Foo Fighters: Back and Forth (2011)

Foo Fighters je moje absolutní srdcovka. Kapela, na které jsem vyrůstal. Dave Grohl je tak velká rocková osobnost a má prsty v tolika projektech a kapelách, že nebýt jeho, rocková scéna by vypadala úplně jinak. Pocta rockové legendě. "Je těžký bubnovat v kapele, když víte, že nejlepší bubeník na světě vám hledí přes rameno zatímco hraje na kytaru a zpívá."

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Krása. Krásné záběry přírody, lehké zamyšlení, nenáročný děj, jemný humor, výborné podbarvení indie rockovou hudbou. Netřeba rozebírat do detailů - více než příjemně strávené 2 hodiny u filmu.

Mstitel (1989)

Naivní ve stylu 80. let, logické chyby, plno očekávaných zvratů - snad už jsou tyhle typy filmů za námi. Msta a trest je sakra rozdíl, takže i překlad je špatný.

Mac a já (1988) odpad!

Tohle je pro děti?! Masky jsou tak hnusný a úchylný, že jsem z toho jako malý dítě několik nocí nespal. Hnus.

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Tohle vůbec není pitomá komedie, jak by se mohlo podle názvu nebo popisku zdát. Vhodnější název by byl neoficiální "Multitáta". Je to komedie plná příjemného humoru a citů. Je zde sice trošku nafouknutá bublina v podobě biologické problematiky otcovství, ale využitá k fajn komedii. Takže tenhle film nepodceňovat.

Sound City (2013)

Dave Grohl je pro mne absolutně nepostradatelná osobnost rockové scény, kde ovlivnil a spolupracuje snad s každým druhým významným interpretem. Historie celého studia je vlastně dějovou linkou filmu, který je však o lásce k hudbě, naprosto nezištné se všemi jejími chybami. Instrumentální verze "Mantra" od trojky Grohl-Homme-Reznor je pro mě ztělesněním tohoto citu.

Thor: Temný svět (2013)

Smíchejte Star Wars, Pána prstenů a Teletubies a máte Thora. Alespoň tak mi to připadá. Jakmile se to přehání s efekty a nadpřirozenými silami, začne to být spíše směšný než zajímavý. No a neoriginální postavy až příliš připomínající jiné filmové masky. Thor se pro mě pohybuje za hranicí diváckého vkusu. Jako plus beru jen povedený vtípky a pár originálních postav.

Tekken (2010)

Nečekal bych lepší scénář, pokud se jedná o film podle hry, ale mohlo to být o dost lepší. Zvlášť když byl už příběh ke hře dávno vymyšlen. Jin Kazama vypadá ve hře jako úplně jiná vazba, než chudáček Jon Foo ve filmu. Na druhou stranu velký plus za střih zadní strany kalhot Kelly Overton:-)

Babicovy dobroty (2008) (pořad)

Tupec, který váří v televizi. Jeho mluva, způsob komunikace s lidmi i jeho antigastronomické nápady mě udivují.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Pohlreich je skvělý kuchař, manažer a praktik v jednom. Tohle hold dokáže správný životní postoj a rozum. A že mluví na plnou hubu? Mě to neuráží, protože to ani není jeho cíl. Zvlášt, když je to pravda a tento způsob mluvy tomu dává potřebý důraz. Reality show, která má smysl a dokáže ukázat trošky managementu.