Bestie Karla (2006)

Ne že by nebylo zajímavé sledovat postupné propadání hlavních aktérů do svých problémů. Stejně tak postupnou změnu v psychologickém rozboru při výslechu. Ale jinak mi to připadne vcelku nudné.

Zlatý kompas (2007)

Lehce naivní dílko. Místo výkonů herců musím ocenit několik dobrých netradičních nápadů (daemoni, medvědi), kam se hrabe Potter.

Persepolis (2007)

Stravitelně přednesené dějiny Iránu, snobského komunismu, islámu, gerontomoudrosti, mladické nerozvážnosti, to vše ve velmi poutavém, nekýčovitém grafickém ztvárnění. Výborné namluvení francouzskými herci, co více si přát.

V pasti (2005)

Komorní drama, psychologie pomsty, otevřená konverzace kočky s myší a myši s kočkou. chybou a si byla projekce s dabingem, titulky by asi byly výstižnější.

Gympl (2007)

Další úpadek české kinematografie. Samo téma by ještě ušlo, výlet do zákulisí sprejerství taky. Co však neskousnu je panoptikum školy. Navíc vybičované výkony herců-kantorů. Stále stejné herectví Holubové, Štaidlera, Chýlkové, štěk Krause, Mrhoula, Trojana, Hanáka, dokonce i ten Schmitzer byl nějakej divnej. Jako pozitivum chápu pouze hiphopovou část hudebního doprovodu.

Můj pasák (1996)

Pikantní dílko, psycho studie lidských osudů a myšlení. Výkony hlavních herců stojí za povšimnutí.

Ali G Indahouse - Film (2002)

Z filmového hlediska asi není co hodnotit. Vtipů mého soudku tam bylo také pramálo, ale to je věcí vkusu. Takže stačí ohodnotit pouze otevřenost názoru o tom co si stejně většina lidí o politice a buranském hiphopáctví myslí, zde je parodie na místě. Nezbývá něž pochválit vždy dobře oblečeného Cohena (i ostatní), kostyméři se opravdu snažili bohužel k tomu abych dílko doporučil k jinému než studijnímu zhlédnutí to nestčí. Ještě mě napadlo, že celé je to tak hloupé proto, že tvůrce chtěl aby to tak hloupé bylo, ovšem nevidím tu indícii jak plánovaně hloupý film odlišit od neplánovaně hloupého filmu, snad jen v tom, že Cohen je uznávaný a chce vyvolat tuhle polemiku.

Saw 4 (2007)

No a čtverka je běžnej odvar, nápady se již opakují, pravda dozvíme co vedlo Jigsaw k tomu co dělá. Už se divím jak mu ostatní žerou to aby dělali co on chce i když je posmrti a jak praví klasik divení patří do divadla.

Potíže s Arizonou (1987)

Začátky jsou kruté, bratři to teprve roztočí. Asi nejslabší film Coenů co jsem viděl. Trapný Cage, přegrimasovaný, sladký konec a tak jediné pozitivum vidím ve scénách s Goodmanem a jeho parťákem.

Tahle země není pro starý (2007)

Coenovci opět vystrčili růžky. Starý dobrý formát roztáčejícího se napětí. Jeden zajímavej úchyl, poněkud nepochopený vstup Woodyho, skorohlavní hrdina o němž jsem si až do titulků myslel že je agent 007 ve výslužbě (nevím proč připomínal mi Brosnana) a navíc ten ospalý klid texasko-mexické hranice, ta poušť-step plná divných činů.