Invaze (2007)

Ježíš, to byla blbost. ** za to že jsem neusnul, za vcelku profesní práci týmu a hlavních herců, ale poněkud marná práce.

Mifune (1999)

Tak jak už jsem se několikrát zmínil - skvělé severské filmy. Výborné výkony herců jenž naplní představy režiséra jak ukázat lidem dobrý scénář. Sociálně psychologické téma.

...a bude hůř (2007)

Když jsem počátkem devadesát let minulého století četl samizdat knihy která se stala předlohou scénáře, nepřipadalo mi to takové divné protože jsem se na pomezí této kultury nějaký čas pohyboval. Teď když jsem viděl vizuální ztvárnění musím smeknout klobouk nad atmosférou filmu. Co bohužel musím také přiznat, že to co vidíme se nedá nazvat undergroundem či máničkovstvím. Scény jsou zbytečné vygradované k touze šokovat a zcela chybí vata v podobě běžného života.

Beowulf (2007)

Viděl jsem pouze ze zvědavosti a jsem mile překvapen jak jsem byl vtažen do děje. Asi sen každého režiséra aby herci dělali přesně to co oni chtějí. Když přijdou ještě dobré scénáře bude vymalováno. Hercům zůstane zaplaceno za copyrighty tváří a grimas.

Východní přísliby (2007)

Trochu jsem zklamán. Film v podstatě stojí na úžasném výkonu Viggo Mortensena, jinak bych musel jít níž. Až se mi nechce věřit happy endu a nedokonalosti ruské mafie. Obzvláště směšná mi přijde hlavní akční scéna kdy čečenská mafie použije pouze zahlé tříprsté zahradnické žabky. Jinak slušná filmová práce.

Mlýny (1994) (divadelní záznam)

Neskutečné ztvárnění jedné z lepších Havlových her, člověk se úplně přenese do doby kdy byl jedním z herců naší socialistické armády. Herecké výkony v té době ještě ne zcela zprofanovaných herců stojí za to vidět. Docela mě mrzí, že jsem tohle neviděl přímo v kasárná při představení.

Kids (1995)

Je to trochu cizí prostředí, ale přesto je to zcela vypovídající, naše mejdla byla sice trochu měkčí, ale prostředí relativně čisté, o to více bylo chlastu. Přesto by je měl člověk chuť pozábíjet za to jejich chování. Tak sugestivní byl tento film.

Barbarella (1968)

Na takové dětinkosti už nejsem stavěný, chtěl jsem vidět, viděl jsem. Chválím určitou odvahu, na hérečku se dobře dívá, ale to je v podstatě vše.

Otčím (1981)

Pěkně se to zamotalo, lolitské problémy, ztráta blízské osoby, otecký komplex, sexuální frustrace a nad tím vším ční herecký výkon Patricka Dewaereho (skvělý v Buzících, sebevražda rok po tomto dílku) jehož mimika nebere konce. V podstatě beze slov lze s jeho obličeje a řeči těla vyčíst co prožívá a co říká. Další plus z mého pohledu jsou krásné interiéry (i exteriéry) francouzský bytů. Škoda, že zde není uvedena hlavní dívčí postava též dobře zahraná Ariel Besseovou (http://www.imdb.com/name/nm0078769/), tato herečka to zahrála ve svých 15-ti zkušeně, po té již moc nebyla vidět, dnes žije na jihu Francie a provozuje živnost.

Bezstarostná jízda (1969)

Kdysi v mládí se mi film pozdával lepší (5), ale dnes když už není tolik rebélie a hudba již není tak prvořadá, hodnotím za (4).