Nabarvené ptáče (2019)

Velmi přeceňované dílo, které kvalit knížky dle mého názoru určitě nedosáhlo.

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Festival zombie ze všech předchozích dílů. Já se ptám, kde byl Darth Maul nebo Kačer Donald?!

Chata v horách (2012) odpad!

Tenhle "film" by se měl hluboko, hluboko zakopat.

V síti (2020)

Nejtemnější místa českého internetu zachycené v hodinu a půl dlouhém výtečném dokumentu Klusáka. Smekám před všemi čtyřmi protagonistkami, čím vším si musely projít. Vzhledem o čem je tento dokument ani nemám chuť cokoliv hodnotit, spíše jen kroutím hlavou a děkuji za své šťastné "neseznámkové" a "nefacebookové" dětství strávené stavěním bunkrů v lese nebo různých stavebnic LEGO...

Králíček Jojo (2019)

Z poněkud "jackassovského" počátku se vyklubal moc pěkný film. Byl jsem velmi spokojen.

Vlkodlak (2018)

Upřímně nechápu název filmu. Kdo nebo co měl představovat onoho vlkodlaka mi je velkou záhadou. Film, který udrží v napětí, těšíte se na velkolepé finále a ono nic. Ale právě kvůli napětí a sychravé atmosféře si tento film zaslouží tři hvězdičky.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Úžasná podívaná zpět do minulosti na palubě s excelentním DiCapriem, Pittem a Robbie, kterou jsem bohužel neznal, ale tady nasadila stejnou laťku jako dva zmíněné superhvězdy. I přes délku filmu jsem, jak je už u Tarantinových filmů zvykem hltal každý moment. Celý film byl posetý různými easter-eggy, nejvíc se mi líbil s režisérem Antonio Margaritim, který dle logiky Tarantinových filmů zemřel spolu s Adolfem, Goebbelsem a dalšími nacistickými prasaty již za války. Nu a po tomhle filmu jsem se jen chtěl ujistit na Googlu, zdali Tarantino nemá jakousi slabost pro foot-fetish - nemýlil jsem se. Výborný kousek, oceňuji samozřejmě plným počtem.

Lajko - Cikán ve vesmíru (2018)

Příjemná maďarská komedie, jež ničím neurazí, ba naopak nabídne množství vtipných momentů. Přede vším jsem se bavil u scén s Brežněvem. Tento film i přes pár hluchých míst nabídne příjemnou podívanou na neladné časy 50. minulého století. Uděluji lepší tři hvězdičky.

Toman (2018)

Díky této podívané o bezesporu kontroverzní a nepříliš známe osobě jsem si zase mohl doplnit nějakou tu znalost, co se poválečné historie týče. Slušná záležitost a excelentní Macháček, který mi tímto potvrdil, že není jen hercem určeným pro komedie.

Deuce Bigalow: Evropský gigolo (2005)

K zhlédnutí tohoto filmu jsem se vlastně dostal čirou náhodou VELMI silně posílen moravským vínem. Proč zde poprvé v mých hodnoceních zmiňuji alkohol? Nu, odpověď je více než prostá. Něco tak neladně nechutného bych asi za střízliva nebyl schopný pozřít. Sem tam se vyskytovaly vtipné pasáže, ba dokonce i vtipné hlášky, nicméně pachuť klasického béčko-filmu zde přeci jen převažovala. Co tam dělal Til Schweiger je mi jednou velkou záhadou. Přes všechny výtky ale film nehodnotím níže než dvěma hvězdičkami, jelikož jsem se smál, byť se slušnou dávkou etanolu v krvi.