Válka Roseových (1989)

Sakra, Kathleen Turner a Michaelu Douglasovi to na plátně sluší! Parádní zábava, která zároveň funguje jako skvělý odstrašující příklad, kam až se to může zvrhnout po svatbě. Jaké z filmu vyplývá ponaučení? Neženit se :-) . Pozn. Pozor na DVD, které vydal Bonton v září 2007, má naprosto katastrofální český dabing!

All That Jazz (1979)

Jestli o nějakém muzikálu můžu říct, že jsem jím upřímně nadšen, je to tento film. Fantastický Roy Scheider!

Barvy moci (1998)

Někde jsem četl, že film byl hodně inspirovanej událostmi kolem předvolební kampaně Billa Clintona. Takže když jsem si místo Travolty a Emmy dosadil páreček Billa a Hillary, skvěle jsem se bavil. Navíc musím vyzdvihnout skvělé výkony Cathy Bates a Billyho Bobba Thorntona, kteří se na svých postavách museli skvěle vyřádit. Snad jen stopáž byla poněkud přehnaná. 4*

Americký ninja (1985)

Jsem v rozpacích, mozek říká odpad, srdce křičí za pět. Když mi bylo patnáct, byl pro mě tenhle film modlou. Když jsem si před pár lety dopřál kontrolní projekci, nestačil jsem žasnout. Jak se mi ta sračka proboha mohla líbit? Zatím dám alibistickou jednu, ze sentimentu, i když si ji film rozhodně nezaslouží. Počkám do čtyřicítky a pak možná přehodnotím

Jumper (2008)

Tohle že stvořil režisér prvního Bourna? Infantilní báchorka plná otřepaných klišé s rádoby překvapující pointou ohledně hrdinovy matky. Pokud by to bylo kreslený, pak bych asi oko zavřel, nejsem cílová skupina... A v tom to možná bude, asi už jsem hodně starý :-(

Robot-monstrum (1953) odpad!

Nejsem vůl? Před monitorem na mě koukají DVD Zločiny a poklesky, Na sever severozápadní linkou, V Bruggách, Michael Clayton.... a já blb místo toho dám přednost neskutečné příšernosti zvané Robot Monster. Nelituju! Už kvůli těm dinosaurům na Plutu :-D

Divoké vlny (2007)

Jeden z mála počítačových animáků, který se směle může měřit s produkcí Pixaru. Fajn příběh, kvalitní zpracování, radost koukat. Jako uživatel Linuxu mám navíc slabost pro tučňáky :-)

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Ken Watanabe je dle mého skromného názoru důstojným nástupcem Toshira Mifuneho na pomyslném trůnu "Nejcharismatičtější asijský herec". Dopisy mě v mém názoru jen utvrdily. Nemám sice neodbytný pocit, že bych viděl nejlepší válečný film všech dob, na můj vkus obsahoval přece jen trochu více patosu, než bylo nutné, nicméně pětihvězdičkové hodnocení nesnížím. Mohou za to pochopitelně skvělé výkony hlavních představitelů, nesmírně silné reálie skutečného příběhu, až se mozek zdráhá věřit, že se podobná bitva mohla skutečně odehrát. Clint Eastwood si zaslouží naše nejvyšší uznání. Američan natočil ódu na japonské vojáky, kteří střílí po američanech, a navíc s takovou režijní suverenitou! Smekám kšiltovku až na zem, Clinte. Můj verdikt: 100%. PS: mnohem lepší než Vlajky našich otců (60%). PS ještě jednou, teď si uvědomuji, že jsem v tomto filmu poprvé spatřil kobercový nálet z jiné, než ptačí perspektivy. Nesmírně silný zážitek, musí to být hrozné, koukat se, jak na vás padají stovky bomb. Hrůza pomyslet...

Z mého života (1955)

Vcelku nezajímavý film o zajímavém umělci. Pan Krška látku sice nezkazil, ale že by se mu podařilo stvořit nezapomenutelný snímek, to také nehrozí. Takže z kladů filmu diváka zaujme snad jen skvělý pan Höger.

Speed Racer (2008)

To už jsem opravdu tak starej? Wachowski brothers vizuálně onanují, což jim jistě leckdo zbaští, já ale ne. Nedávno jsem se bavil se strýcem o jídle a on vyslovil pozoruhodnou myšlenku: "I hovno je dobrý, když se dobře udělá". Skvěle se strefil do do tohoto filmu, je sice dobře udělanej, ale uvnitř je to pořád sračka. Jednu alibistickou hvězdičku dávám za originalitu, něco takového jsem ještě neviděl. A doufám, že už ani neuvidím. / Doplněk: teď jsem hodil voko na tržby a vidím, že nejsem sám, komu jsou podobný anomálie proti srsti.