• Romantický

G. Puccini: Madama Butterfly (1975) (TV film)

Úplně mě to minulo. Zpěv přepísknutý, herci nezajímaví. Když patnáctiletou gejšu hraje obrovská čtyřicítka, tak nemohu příběhu věřit ani zbla. Domingo to všechno nezachrání. V divadelních kulisách je to jiné, tady jsme si hráli na film. Škoda, Pucciniho operu neznám a doufala jsem, že si ten romantický příběh zamiluju. Nestalo se.

Všude dobře, doma peklo (2015)

Mám štěstí, protože Katherine Heigl mi sedí a tuhle zrůdnou příšerku si užívala natolik, až mě nakazila. Cíle mám sepsané, děti poslouchají, jen manžel se ještě cuká, ale už mu dochází dech.

Hlava-22 (1970)

Tragicky směšný film, který vlastně bere válku dost vážně. Vtípky na hranici patosu, kterou nepřekročí.

Mysli jako on (2012)

Zábavná komedie, snad ani nemá hluchá místa, páry k sobě sednou náturou i vzhledem. Pokud můžu, zabírám si toho kuchaře :-D nejen, že je nejhezčí, je i nejopravdovější, lhaním nejméně zkažený, i když bylo také potřeba do něj kopnout, aby se pohnul z místa. Ovšem snídaně, ta nemá chybu!

Valentýnský Madagaskar (2013) odpad!

Mám ráda Madagaskar, miluju Tučňáky, ale hrdinové z Madagaskaru v muslimském ohozu s naprosto příšerným slovenským dabingem? Kde to jsme? Půvabně ješitný král Jelimán úplně ztratil své kouzlo a s ním i všichni ostatní, snad jen Alexovi zůstalo minimum šarmu. To nestačí. Za mě odpad.

Nebezpečný klient (1994)

Neodolala jsem jménům Susan Sarandon a Tommy Lee Jones a viděla báječný film o klukovi, co se nevzdává, o advokátce, co má měkké srdce, pevné zásady a velkou kuráž, o prokurátorovi, co je nejtvrdší ze všech a zároveň je taaak sexy. Nejslabší byli mafiáni, nevím, zda to byl záměr, je mi to jedno, stejně dávám čtyři hvězdy.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Pomalá a lehce nudná bondovka s toporným a nehezkým Lazenbym. Přesto se na to dá dívat. Pro slušný příběh a pro odškrtnutý čtvereček v seznamu bondovek. Telly Savalasovi role padoucha padla velmi pěkně, to byl taky jediný herecký výkon v celém filmu.

Soukromá válka pana Wilsona (2007)

Výborný Tom Hanks. Vlastně všichni byli skvělí. A co se politiky týká, těžko soudit, zda bylo či nebylo dobře ponechat zemi dalšímu vývoji vlastní cestou nebo zda tam měli hromadně nastoupit křesťanští učitelé, zdravotníci, důlní inženýři, stavby silnic a železnic, obzvlášť v době, kdy se bývalé kolonie vracely pod vlastní vládu, v době, která stále nepřála porozumění křesťanského a muslimského světa. S žádným jiným náboženstvím nemají křesťané tolik potíží. Žádné jiné náboženství si tak nehýčká několik století staré "křivdy" . A tady ani nešlo o náboženství, šlo o zdroje. Měly padnout do správných rukou. To, že USA odešly, když nota bene tam vlastně ani nebyly, by z tohoto hlediska mohlo být považováno za čestné. Film ukazuje naprosto názorně, že když člověk opravdu chce něco změnit, cestu najde. Velký člověk mění velké věci, malý člověk třeba jen přesadí růže na zahrádce.

Nesmělí lidé (1987)

Že by se mě to nějak extra emocionálně dotklo, to ne, ale určitě stojí za to tenhle snímek vidět. Už jen proto, že i takhle žijí lidé a co se všechno může stát za pár hodin. A hlavně je zde akcentováno heslo, které razím už mnoho let - Maminka má vždycky pravdu a pokud náhodou ne, pak platí bod jedna! Ve vypjaté situaci musí tak obstát i důvod: Protože to říkám! (aspoň mé děti ho znají :-D, na kecy bude čas později)

(K)lamač srdcí (2010)

Málo vtipné, vlastně jsem se nezasmála ani jednou, žádní hezcí herci, takže ani oko si neužilo, vůbec nevím, jak a proč jsem to dokoukala do toho úděsnýho konce. To asi ten dokonale zavádějící název.