Krásný únik (2017)

Při vší úctě k Helen Mirren nezaujalo mě to. Smolně jsem viděl také nadabované což nepomohlo už vůbec. Hodně scén působilo neuvěřitelně.

Jeden den ve Velké Británii (2017)

Natočeno Britům za trest. Po vydařené Itálii (zde zřejmě pomohla spolurežie), ucházející Francii si ani nepřeji vidět co provedou Němcům..

Úsměvy smutných mužů (2018)

-* za kino po mnoha letech. Netušil jsem, že se osazenstvo multiplexu může takhle zhoršit u vážně myšleného filmu. Z 2D bylo zdarma 4DX. Úvodní dimenzí byly trailery dvou vteřinových střihů co mě přivedly na pokraj epileptického záchvatu. Třetí rozměr by mohl být zvuk na pokraji vysílání pro hluchoněmé nebo nesourodý podklad hudebního doprovodu. Nadplán malého prostoru je pán Padesátník přede mnou, s paní Padesátníkovou předehrávající si na pubertální pár. Nesundal obří kšiltovku. Neměl kam, v jedné ruce třetinku Heinekenu + cca 2l kelímek koly, v druhé 2,5l kelímek tresťovaného, po sýru smrdícího popkornu. Z jiné strany esoterická vůně krému vůči slunečním spáleninám nebo snad i více, sadomasochistické samoopalovací mléko s příchutí beta karotenu. . Konečně i X faktor v podobě člověka co za mnou zřejmě jel na lehokole. Že to není o filmu? Není, proč? Podívejte se na Dobří holubi se vracejí, Ikarův pád, Tažní ptáci, Hadí jed nebo zahraniční Leaving Las Vegas, Aberdeen atd.

Zkoušky z dospělosti (1980) (seriál)

V začátku úvodního dílu seriálu sledujeme odvážnou plující kameru beze střihů, která nás seznamuje s oblastí děje a koloritem maloměsta. Vše plyne jako inovativní videoklip k orchestrální Best of horšího z bratrů Štaidlů. Plynulé přenesení děje na ples ukazuje rozlévání karbonizovaného vinného produktu do do litrových okrasných číší. Na druhé straně, ale vidíme výběrové cuvée polabských Grand Cru. Mezitím se naparují normalizační herecké naděje ve své poslední dekádě a ukazují svojí prkennou druhou tvář. Stranou A jako když hudba utne a desku již nikdo neobrátí. Rychlý střih zhustí atmosféru do školních lavic maturitních písemek. Zde pro mne děj skončil a dále již seriál nesleduji neboť u mě nevyvolal očekávanou sentimentalitu a doplnění chybějících střípku mé rané dospělosti..

MY 2 (2014)

Zkusím to jinak, to co zde jmenovaná jako klišé, předvídatelná zápletka, těžko pochopitelné chování atd. mě právě připadá jako záměr, to co se opravdu v maloměstském životě děje. Místy špatně vedení herci, nevyhraná Plodková či jinak skvělý Nosálek. Přidám-li skvěle zapadající naivně diskotékově zženštilý soundtrack od dobrých autorů nestydím se zapsat 4*.

Trust - Silenzio (2018) (epizoda)

Bez Boyleho v křesle to těžce upadlo.

Hrdinové ohně (2017)

Jsem z toho nějak na měkko, civilní provedení bez zbytečné akce, možná tíha okamžiku.