Vládci chaosu (2018)

Film o pravém norském blackmetalu z dílny švédského režiséra v podání odložených amerických dětí starších herců. Podkreslený hudbou Sigúr Ros či v nejvypjatějších chvílích Dead Can Dance jako kdyby blackmetal neměl žádné pěkné intro či outro. Kdyby se mladý Kilmer snažil alespoň na 50% jako jeho otec v DOORS. Kdysi jsem četl knihu Národní satanista od Erlend Erichsen. Už zde mi to připadlo trochu ujeté byť by se dalo souhlasit, že nahrazení starověkých památek křesťanskými kostely by mohlo u některých vyvolat adekvátní reakci. Na druhou stranu některé části jsou v podstatě naturalistické, ale ne moc dobře zahrané.

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

No jo no, odkojen vesmírnou sci-fi, robotikou, autory Troska, Lem, Asimov etc. jsem Fantasy na začátku 90.let tak nějak strnule akceptoval. Vedle Pána Prstenů, hraní Dračích doupat, předělání celotáborových her z Foglarů, Husitů, Slovanů na království neurčitých ras, věků už méně. Knihu jsem se snažil získat, ale dočíst nepodařilo. Nedokoná to ani seriál, téma mimo mojí mísu, Herci žádní, emoce jen pro vyznavače případně hráče.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Takže abyste tenhle film mohli pochopit a plně hodnotit případně i vychutnat musí vám být cca 45+, mít nasledované tuny westernových sraček případně všechno další co na přelomu těch 60-70.let bylo k podívání. K tomu se hodí všeobecný rozhled o událostech té doby, dva přístroje s vyhledávačem, youtube, torrentem. Hrubou orientaci v angličtině, francouzštině, italštině. Pár semestrů filmové školy vyššího řádu. Tedy pokud není cesta hledání na co to je odkaz cíl, to pak stačí všeobecně jakákoliv gramotnost a o roky zábavy je postaráno. Mě většina těch věcí minula a tak na mě zbyly jen herecké výkony, soundtrack, příběh, emoce. Doporučuji přečíst pár nespokojených komentářů okolo odpad!, ti lidi mají částečně pravdu.

Potvora (2016) (seriál)

Bohužel žiji v jiném světě, s jiným pohlavím, takže se mi to nelíbí. Nevidím tam ani nějakou hereckou genialitu k ocenění.

Drsný šerif (2012) (seriál)

Takže od převzetí (S05 + S06) jiného investora to šlo z kopce. Pro mě to zajímavé skončilo S04. Pryč je pohyb krajinou, pryč je to zajímavé ze života indiánské rezervace, pryč je vyřešení drobných případů v každé epizodě a táhnoucí se nitě napříč sérií. Vše se smrsklo do tesklivých interiérových scén nenaplněných vztahů. Do absurdních a nekončících cochcáren jednotlivých postav. Nezůstala jediná sympatická postava. Všichni jsou vrazi, milosrdně si lžou a intrikují dle potřeb a nálad.

Roky a roky - Epizoda 1 (2019) (epizoda)

Je to jak na houpačce. Místy naprosto nesympatické postavy, jindy (třeba konec) strhující atmosféra. Na mě příliš vyhraněné, ale uvidíme..

Světlu vstříc (2018) (seriál)

Dolů to táhne p.Kyšperský, jeho hereckou poetiku jsem zatím nepochopil a toho mám rád co se týká hudby.

Klec (2019) (TV film)

Film *** Bohdalová Jiřina narozena v roce 1931. Jak ji kromě Ucha nemusím, klobouk dolů. Kryštof Hádek přesvědčil, že to hořký mu jde lépe než to sladký i když zde to měl rozepsaný na obě strany. Po vzoru kolegy Langmayera střídá top výkony s placením složenek. Za ty dva hlavní o * výš. Strachový koučing ve vyšším standardu. Něco mi na tom, ale atmosféricky chybělo.

Manhunt (2019) (seriál)

Doc Martin se změní v Sgt. Topinku. Brilantně popisné kolik práce je za nějakým mordem. Žádný major Kuneš nebo LA laboratoř kde podle délky odletu chmýří pampelišky určí, že v daný čas musel okolo projít heterosexuální asiat nadstandardního vzrůstu, který má tak neobvyklou lordózu páteře, že jej jdou na jistotu vyzvednout k jedinému chiropraktikovi co jej neprozradí protože musí trpět neskutečnou bolestí pro kterou by i vraždil.