven z domu, má opět obě oči.

Opilý anděl (1948)

První film, ve kterém spolu pod režijní taktovkou Akiry Kurosawy poprvé hráli Tóširó Mifune a Takaši Šimura. V budoucnu se stali nejvýraznější Kurosawovou hereckou dvojicí a zahráli si spolu v celkem patnácti Kurosawových filmech, naposledy v roce 1965.

President McKinley Taking the Oath (1901)

Záznam pochází z druhé inaugurace Williama McKinleyho prezidentem USA, kterou (stejně jako první) skládal do rukou předsedy Nejvyššího soudu USA Melvilla Westona Fullera.

Jako v zrcadle (1961)

"Svita pro violoncello č. 2" Johanna Sebastiana Bacha (BWV 1008), která ve filmu zní, pochází ze slavného Bachova souboru svit pro violoncello z první čtvrtiny 18. století. Z tohoto souboru svit použil Bergman ještě jednu skladbu (svitu č. 5 - BWV 1011), kterou nechal zaznít ve svém filmu Saraband (2003).

Konec jasnovidce (1957)

Vladimír Menšík vystupuje v příběhu jako Josef Vobrna. Když mluví se zapisovatelkou, říká, že se narodil 9. října 1921 v Ivančicích u Brna. Menšík se skutečně narodil 9. října v Ivančicích, ovšem v roce 1929.

Reklama

Reklama

Reklama