Znamení (2002)

Ačkoliv si o kruzích v obilí myslím své (v jedné poměrně medializované akci jsem měl prsty :-D ) , protentokrát jsem na mimozemskou hru přistoupil a... udělal jsem sakra dobře! Shyamalan byl tehdy stále ještě ve formě, podařilo se mu vytvořit příjemně hutnou atmosféru, která diváka pomalu dusí. Škoda že tak talentovaný tvůrce od té doby nepřekročil svůj stín, upřímně bych mu to přál.

Team America: Světovej policajt (2004)

Rozkošně vulgární záležitost! Nejoblíbenější sekvence? První pornoscéna v dějinách loutkového filmu, vřískal jsem smíchy. Pokud jste puritán, popřípadě odpůrce Southparku, filmu se bloukem vyhněte, chtělo by se Vám zvracet (a i toho se v podání loutkových postaviček dočkáte ;-) .

Úžasňákovi (2004)

Naprosto dokonalý animák, který soukromě považuji za dosud nejlepší pixarovku. Tvůrci doslova chrlí jeden geniální fórek za druhým, až by člověk řek, že by neměli tak plýtvat a něco si schovali na nějaké další filmy. A nebo nejlépe na přímé pokračování, což je můj tajnej sen. Brade, jdi do toho!

Toxický mstitel (1984)

Fantastické dílko! Je neuvěřitelné, kolik zábavy (a myslím to upřímněji než nedávný premiér) je schopno vyprodukovat nadšení několika bláznů, kteří téměř na koleně a za pár babek, stvořili kultovní dílo béčkových filmů. Mají můj neskonalý obdiv! Se šéfem jsme dokonce chvilku uvažovali, že by nebylo marný snímek promítnout ve Filmovém klubu :-)

Grizzly Man (2005)

Při sledování tohoto snímku jsem si teprve uvědomil pravdivost rčení "tak dlouho se chodí se džbánkem...".

Tropická bouře (2008)

Je to sice hodně zbabělý, ale podepisuji se v plném rozsahu pod Civalův komentář. Edit: po dalším shlédnutí přidávám zaslouženou čtvrtou hvězdičku

Knight Rider (1982) (seriál) odpad!

Jděte někam s nostalgií, vždyť je to příšerná sračka! Bez mučení ale přiznávám, že v osmdesátých letech jsem koukal na ÖRF každej den, aby mi ani jeden díl neuniknul. Němčině jsem vůbec nerozuměl, to mi ale absolutně nevadilo a Majkla Najta jsem zbožňoval. Co já jsem se namačkal neviditelného Turbo Bost, když jsem skákal v křesle :-)

Sůl nad zlato (1982)

Napíšu to od srdce. Tak bezkrevnou pohádku aby člověk pohledal. Kořením dobré pohádky bývá správně dávkovaný humor, který však v tomto filmu zásadně postrádám. Když je odfláknutý scénář, nezachrání to ani solidní výprava a výkony herců. Scénáristo, zasloužil bys facku...