Pro hrst dolarů (1964)

Je lepší Kurosawova předloha Yojimbo (Tělesná stráž), nebo tento snímek Sergia Leoneho? Takovou blbost neřeším, zbožňuji je oba! Jinak na Youtube jsou pěkná videa, třeba toto - http://www.youtube.com/watch?v=Vc7_RnSJcVo , ať ještě dlouho žije mistr Morricone.

Pro pár dolarů navíc (1965)

Dolarová trilogie prostě nemá chybu! Zbožňiji Enia Morriconeho! Je to hudební genius, Mozart filmové hudby, kam se na něj hrabou pánové John Williams, Antonio Salieri a podobná sebranka průměrných :-) . Přehodím výhybku, herecky snímku jednoznačně dominuje Lee Van Cleef, který si s chutí střihl nezvykle kladnou postavu. Už kvůli němu stojí film za shlédnutí, co shlédnutí, důkladné prostudování, nejlépe celé série.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Asi jsem něco nepochopil, ale nebýt, ve své době, převratných triků, jednalo by se o naprosto podprůměrnej akčňák. Nemůžu dát víc než 3*, ale vzhledem k výtečnému technickému zpracování ani o chlup míň.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Pokud by neexistovaly první a třetí film (a to ještě netušíme, co nás čeká ve čtyřce), vypálil bych jasných *****. V konkurenci se svým předchůdcem a následovníkem však prostřední Indy těžce pokulhává.

DOA: Na život a na smrt (2006)

Jednu hvězdičku týhle sračce přidám za sexepíl hlavních představitelek. Souboje jsou tragické, pokud by mezi ty sexbomby předstírající kung-fu vlítla Helenka "Škopková" a rozdala pár poctivých českých facek, o vítězi 10 mil.$ bych nepochyboval.

Nebe a peklo (1963)

Další strhující dílo z dílny mistra Kurosawy. Co dodat víc? Snad jen, vyražte do nejbližší videopůjčovny. A pokud nebudete úspěšní tam, prubněte rovnou Levné knihy.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Scénu, kdy Tuco, zachvácen zlatou horečkou, běhá po hřbitově a hledá hrob Arche Stantona, jsem si při prvním shlédnutí přehrál snad pětkrát. FENOMENÁLNÍ KAMERA, REŽIE A HUDBA!

Apollo 13 (1995)

Strhující snímek, na který bych mohl koukat pořád. Je mi moc líto, že vynikající Ed Harris vyšel z oscarového klání s prázdnou. Tak snad někdy jindy Ede.