DarthFailord

DarthFailord

Jan Šnajder

okres Brno

• 20.1.2017  19:47

Začnu tím nejhorším. Příběh. I když nejhorší asi není správné slovo. Spíše průměrný a tisíckrát viděný bez zvratů a překvapení. Jednotku si docela oblíbíte, ale že by zrovna oplývali všichni skvělým herectvým, to se také říct nedá. Modrooká Millsová je naprosto skvělá. Na čem celý film stojí je kombinace ultimátně vychytaného vizuálního hávu a bravůrní kamery. Mnoho set upů záběrů bylo naprosto božských. A ještě nesmím zapomenout na mnoho originálních řešení technologií a všeobecně mnoho neokoukaných nápadů. Kvalita obrazu je ultra good a industriální soundtrack nenásilně doplňuje dění na obrazovce. 75%

• 12.1.2017  22:41
    Náhradníci (2000)

Miluju tenhle film! Mladej Neo se prohání po fotbalovým hřišti a má to pořádný koule! Opravdu vtipná komedie, kterou si vždycky rád pustím! Gene Hackman je opět na pána, tedy spíš na pana trenéra. Sbírka individuí v týmu je skvěle fungující a soundtrack má vážně šťávu. 80%

• 9.1.2017  21:52
    Pátá vlna (2016)

Takové normálně průměrné. Začátek byl celkem slibný. Pak tam bylo i pár slibných a pěkných momentů. Ta love story v tom byla úplně zbytečně. V některých scénách je vizuál vcelku působivý. Prvních a posledních 20 minut good. Ale to opravdu nestačí. 55%

• 9.1.2017  18:13
    Turbo Kid (2015)

Skvostná pocta béčkovým scifi filmům. Nemusí to být šálek čaje pro každého. Naprosto dokonalá hudba, která Vás vtáhne do filmu je asi největší předností snímku. Upmyslně přehnaná brutalita sedla filmu jak zadek na hrnec. Moc mě to bavilo. 75%

• 6.1.2017  18:39
    Dobytí severního pólu (divadelní záznam) (2006)

Nejlepší mistrovo dílo!!!

• 6.1.2017  18:02
    Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)

Tohle ja naprostá pecka. Tvrdá, trefná, bez servítek. Snad každá kauza prošla touhle kanceláří. Dokonale vykreslený lobbistův život. Kolikrát člověk neví jestli se smát, brečet, nebo jen zůstat zítat s otevřenou pusou. Na české internetové scéně asi nejlepší internetový seriál. Vyšehrad se tomu dost přibližuje, ale Blaník je prostě Blaník...90%

• 6.1.2017  12:28
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Tohle je šílený. Otázkou zůstává, jestli geniálně šílený, nebo opravdu šíleně šílený. Nutno říct, že si Vyšehrad opravdu na nic nehraje a v plné palbě ukazuje, co se může stát, respektive co se stává a děje. I za úvodní znělku 4 hvězdy. 80%

• 2.1.2017  22:37

Ježišmarjááá ANO!! Strhující vizuální orgastická podívaná, která od začátku na nic nečeká a servíruje nám to nejlepší co může japonská kuchyně nabídnout. Animačně je to už téměř na úrovni reálných záběrů a někdy už opravdu bylo těžké rozeznat, že je to animace. Dějově předvídatelné, ale paradoxně to vůbec nebylo na škodu. Dokonale to vykreslilo události ve hře. Naprosto úchvatné hudební podloží celou dobu dokresluje vše, co se ve filmu děje. Vsme samozřejmě originální tvorba, jak je u Final Fantasy zvykem. Připočtu-li k tobu, že jedny z hlavních postav mluví Lena Headey a Sean Bean, musím prohlásit, že je to nejlepší animák, který jsem kdy viděl. (V porovnání se západní tvorbou) Byla radost na to koukat. Opravdu s přehledem film strčil do kapsy všechy Pixary, Dreamworks, Disneyho a jiné studia... 85%

• 31.12.2016  22:35

Musel jsem přehodnotit ze čtyř hvězd na pět. Tak geniální humor nám naposled naservíroval Deadpool. Naprosto brilantně vymyšlený film s desítkami kultovních hlášek z desítek kultovních filmů. Je až neuvěřitelné jak moc to baví a jak moc je to trefné. Pravdou je, že pokud nejste fanda filmu, moc Vám to neřekne a pak budete filmem opovrhovat jako většina konzumního publika. Je ale nutné říct, že je tenhle film přímo geniální!! Ale co je největší pecka je obsazení. Je nabitější než Dannyho parťáci a George můze Arniemu jen závidět tu skvadru, kterou ve filmu má. Tolik malých rolí a štěků je neuvěřitelných. Skvělá pocta devadesátkovým akčním filmům. Vlastně je to lepší než věstšina Arnoldových filmů. 90%

• 30.12.2016  19:03

Milé, vtipné, nenáročné. Pro nás čechy ještě o něco kouzelnější. Kalamáry Vary jsou v topu. Opravdu pohodová podívaná, která vážně neurazí. Sám bych si to nepustil, ale když už to jede v televizi, rád se podívám. 75%

• 30.12.2016  13:00
    Výlet (2002)

Já nevím já té Alici Nelis nemůžu přijít na chuť....všechno je to divný..všichni i tak působí...celé to nedává smysl...absence jakékoliv logiky, příběhu, kvalitní filmařiny je více než znatelná...hudba úplně šílená...pár dobrých černých vtipů nezáchráni rozbředlé cosi...paní Nelis je taková abstrakce mezi filmy...a ta stopáž?? Prosím? Mno radši si pustit záznam nějakého fotbalového utkání z Horní dolní. Tam najdete víc děje a logiky než v tomhle filmu...a ještě to má lepši stopáž. 10%

• 23.12.2016  21:14

Vskutku unikátní film. Na mezinárodní scéně marně vzpomínám a hledám snímek, který by se byť jen vzdáleně přibližoval. Geniální humor s naprosto skvostnými hereckými výkony zafungoval fenomenálně a chemie mezi pány a dětmi je prostě skvělá. Škoda, že děti už teď nemají takové dětstvi. Nádherný film o obyčejném životě českých rodin. Navíc z tohohle snímku vzešlo tolik kultovních hlášek, které se používaji i v běžném životě. Když si k tomu připočtu Sladké mámení a Já chtěla bych mít svůj eroplán nemůžu jinak než napálit pět hvězd a užívat si poctivou českou filmařinu..100%

• 23.12.2016  01:39

Tak tohle můžu! Fantastická záležitost. Nejenom, že to vypadá skvěle, ale ono to je skvělé! Opravdová animovaná japonská lahůdka servírovaná se stylem a originalitou sobě vlastni. Skvělý monumentální hudební doprovod. Čistých 80%

• 22.12.2016  23:24

Už to prostě moc nefunguje. Respektive funguje, ale už to není tak skvěle svižný promazaný stroj jako bylo zvykem. Už jsou asi fakt staří...omlazení části týmu pomohlo jinak by to bylo ještě horší. Koho teda musím vyzdvihnout tak Antonia Banderase. Ten byl skvělý. A za Rondu jsem dal hvězdičku navíc. Hodně scén už je prostě opravdu přehnaných a motto jednosměrné jízdenky se snažili všichni členové postradatelných dodržet naplno a vrhali se do akce proti stovkám vojákům...asi si vážně potřebovali dokázat, že jsou opravdu postradatelní...50%

• 21.12.2016  10:41

Velmi povedený animák, který je tématicky velmi blízký Avatarovi. Kouzelně zpracovaný svět a život v něm. Opět to poukazuje na temnou stránku lidstva nejprve střílet a pak se teprve ptát. Má to velmi příjemnou stopáž a proto to má spád a baví to. Co je nejlepší tak hlavní postavu mluví Dolores z Westworld!!! 70%

• 20.12.2016  23:50

Průměrný Stanham v podprůměrné roli v ještě podprůměrnějším filmu. Je to takových pár epizodek které vždy stejně začnou a stejně zkončí. Ani většina bitek nemá ten šmrnc. Až na pár světlých momentů a Jessicu Albu to opravdu za moc nestojí. Představa, že bych na tom byl v kině mě děsí jako koprová omáčka. Tommy Lee Jones vypadal jako by si šlehl a hrál v Tokyo hotel...otřesný...HAMBA MU! Co cením tam štěk Michelle Yeoh. 30%

• 19.12.2016  21:13
    TOP STAR magazín (TV pořad) (2008)

Děkuji nechci...

• 16.12.2016  13:18
    The 100 (TV seriál) (2014)

Při prvních dílech jsem měl co dělat abych to nevypnul. Opět takové celkem young adult prostředí a tvářilo se to, že to bude takové pohádkové cosi. Ale postupem času se to začalo zlepšovat a seriál se začal pěkně přiostřovat. První série je na tři hvězdy. Až posledních pár dílů je opravdu dobrých. Ale to co přijde v serii druhé už si mne naprosto získalo. Prostě pecka. A série třetí je ze všech tří zatím nejlepší. V mnoha ohledech překonává i Hru o trůny. Tolik intrik, akce. Ale hlavně se tvůrci nebojí likvidovat hlavní postavy. Kolikrát jsem opravdu zůstal s otevřenou pusou. Co je teda potřeba říct, tak občasná stupidita dialogů je do nebe volající a nelogičnosti se taky najdou poměrně často. Ale když se nad to povznesete a vydržíte, tak se to pak každým dílem zlepšuje a ve třetí sérii takových momentů už moc není. 1. serie 70%. 2. serie 85%. 3. serie 90%. 4. serie 85% Stačí se jen prokousat začátkem a pak už to jde samo...

• 15.12.2016  23:31

No prostě pecka. Vesmír Star Wars má pořád co nabídnout a tohle je vymazlená záležitost. Jestli čekáte klasické Hvězdné Války, tak tady budete lehce zklamaní. Spoustu lidí si myslelo, že jak ve filmu nebudou světelné meče tak to nebude to pravé ořechové. Ale bylo to přesně naopak. Našlapané od začátku do konce. Pro znalce to bylo opravdu fajnšmejkrovské dílo, kde bylo nespočet narážek na následují díl a že jich tam bylo...ale i samo o sobě to jako celek byl skvělý film. Neskutečné prostředí a kulisy. Poslední planeta byla opravdu skvělá. Tropické pláže ala Maledivy prostě šleha! Rozmanitost obyvatel vesmíru byla nepřeberná a opravdu bylo na co koukat. O efektech ani nemluvě, ty byly na špičkové úrovni. Celé to doprovázela ultimátně skvělá hudba jak je u této série zvykem. Na konci se skalní fanoušci dočkali i toho světelného meče. A hádajte kdo u toho sýpal a bylo to tak naprosto skvělé. Celý film provázel opravdu vychytaný humor, který byl oproti epizodě 7 velmi dospělý a místy i černý. Obsazení bylo nabité jako málo kdy. Skvadra netradičních hrdinů zafungovala oprvdu skvěley (Ipeman!!!) co bych filmu vytknul tak poměrně zmatený začátek. Střídalo se opravdu hodně míst a hodně charakterů. Ale asi je to jediná vada na kráse opravdu povedeného filmu. Za mě skvělých 90% a doufám, že napřesrok bude další Star Wars story o mladém Hanu Solovi stejněnabitý!!!

• 6.12.2016  17:21
    Westworld (TV seriál) (2016)

Kvalitních seriálů zase není úplně málo, nicméně je třeba říct, že těch kvalitních originálních zase tolik není. Westworld se bezesporu zařadil do této kategorie. Protože u drtivé většiny seriálů se hraje hlavně na zvraty a neočekávané události. Tady také, ale není to jediné. Celý svět je originání až až a vy vlastně ani nemůžete odhadnout, co přijde, protože to prostě nejde. Hromada smyček a dějových linek (a že jich je) se začne splétat dohromady pěkně postupně aby přišel opravdu velkolepý mindfuck díl, který bohužel o něco ubral na velkoleposti obřího finále. Ale jen o něco. Díky devátému dílu už ten desátý byl celkem snadno odhadnutelný včetne časových linek a odhalení kdo je muž v černém. Ale i tak stál konec za to. Skvělý tah byl také udělat z posledního dílu celovečerák o stopáži 90minut. Herecké obsazení prostě skvostné a úvodní znělku je potřeba taky řádně pochválit. Co mě se oproti jiným seriálům hodně líbilo, byl fakt, že divákovi byly zodpovězeny v podstatě všechny otázky a série se posledním dílem uzavřela. Proto se o to více těším na sérii druhou, ve které zase nikdo nebude vědět o co jde. Můžu jen doporučit, je to prostě pecka! 90%

• 4.12.2016  21:45
    Armageddon (1998)

Tuny patosu, nacionalismu, dramaticke hudby a dojemnych scen. Ale bože tady to tak moc funguje. I po tolika letech a po tolika shlédnutích mě to pořád baví. A jak! Vizuálně skvělé a kamera a záběry opravdu do detajlu propracované. Připočteme-li k tomu naprosto našlapané obsazení alá Dannyho parťáci a vskutku zábavný humor, je to prostě pecka! 80%

• 26.11.2016  14:37

Dr House jako guvernér mrtvé utopie? Yes please. Některé momenty byly opravdu hloupé a scénáristických hluchých míst je tam víc, než byste si přáli. Nicméně se na to kouká velice dobře a obzvláště po vizuální stránce je to vážně pecka. Momenty, kdy se hlavní hrdinka dotkne odznaku poprvé jsou opravdu skvělé! Taky bych chtěl svůj odznak....70%

• 20.11.2016  22:08
    The Expanse (TV seriál) (2015)

Bylo opravdu příjemné vidět konečně kvalitní sci-fi seriál. Dlouho jsem neviděl tak povedenou noirovou podívanou. Chvíli trvá, než si přivyknete mluvě (sledoval jsem originál, dabing netuším), ale pak se dostanete dílku pod kůži a zjsitíte, že vás to baví. Co musím teda neskutečně pochválit, je vizuální stránka a některé záběry jsou dechberoucí. V prvním díle je jich hned několik. Dokonce jsem si dva z nich musel pustit znovu, jak jsem z toho byl v šoku. Skvělé je, že tyhle momenty přišly i v dalších dílech. Celé se to tak příjemně proplétá do finále, které je sice fajn ale dalo by se z toho vyždímat víc. Každopádně jako celek pecka a můžu doporučit! 80%

• 19.11.2016  23:36

Taaak David Yates se konečně pochlapil. Těšil jsem se hodně, přiznávám. Ale byl jsem k tomu i poměrně skeptický. Měl jsem oprávněné obavy, že to dopadne ja Hobit. Vždyť zfilmovat knížku, která má okolo 100 stránek a ještě drze prohlašovat, že filmů bude několik, to chtělo snad scénáristický zázrak. Ale světe div se. Zázraky se dějí. Už při úvodní znělce jsem se přistihnul, že se debilně uculuju a jako malý kluk čekám co přijde. Úplně jsem se viděl jak mi bylo 11 a dostal jsem do ruky prvního Harryho Pottera. Ale pěkně popořádku. Kouzelnický svět už je kouzelný ažaž sám o sobě a přesunutí děje do Ameriky je vskutku osvěžující. Ale ještě víc osvěžující je doba, do které se film přesunul. Přišli s tím i velmi zajímavé momenty. Ten hlavní z nich byla neuvěřitelná sekta v podání zlé paní, která se starala o nevlastní děti a ta je za vše linčovala. Chodí po městě, rozhazují letáky s informací, že mezi nimi žijí čarodejnice. Někteří z dětí dokonce i sami byly čarodějové. A celé to bylo pod hlavičkou Salemu. No není to tak prima zvrácené? :D Kouzelné stvoření a zvířata byly skvěle různorodé a jejich zpracování bylo opravdu do detajlu vyladěné. Vypíchnul bych měnící se kůži s peřím na Frankovi. Které se neustále měnilo ze zlatou na stříbrnou a bylo neuvěřitelně reálné. A ještě bych vyzdvihnul až nečekané množství destrukce. A to ne nějaké malé, ale poměrně solidní várky destrukce.Obsazení bylo opravdu fantastické a pro mě skvělý okamžik !!!!!POZOR SPOILER!!!!! když se promění ten zlý pán Colin Farrell na ještě zlejšího pána Johnyho Deppa! !!!!!!!KONEC SPOILERU!!!!! Tohle je prostě EPICký swap jaký se vidí málokdy. v jedné osobě takové dvě osobnosti. Jon Voight byla jen pomyslná třešnička na dortu. K hlavnímu protagonistovi mám vlastně jedinou větší výtku k filmu. Už od začátku filmu jsem se nemohl zbavit dojmu, že trpí autismem a trpí lehkou obrnou mozku. Prostě byl fakt STRANGE a to víc než dr.STRANGE. A to je co říct. Nevím, jestli to byl úmysl, nebo tak chudák fakt jen vypadá, ale snad jen úmysl. S tímhle problémem jsem se potýkal téměř celý film. Ale to je asi jediná věc, kterou bych opravdu vážně vytknul. Co mne osobně potěšilo a nadchlo nejvíc, byly mraky drobných niancí a narážek na svět Harryho Pottera. Od Bradavic, přes Lestrengovic rodinku až po Grindevalda, který byl zmíněný už v prvním díle Harryho Pottera, když si Harry rozbalil první čokožabku a na kartičce našel Brumbála. Z druhé strany bylo napsáno, že proslul hlavně svým velkým vítězstvím na zlým Grindewaldem. Což znamená, že se v dalších dílech potkáme i s Brumbálem. Narážek tam bylo daleko víc, ale to si užije opravdu jen fanda. Celé to podtrhuje výborný soundtrack. Původně jsem tomu chtěl dát pět hvězd, ale za opravdu viditelnou poruchu hlavního hrdiny a také proto, že je film vcelku dlouhý jsem polevil na hvězdy čtyři. Film není kdovíjak hluboký, ale nenechte se zmást, film je opravdu zábavný a kouzelnický svět neuvěřitelně propracovaný. Ač jsem to nečekal, opravdu jsem mile potěšen. Nemusel jsem na nic myslet a vrátil jsem se do mladých let a užíval jsem si to naplno. 80%

• 17.11.2016  13:49
    Poslední loď (TV seriál) (2014)

Po třetí sérii můžu s klidem říct, že si to těch 5hvězd zasloužilo na plné čáře. Všechny tři série jsou odlišné a přitom si zachovávají svou stylizaci a kvalitu. Všude je plno uniforem, vojenské mluvy, střelby a výbuchů. Mnoho charakterů si zamilujete a oblíbíte. Mohl bych jich vyjmenovat minimálně deset. Opravdu vychytaný seriál, který si mne získal na maximum. Salut NAVY!

• 10.11.2016  22:21
    Příchozí (2016)

No páni. Vstřebávám. Zpracovávám. Musím říct, že tohle teda byla síla. Neskutečně do detajlů vyladěná podívaná. Vizuálně úchvatné. Napěchované emocemi jak zavařovací sklenice. Tak silné. Srovnáváno s Interstellaren právem. Něco mu do Nolanova geniálního díla scházelo, ale opravdu jen drobnosti. Celé je to podloženo neskutečným sountrackem, který Vás totálně přimáčkne k sedadlu. Všeobecně byl film naprosto skvostně zvládnutý nejen vizuálně, ale i audio bylo nářez. Fuuuuu. Mazec...90%

• 10.11.2016  15:12

Ohohohooo. Originální. Svižné. Nápadité. Má to spád a hlavně to bavilo!! Zombies on the train!! 75%

• 4.11.2016  21:53

Ben "tvářím se furt" stejně opět ukázal, že má vážně talent. Talent na to, že si vždy vybere roli, kde jeho výraz ničemu nevadí, ba naopak je ku prospěchu. Velmi solidní psychologické drama o autismu a úskalích života s ním. A velmi silně a syrově řízlé skvělou akcí. Je až neskutečné jak to tomu Beníkovi vychází. Po Zmizelé další velmi dobrý kousek! Cameo "Sama" ze hry o trůny už byla jen třešnička na dortu. V neposlední řadě musím pochválit humor. Affleck to vždycky myslel tak vážně, že z toho padaly inteligentní gagy, kde jsem nevěděl jestli se mám smát, nebo brečet. Za mě čistých 80%!

• 27.10.2016  10:53

Doctor Strange byl vážně Strange. Ale tak příjemně Strange. Už od úvodního souboje jsem zůstal lehce šokovaný způsobem ohýbání a skládání reality. Nutno říct, že vidět to na nějaké psychotropní, nebo halucinogenní látce, tak by to byl hodně velkej úlet. Herec v titulní roli se na tuhle roli vážně hodí. Steven Strange je podobně výstřední jako Tony Stark a bude hodně zajímavé sledovat jejich vzájemnou interakci v následujících týmovkách od Marvelu. Film sám o sobě je dost jiný, než ostatní Marvelovky a bohudík tady sázka na odlišnost vyšla na výbornou oproti třeba Batman vs Superman. Humorem se film blíží topovým Strážcům Galaxie, což jsem velmi ocenil. Vtipy a gagy byly nenucené a inteligentní a narážky na celé Marvelovské univerzum byly vidět v celém filmu. Celkově je to hodně kvalitní podívaná. STRANGE, ale kvalitní. poctivých 80%

• 20.10.2016  23:41

Místy má film pořádné grády. Obzvláště prvni vykrádačka je fakt pecka!! Bohužel jako celek moc nefunguje. Koukat se ma to ale dá a ztráta času to není. 60%