• Romantický

Cizinka (2014) (seriál)

Po zhlédnutí první série mohu ohodnotit toto velkolepé dílo. Mám ráda historii, a ještě víc mě těší, když někdo schopný se ujme takovéhle výzvy a udělá s ní něco neuvěřitelně uvěřitelného. Magie i cizinka Claire mě naprosto omráčily, a způsob jakým je seriál natočen vás dokáže jednoduše pohltit. Po rozhodnutí sledovat tento seriál jsem naprosto netušila, jak budu silně sžita s hlavní hrdinkou, a jak budu pociťovat všechny křivdy, bolesti a stesk, který zažívá.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Nikdy nezapomenu, kdy jsem viděla seriál poprvé - bylo mi sedm a další díl jsem si pustila až v šestnácti. A zkoukla jsem rovnou skoro všechny díly v kuse.. není od věci udělat si takový celodenní tajemný oddychový dýchánek. Byl to den, kdy mi Jonathan Frakes přišel jako jeden z nejděsivějších moderátorů vůbec. Jeho navození atmosféry hned prvním slovem je nezapomenutelné.

Veliká stavba (1993) (TV film)

Tak tohle bylo temné, že jsem až měla nepříjemný pocit v zádech. Haničinec byl samozřejmě skvělou volbou pro tuto charakterní roli. Rozhodně bych nechtěla patřit do jeho party.

Prokletý ráj (2015) (TV film)

Z volné a dlouhé chvíle jsme doma zkoukli tento film. Docela zajímavý příběh, na TV německou tvorbu klasická úroveň. Kdyby si scénáristé s námětem víc pohráli a na film by byl k dispozici rozpočet jako na kinovou tvorbu, tak by to mohlo být úplně jiné.

The Lying Game (2011) (seriál)

Tři hvězdy, protože je děj ve druhé řadě ukončen - neukončen. Podle mě veliká škoda, seriál by si zasloužil pokračování.

Vrať se do hrobu! (1989)

K tomuto filmu jsem se dostala až teď, když maturita je mé aktuální téma. Ale, že zažiju tolik vtipných hlášek a že se v některých scénkách tak zhlídnu, to jsem nečekala. Osvěžující komedie o rozporuplnosti života studenta a pracujícího.

Udělení milosti se zamítá (2002) (TV film)

Z televizní tvorby se jedná opravdu o silný počin. Mám ráda české filmy o bývalém režimu, a tenhle mě mile překvapil. Skvělé herecké výkony viz Jan Dolanský, který mi sedí ve všech filmech, kde se představil.

Hodný chlapec (2004) (TV film)

Veliké překvapení. Nečekaně dobře naloženo se zpracováním životního příběhu jedné rodiny.

Setkání v Praze, s vraždou (2008) (TV film)

Hodně zajímaví námět, i herecké obsazení. Jen toto televizní zpracování mi příjde nesrovnatelně podceněné. Rozhodně stálo za to, aby se pečlivěji zaměřili na některé scény. Toto hodnocení dávám hlavně díky předloze pana Škvoreckého.