Circle: Uzavřený kruh (2017)

Začátek konce soukromí kvůli sociálním sítím a jejich nativním uživatelům. Přestože je zde ukázáno toto nebezpečí, nejsem si jistý, že na konci dostatečně varuje před tímto sociálním pru*erem.

Dárce (2014)

Čistá racionalita versus emoce. Nejde tu o děj nebo akčnost. Jde tu o malé zrcadlo lidstva v dobrém i špatném.

Soudný den (2008)

Kupa nesmyslných scén a dost šílený. Za tu nadsázku si to ale odpad nezaslouží.

Proxima (2019)

"Italské přísloví: Chtěl jsi kolo? Tak jezdi."

Tenet (2020)

Originalita námětů a provedení je Nolanova specialita a vždy se na něj těším. Dost mi tady ale chybí logika akce a reakce v reverzním módu. Zajímavý to je každopádně, ale ta nesrovnalost tomu ubližuje.

Mé jméno je láska (2009)

Od první části vyobrazující snobskou rodinu dlouhými snobskými scénami, přes zajímavé artové scény plné emocí, až po zbytečnou melodramatičnost v podobě naprosto zbytečného zvratu před koncem, který svým filmovým klišé zničil celou dlouho budovanou zápletku.

Cesta zpátky (2020)

O ten basket tady vlastně ani nejde. Je to jen symbol. Jde o osud jednoho muže, který se snaží s něčím vyrovnat. Ben Affleck se mi s přibývajícím věkem v jeho rolích líbí.

Bumblebee (2018)

Paradoxně bych dal pryč ty přiblblý akční scény a většinu Transformerů a nechal jen atmosféru 80.let a bylo by to fajn.