• Romantický

Sousedi (2014)

Dost špatné. Rose Byrne se často šklebila, což ráda nemám, dialogy stály za starou bačkoru, než se vůbec rozjeli k nějaké akci, tak se hodinu nabuzovali... prostě natahovaná stopáž každým coulem. S jinými herci, jiným režisérem, přepsaným scénářem to mohl být vynikající film.

Švédská trojka (1994)

Jakoby na vysoké škole šlo jen a jen o zábavu, přednášky ani cvičení neexistují a jen se přemýšlí a plánuje, s kým se vyspat/nevyspat. Film je velmi slabou výpovědí o životě na koleji, omezuje se jen na poznávání vlastní sexuality a je vlastně docela nudný. Jsou tam tři hlavní postavy a zbytek je zapomenutelné křoví. Celou dobu se řeší, jestli on je gay nebo není gay. Kdyby tak netlačili na pilu, mohl klidně pár let počkat a vyjasnilo by se to samo. Někdo holt dozrává později...

Nicholas Nickleby (2002)

Opravdu skvělé, zase mám chuť si přečíst něco z Dickense.

Hastrman (2018)

Ovšem tohle je top. Herecké výkony hlavních představitelů, vybrané lokace, scénář, který nemá hluchá místa, skvělá hudba, syrový zpěv neškoleného hlasu se k tomu dokonale hodil. Brala bych to delší. Film skončil a já ještě chvíli nechávám doznívat ty podivné emoce, které ve mně vzbudil. Díky, Ondřeji Havelko.

Tina a Vore (2018)

Jednoznačně pět hvězd. Film, který se mě takhle dotkne v hloubi duše, kde oceňuji herce, práci maskérů, kameru i lokace, o režii ani nemluvě, si zaslouží plné hodnocení i kdyby se na něj člověk kouknul jen jednou. Vřele doporučuji. Až budete mít lehce rozjímavou náladu a chuť se dozvědět o duši člověka, tak si tohle pusťte. Snad jediná poznámka — nepouštějte si film k jídlu, nemuseli byste dobře trávit. A až jej budete mít zkouknutý, podívejte se sem https://www.imdb.com/name/nm2514156/mediaviewer/rm0552448

Princezna z cukrárny (2018)

Na Vanessu se dobře kouká, nijak zvlášť nepřehrává, nešklebí se, aby dodala rozdíl oběma rolím, což je velmi příjemné. Scénář je hodně přitažený za vlasy, ale nešť, Vánoce a nesmyslná romance k sobě prostě patří.

Caligula (1979)

Normálně si chtěli pořádně užít porno, tak si ho rovnou natočili. Sehnali pár dobrých herců (dva), zabalili to do historického hávu a šli na to. Výsledkem je jakási představa, jak to v tom dekadentním zkaženém Římě mohlo chodit. Ovšem nešlo se do detailů. Například římské matróny vyznávaly depilaci.

Favoritka (2018)

Herecké výkony non plus ultra, výprava jakbysmet, kostýmy taktéž, jen ten širokoúhlý objektiv měli nechat doma. Když chtěli větší místnosti, tak si měli najít větší barák, ne snad? Takhle mi to jen rvalo oči a místy se mi dokonce dělalo špatně. Škoda.

Ticho před bouří (2019)

Podle mého tam ta sci-fi hi-tech linka byla zbytečná. Ve chvíli, kdy se to přesunulo do subreálného světa mě to přestalo naprosto zajímat. Dokoukala jsem ze zvědavosti, jestli to nakonec začne dávat smysl. Nezačalo. Takže nechávám jednu hvězdu za námahu a jednu za Matthewa.

Lovec démonů (2001)

Herecky to bylo velmi dobré, jen trochu více napětí mi tam scházelo. A taky mi je divné, že nikde nebyly zbytky krve, když se tam tak prolévala proudem. Bezva bylo překvapení na závěr. Nemohu se rozhodnout, jestli 3 nebo 4 *, dám víc... zatím.