Rytíři spravedlnosti (2020)

Tenhle film neustále střídal ve mně nálady. Počínaje vtipnou scénou s kolem, kde si člověk řekne, že ho čeká další fantastická komedie ze severské dílny se tento snímek prudce změní v "akční drama", kde si vždy tichý Mikkelsen - zde jakožto hitman nebere servítky vůči absolutně nikomu a friendly fire v podobě monoklu a pár rozbitých nosů enabled. Jedná se o slušný počin, avšak přímočarost, která u severských filmů je něco, co byste jen těžko hledali je zde bohužel zřejmá. Horší čtyři hvězdy.

Max Manus (2008)

Mám rád, ba přímo miluji severské filmy a proto jsem byl jakožto člověk zapálený do druhé světové války velice zvědavý, jak tento snímek dopadne v mých očích. A hodnotím ho fantasticky. Velice dobře natočený snímek o norském odboji, který Vás drží v napětí do posledního výstřelu. Čest památce těmto odbojářům!

Bezva chlap (2010)

Název filmu plně odpovídá hlavní postavě! Skvělý film s výtečným výkonem Skarsgarda!

Tohle je náš svět (2016)

Svobodná výchova děti v podání Mortensena zřejmě nikdy nenajde v mé hlavě názorový konsensus, ale film to byl určitě pěkný. V některých aspektech mě jen utvrzoval v tom, že jsem rád za svůj život založený na tradicích a konservatismu slovanské kultury.

28. Český lev - Ceny České filmové a televizní akademie za rok 2020 (2021) (pořad)

Jedna hvězda za děkovnou řeč Hynka Bočana jakožto jediný světlý moment v této jinak příšerné blamáži. Kopta tragický stejně jako doprovodná kapela, která by určitě mohla konkurovat na zabijačkové tancovačce někde v pr..deli na Jihlavsku. Tyto slavnostní večery předávání Lvů potřebují starou gardu, jako například Bartošku, Budaře, Duška nebo příjemnou Výbornou. TOHLE NE!

Krajina ve stínu (2020)

Po celou dobu snímku se mě zmocnila trochu úzkost a už se mnou zůstala do konce tohoto silného zážitku. Film, který JE TŘEBA vidět, ale myslím, že jednou stačí.

Tmavomodrý svět (2001)

Tady platí pro mě neotřesitelná rovnice Tmavomodrý svět > Pearl Harbor. Pompézní (ovšem v pozitivním významu) film ve všech směrech, který zařazuji jako nejlepší válečný film, který jen tak něco nepřekoná. Dech beroucí příběh 2 letců, který nenechá na konci vaše emoce v klidném režimu doplněný krásnou hudbou Soukupa. Jako fanoušek filmů z prostředí druhé světové války mě už jako malého diváka pověstné souboje mezi britskými Spitfiry a německými "stodevítkami" nadchly natolik, že si dodnes nevzpomínám na lepší "dogfihtové" scény z jiných filmů.

Modelář (2020)

Protože se jedná o film Petra Zelenky, tvůrce do dnes nepřekonatelných Samotářů, měl jsem od tohoto filmu velká očekávání. Opak se ale stal pravdou. Z filmu jsem si odnesl snad jen kromě některých vtipných reakcí Mádla. Jasně, neměl bych se smát tomu postižení, nicméně u některých jeho reakcí na Hádkovy šílené nápady to prostě nešlo jinak. Film disponuje bohužel četnými hluchými místy a konec byl dosti odfláknutý. Jedna hvězdička za Mádla, druhá za napětí před atentátem.

S láskou Vincent (2017)

Skvělá, opravdu skvělá animace doplněná zajímavým pohledem do života jednoho z nejzásadnějších umělců vůbec! Líbily se mi rovněž vzpomínkové pasáže, kde animace se z impresionistického tonu typického pro Goghův štětec přesunula do noir atmosféry.

Jako v bavlnce (2020)

Xantypická ženská verze Zjizvené tváře dokonale surfuje na módních trendech a přesto působí podvratně. Svěží scénář, který ani v závěru neselže a z legrační premisy opatrovnice, která (legálně) okrade matku obchodníka s bílým masem vytříská jak onu komedii tak solidní porci napětí. Herecký koncert Rosamund Pike, jež jsem (bohužel) viděl jen v pár filmech, vkusně doplňuje Peter Dinklage. Příjemné překvapení.Uděluji 72%.