• Romantický

LOH 2016 Rio de Janeiro: Slavnostní zahájení (2016) (pořad)

Žádná pompéznost jako u předchozích Her, ale za to milý ceremoniál, který se snaží poukázat na přírodní, klimatické změny, a na vztah člověka k přírodě, který se zejména v posledních dekádách změnil. Poukázání na to, že by jsme si měli více všímat svého okolí a nebrat ho jako samozřejmost. Nebylo to sice tak velkolepé. ve smyslu show, ale mělo to odkaz pro zamyšlení. 75%

22 Jump Street (2014)

Za mě skvělá komedie. Tahle dvojka prostě funguje, až jsem skoro brečela smíchy. A překvapením bylo, že mě dvacet dvojka baví víc než dvacet jednička.

Duchové Třetí říše (2012) (TV film)

Na jedné straně rozhovory s potomky nacistických pohlavářů, na druhé zase potomci obětí holocaustu. Dokument o hrůzné minulosti, bolestné současnosti, a snad lepších zítřků.

Šest dní, sedm nocí (1998)

Naprosto oddychová dobrodružná komedie, která je sice průměrná, ale dokážu ji vidět znova a zasmát se.

Anastázie (1997)

Z této edice pohádek asi nekrásnější věc. Krásný příběh se skvělou hudbou.

Princezna slunce (2007)

S mojí mladší sestrou jsme tuto pohádku používali večer k usínání. Sympatická pohádka z krásného prostředí Egypta.

Papoušek Paulie (1998)

Pamatuji si , že když jsem viděla chytrého papouška Paulieho jako malá holka, chtěla jsem k narozeninám také papouška. Hezký příběh pro celou rodinu.

Zoom (2015)

Hodně zajímavé pojetí, úplně něco jiného, než jsem čekala. Člověk by se měl asi zamyslet víc na tím, co děla a probudit se. Film mě donutil se zamyslet, a to beru jako velké plus.

Obyčejné zázraky (2005) (TV film)

Příběh dívky bez rodičů a soudkyně, která žije sama. Příběh nahlíží na rodinné vztahy a snaží se poukázat, že rodina je víc než jiný vztah. I když konec byl pro mě celkem předvídatelný, tak film neurazil a příjemně vyplnil část volného večera.