Planeta Česko (2017)

Příjemná podívaná, která zcela určitě splnila svůj účel, jelikož o existenci zubrů v České republice jsem neměl ponětí. Žijeme v krásné zemi. :)

Dotek Medúzy (1978)

Jedinečná podívaná, která i přes vizuální ubohost dokáže dodnes vyvolat husí kůži. Nudná, televizní kamera je skutečně snad jediným škraloupem tohoto originálního dílka - mrazivá atmosféra, skvělý scénář bez jediného hluchého místa a hlavně démonický Richard Burton. Jeho John Morlar je košatá postava zmítaná jak animálním pudem ničení, tak zoufalou revoltou proti odlidštěnému establishmentu, současně ale vyzařuje hrůzu z vlastní moci, Morlar každým dalším neštěstím vlastně prosí o to, aby ho někdo zastavil. Scéna předzvěsti padajícího letadla patří k nejlepším okamžikům žánru thriller/horror.

Chlast (2020)

Tento film může klidně posloužit jako odstrašující příklad s nadměrnou konzumací alkoholu.

Fany a pes (2019)

Zaručený recept jak dnešní nastávající generaci vysvětlit dějiny minulého režimu u naších sousedů (a vlastně i u nás). Animace, smysl pro detaily doplněný velmi pěkným příběhem - držím palce producentům, aby posbírali co nejvíce ocenění! :)

Stranger Things (2016) (seriál)

Po prvním dílu první série jsem neskrýval zklamání nad skutečností, že dva o roky mladší série Dark je téměř kopírkou tohohle seriálu. Jak jste správně vydedukovali, německý Dark jsem viděl dříve. Nicméně veškeré zklamání vybublalo hned s druhým dílem, kde jsem postavy a zápletku začal hltat jako páteční žejdlíky piv v mém oblíbeném těšínském podniku. Téměř všechny kladné postavy (s výjimkou Max, jež mi přišla neskutečně protivná) si člověk rychle oblíbí a u poldy Hoppera jsem (jelikož jsem senzitivní píča) v mnoha aspektech viděl i zrcadlení sebe sama. Všechny prozatímní tři série jsou možná "trochu" víc přímočaré nežli německý ekvivalent Dark, nicméně na konečném zážitku to nic neztratí! Soundtrack je zde rovněž výtečný! Finální scéna dopisu Hoppera mě doslova emočně rozsekala, a to jsem si myslel, že mě takový typ seriálu není schopen položit na lopatky. Pro mě platí rovnice: Stranger Things> Dark.

Herec - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Je dobře, že se takové seriály točí. Dnešní generace již pomalu zapomíná, jaké zrůdnosti spadaly do portfolia minulého režimu.

Kluci z hor (2018)

Dvě hvězdy za Lábuse a částečně Dejdara, kteří tu bídu jinak nezachránili.

Neviditelný (2020)

Po hodině filmu výtečné atmosféry jsem si říkal, že se schyluje k slušnému thrilleru, nicméně ve druhé části filmu, kde se z tajemného asassina vyklubalo vraždící prvoplánové "řežeto", jsem změnil názor. Čistý průměr.